×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj
Cincol, krople do oczu, 2 x 5 ml
Cincol, krople do oczu, 2 x 5 ml
10.49 zł

Cincol, krople do oczu, 2 x 5 ml

Cincol, krople do oczu, 2 x 5 ml
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Cincol - Naphazolini nitras, Zinci sulfas - zastosowanie i działanie

Skład:

azotan nafazoliny siarczan cynku

Postać:

krople do oczu

Kategoria:

Narządy wzroku i słuchu

Specjalności:

Okulistyka

Działanie:

zmniejsza obrzęk przeciwzapalne zmniejsza przekrwienie oczu

Wskazania do stosowania:

Doraźnie w ostrym i przewlekłym zapaleniu spojówek o różnej przyczynie i umiarkowanym nasileniu.

Dawkowanie:

Zakraplać do worka spojówkowego. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Nie należy dotykać końcówki zakraplacza, ponieważ może to spowodować zanieczyszczenie zawartości pojemnika. Po otwarciu pojemnika, kropli nie stosować dłużej niż 4 tygodnie. Uwaga! Miękkie szkła kontaktowe należy zdjąć przed zastosowaniem leku i założyć ponownie po upływie co najmniej 30 minut od zakroplenia. W przypadku stosowania kilku leków okulistycznych należy zachować co najmniej 5-10 minutową przerwę pomiędzy aplikacja każdego z nich. Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta. Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, jaskrę, zespół "suchego oka", nadciśnienie tętnicze, nadczynność tarczycy. Gdy przyjmujesz leki należące do grupy inhibitorów monoaminooksydazy (MAO), trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Lek można stosować u kobiet w ciąży jedynie w przypadku, gdy w opinii lekarza korzyść dla matki przeważa nad zagrożeniem dla płodu. Stosowanie preparatu u kobiety karmiącej piersią wymaga zachowania ostrożności.

Skutki uboczne:

Może wystąpić przemijające przekrwienie i podrażnienie spojówek. Rzadko: senność, zawroty głowy, ból głowy, nudności, osłabienie, zaburzenia widzenia, nerwowość, pocenie się. Długotrwałe stosowanie może spowodować uszkodzenie nabłonka. W przypadku wystąpienia objawów niepożądanych, także nie wymienionych w tej ulotce, należy poinformować o nich lekarza. U dzieci i osób w wieku podeszłym - nadużywanie leku może prowadzić do niepożądanych działań ogólnoustrojowych nafazoliny. Lek może powodować zaburzenia widzenia, dlatego nie należy prowadzić pojazdói obsługiwać urządzeń mechanicznych bezpośrednio po jego podaniu.
Cechy produktu