Refundowany

Amoksiklav QUICKTAB 625 mg, tabletki do sporządzania zawiesiny doustnej, 14 szt

tabletka

Aby odebrać ten lek w aptece musisz okazać ważną w dniu odbioru receptę.

22,21 zł
22,21 zł
0,00 zł
0,00 zł
11,11 zł
Cena zależna od przysługującej odpłatności.

Produkt chwilowo niedostępny

Powiadom o dostępności

SZYBKI ODBIÓR W APTECE
22,21 zł

Nie chcesz czekać na dostawę? Sprawdź, w której lokalnej aptece możesz zarezerwować ten produkt i odebrać go już w 30 minut!
Rezerwując produkt w tej opcji nie obowiązuje minimalna wartość zamówienia.

Dostępny w 42 aptekach.

Zarezerwuj w aptece
Ikona doz lekarz
Potrzebujesz e-recepty?

Skorzystaj z konsultacji on-line z lekarzem.

Skorzystaj z konsultacji on-line z lekarzem.

Encyklopedia

Amoksiklav Quicktab - Amoxicillinum, Acidum clavulanicum - zastosowanie i działanie

Skład:

amoksycylina kwas klawulanowy

Postać:

tabletki ulegające rozpadowi w jamie ustnej

Kategoria: :

Stosowane w zakażeniach (przeciwinfekcyjne)

Specjalności: :

Choroby zakaźne i pasożytnicze Urologia Stomatologia ogólna Dermatologia i wenerologia Choroby płuc Choroby wewnętrzne

Działanie :

antybiotyk bakteriobójcze

Wskazania do stosowania:

Zakażenia górnych i dolnych dróg oddechowych, zakażenia układu moczowo-płciowego i zakażenia w obrębie jamy brzusznej, zakażenia skóry i tkanek miękkich, zakażenia po ukąszeniach zwierząt, ciężkie ropnie okołozębowe z rozprzestrzeniającym się zapaleniem tkanki łącznej.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Lek należy przyjmować o stałej porze dnia. Tabletkę należy rozpuścić w połowie szklanki wody, dokładnie wymieszać i wypić otrzymany płyn. Tabletkę można również umieścić bezpośrednio w jamie ustnej i połknąć po rozpuszczeniu. W celu ograniczenia ryzyka występowania zaburzeń żołądkowo-jelitowych lek należy przyjmować na początku posiłku. W trakcie leczenia należy przyjmować większą niż zwykle ilość płynów.   Uwaga! Tabletkę należy delikatnie wyjąć z opakowania. Nie należy jej wyciskać z blistra, gdyż może to spowodować jej uszkodzenie.   Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.   Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość amoksycylinę, kwas klawulanowy, inne antybiotyki beta-laktamowe (zwłaszcza penicyliny lub cefalosporyny) lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, zaburzenia funkcji wątorby  i/lub nerek, mononukleozę zakaźną, fenyloketonurię (lek zawiera aspartam),  skłonność do reakcji alergicznych.   Gdy przyjmujesz inne antybiotyki. Tetracyklina, erytromycyna, linkomycyna osłabiają działanie leku. Natomiast antybiotyki aminoglikozydowe oraz niesteroidowe leki przeciwzapalne nasilają działanie leku. Nie stosować równocześnie z allopurinolem, disulfiramem. Preparat może obniżać skuteczność działania doustnych środków antykoncepcyjnych oraz nasilać działanie i toksyczność doustnych leków przeciwzakrzepowych. Ponadto należy poinfromować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.   Gdy jesteś w ciąży lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży albo karmisz piersią. Stosowanie leku w ciąży ograniczone jest do przypadków, gdy potencjalne korzyści dla matki przewyższają ewentualne ryzyko dla płodu. Nie stosować w okresie okołoporodowym. Zarówno amoksycylina, jak i kwas klawulanowy przenikają do pokarmu kobiecego. Lek może być jednak ostrożnie stosowany w okresie karmienia piersią.

Skutki uboczne:

Często: drożdżyca (zakażenia w obrębie jamy ustnej, pochwy i fałdów skórnych, spowodowanych drożdżakami), zaburzenia żołądkowo-jelitowe (nudności, wymioty, biegunka), świąd skóry wokół odbytu. Rzadko: ból głowy, zawroty głowy, bóle brzucha, zapalenie śluzówki jamy ustnej, przebarwienia zębów (przemijające zazwyczaj po szczotkowaniu zębów), zwiększenie aktywności enzymów wątrobowych. Bardzo rzadko: czarne lub brązowe zabarwienie języka, bolesne oddawanie moczu (obecność kryształów w moczu), nadmierna ruchliwość, niepokój, bezsenność, splątanie, agresja, zapalenie wątroby, żółtaczka, gorączka.   Wpływ leku na sprawność psychomotoryczną jest niewielki. Rzadko występujące działania niepożądane, takie jak splątanie umysłowe, zawroty głowy i drgawki mogą zmniejszać sprawność psychomotoryczną.

Producent

SANDOZ
Domaniewska 50c
Warszawa

Cechy produktu

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij