Produkt w kategoriach

Algivon, opatrunek alginianowy z miodem Activon, 10 x 10 cm, 5 szt

Algivon, opatrunek alginianowy z miodem Activon, 10 x 10 cm, 5 szt

147.99 zł
Icon Możliwe formy odbioru:
Bezpłatna dostawa do apteki
Wysyłka kurierem DHL
Paczkomaty Inpost

Opis

Nieprzylegający opatrunek alginianowy nasączony miodem Activon. Efektywnie hamuje rozwój kolonii bakteryjnych, utrzymuje wilgotne środowisko w ranie oraz skutecznie rozmiękcza tkankę martwiczą i oczyszcza ranę. Redukuje lub całkowicie eliminuje nieprzyjemny zapach wydobywający się z rany, absorbuje wysięk oraz wydłuża cza utrzymywania się miodu Activon na ranie.

10 cm x 10 cm.

Wskazania

Może być stosowany na każdy rodzaj ran, w tym: rany powierzchowne, rany pośredniej i pełnej grubości, rany z suchą i rozpływną tkanką martwiczą np. odleżyny, owrzodzenia podudzi, rany chirurgiczne, oparzenia, miejsca po pobraniu przeszczepów skóry oraz rany nowotworowe, zakażenie rany.

Sposób użycia wyrobu medycznego

Umieścić bezpośrednio na powierzchni rany (dowolną stroną), można przycinać w celu dopasowania do kształtu rany i pokryć opatrunkiem wtórnym.
Częstotliwość zmian opatrunku zależy od intensywności wysięku, płynu śródmiąższowego, obrzęku, trybu leczenia, jednak opatrunek można pozostawić na ranie nawet na okres do 7 dni. Opatrunek będzie mniej skuteczny w przypadku rozcieńczenia przez wysięk z rany. W przypadku znacznego rozjaśnienia koloru opatrunku należy go zmienić celem utrzymania skutecznego poziomu miodu na ranie.

Przeciwwskazania i środki ostrożności

Zawiera glukozę. Nie stwierdzono podwyższenia poziomu cukru we krwi podczas stosowania opatrunku, jednak zaleca się monitorowanie poziomu cukru u pacjentów z cukrzycą. Nie stosować u pacjentów uczulonych na jad pszczoły.

Możliwe działania niepożądane wyrobu medycznego

Zaaplikowany miód Activon może wywoływać dyskomfort, dlatego w zależności od rodzaju rany może być konieczne podanie środka przeciwbólowego.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 827 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h


Wasze komentarze


Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus
} }