Vitaminum B compositum, drażetki, 50 szt
4.37 zł

Vitaminum B compositum, drażetki, 50 szt

Vitaminum B compositum, drażetki, 50 szt
Ostatnia cena produktu
4.37 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Rekomendowany produkt zastępczy

Opis

Vitaminum B compositum, tabletki drażowane, 50 szt

Skład

Tiaminy azotan (witamina B,) Ryboflawina (witamina B2), Pirydoksyny chlorowodorek (witamina B„) Nikotynamid (witamina PP), Wapnia pantotenian.

Substancje pomocnicze: sacharoza, laktoza bezwodna, celuloza mikrokrystaliczna, magnezu stearynian, talk, guma arabska, żółcień chinolinowa (E104), czerwień koszenilowa (E124), Opaglos 6 000 white.

Dawkowanie

Dzieci od 4 roku życia i młodzież: 1 tabletka drażowana - 1 do 2 razy dziennie. Dorośli: 1 tabletka drażowana - 3 razy dziennie.

Działanie

Witamina B compositum to zespół witamin grupy B biorących udział w przemianach węglowodanów, tłuszczów i białek. W wyniku tych przemian, w organizmie człowieka możliwe jest powstawanie aktywnych substancji koniecznych do życia jak i związków magazynujących energię. Skuteczność działania witamin z grupy B jest znacznie większa, gdy działają one łącznie. Witaminy z grupy B nie są gromadzone w organizmie i dlatego muszą być dostarczane regularnie w pożywieniu lub drogą suplementacji. Niedobory witamin z grupy B mogą być przyczyną m. in.: ogólnego osłabienia, zaburzeń snu, zaburzeń nerwowych, stanów zapalnych skóry i błon śluzowych, zapalenia wielonerwowego, niedokrwistości, zaburzeń krążenia i innych.

Wskazania

  • Profilaktyka i niedobory witamin z grupy B w okresach zwiększonego zapotrzebowania (wspomagająco w leczeniu stanów gorączkowych, oparzeń, wyniszczenia alkoholowego).
  • Okres rekonwalescencji po przebytych chorobach lub przeżytym stresie.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 901 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Vitaminum B compositum - Preparat złożony - zastosowanie i działanie

Skład:

witamina PP (niacyna) pantotenian wapnia witamina B6 (pirydoksyna) witamina B2 (ryboflawina) witamina B1 (tiamina)

Postać:

drażetki tabletki powlekane

Kategoria:

Przewód pokarmowy i metabolizm

Specjalności:

Medycyna rodzinna

Działanie :

uzupełnia niedobory witamin z grupy B

Wskazania:

Profilaktyka, niedobór lub zwiększone zapotrzebowanie na witaminy z grupy B (m.in. stany wyniszczenia, alkoholizm, rekonwalescencja, zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego, pomocniczo w chorobach układu nerwowego, trądzik, czyraczność). Wspomagająco po przebytej antybiotykoterapii, w zaburzeniach czynności układu pokarmowego z towarzyszącą długotrwałą biegunką.

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli 3-5 razy dziennie po 1 tabletce. Dzieci od 2 do 11 roku życia 1 tabletka dziennie, od 12 roku życia 1-3 tabletki dziennie. Alkohol i palenie papierosów osłabiają wchłanianie witamin z grupy B. Hormonalne środki antykoncepcyjne zwiększają zapotrzebowanie na witaminę B6.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz chorobę Parkinsona. Gdy przyjmujesz leki na chorobę Parkinsona. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Ostrożnie stosować w ciąży i okresie karmienia piersią.

PODYSKUTUJ O PRODUKCIE

Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus