Produkt w kategoriach

Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl

Salvigol Bio Pediatric, tabletki, 30 szt

Salvigol Bio Pediatric, tabletki, 30 szt

Opis

Salvigol bio to linia preparatów zalecanych w leczeniu podrażnionego gardła.

Smak miodowo-truskawkowy.

Skład

Cukier trzcinowy*; inulina z korzenia cykorii; miód liofilizowany*; liofilizowany sok cytrynowy; liofilizowany wielofrakcyjny ekstrakt z liści szałwii lekarskiej (Salvidol 2-LMF)*; żel z liści aloesu zwyczajnego poddany procesowi dehydratacji*; liofilizowany ekstrakt z mirry; aromaty z: ananasa, truskawki.

* Składniki z Upraw Ekologicznych

Działanie

Dzięki właściwościom mukoadhezyjnym - przylegania do śluzówki, składniki Salvigol bio tworzą ochronny film z „efektem bariery”, która ogranicza kontakt z drażniącymi czynnikami zewnętrznymi (zimno, dym, smog, pyłki) i nawilża błonę śluzową gardła, łagodząc typowe objawy podrażnionego gardła (suchość, pieczenie i ból, trudności w przełykaniu). Przynosi ulgę w przypadku m.in. zapalenia gardła czy anginy.

Wskazania

W przypadkach podrażnionego gardła na tle zapalnym i infekcyjnym.
Dla dzieci od 3 roku życia.

Sposób użycia wyrobu medycznego

2 tabletki dla dzieci w wieku 3 lat; od 3-5 tabletek dla dzieci od 4 do 6 lat; od 4-6 tabletek dla dzieci powyżej 6 lat.

Przeciwwskazania i środki ostrożności

Nie stosować w razie nadwrażliwości lub uczulenia na którykolwiek ze składników preparatu.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 853 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Salvigol Bio Pediatric - zastosowanie i działanie

Skład:

cukier trzcinowy inulina z korzenia cykorii podróżnika liofilizowany miód liofilizowany sok cytrynowy żel z liści aloesu zwyczajnego liofilizowany ekstrakt z mirry liofilizowany wielofrakcyjny wyciąg z liści szałwi lekarskiej

Postać:

tabletki

Kategoria:

Wyroby medyczne

Specjalności:

Medycyna rodzinna Pediatria

Działanie :

łagodzi podrażnienia gardła i jamy ustnej

Wskazania:

Wspomagająco w celu łagodzenia podrażnień gardła (suchość, pieczenie, trudności przy przełykaniu).

Dawkowanie:

Doustnie. Tabletka działa najlepiej, jeżeli rozpuszcza się ją powoli w ustach. Zaleca się przyjmowanie 1 tabletki przy każdorazowym podaniu aż do dawki dziennej: 2 tabletki dla dzieci w wieku lat 3, od 3 do 5 tabletek dla dzieci od lat 4 do 6; od 4 do 5 tabletek dla dzieci powyżej lat 6.   Uwaga! Nie stosować u dzieci poniżej 3 roku życia. Nie stosować u dzieci, które nie potrafią pozostawić tabletki do powolnego rozpuszczenia się w ustach.   Zapoznaj się z właściwościami preparatu opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem preparatu należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować preparatu po terminie ważności. Przechowuj preparat w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz uczulenie na składniki preparatu.


Wasze komentarze


Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus