Daktarin, 2%, krem, (import równoległy), 30 g
Daktarin, 2%, krem, (import równoległy), 30 g
14.99 zł

Daktarin, 2%, krem, (import równoległy), 30 g

Daktarin, 2%, krem, (import równoległy), 30 g
14.99 zł
BEZPŁATNIE

Opis

Wskazania do stosowania Daktarin krem jest wskazany w leceniu grzybiczych zakażeń skóry.

Dowiedz się więcej o imporcie równoległym

Skład

Substancja czynna: 20 mg azotanu mikonazolu w 1 g kremu.
Substancje pomocnicze: butylojudroksyanizol, kwas benzoesowy, parafina ciekła, makrogologlicerydów oleiniany, makrogol 6 i makrogol 32 glikolu stearynian, woda oczyszczona.

Dawkowanie

Lek Daktarin krem stosuje się na zmienione chorobowo miejsca na skórze, zwykle 2 razy n dobę.
W przypadku, gdy Daktarin krem jest stosowany jednocześnie z lekiem Daktarin puder leczniczy, zaleca się stosowanie obu postaci leku raz na dobę.
Czas trwania leczenia wynosi od 2 do 6 tygodni w zależności od umiejscowienia i nasilenia zmian chorobowych.
Po ustąpieniu wszystkich objawów i zmian chorobowych, leczenie powinno być kontyŹnuowane przez okres co najmniej 1 tygodnia. W przypadku wrażenia, że działanie leku jest za mocne lub za słabe, należy zwrócić się do lekarza.
 

Działanie

Lek Daktarin krem zawiera substancję czynną mikonazol. Mikonazol działa przeciwgrzybiczo między innymi na dermatofity i drożdżaki oraz przeciwbakteryjnie na Gram-dodatnie pałeczki i ziarenkowce. Mikonazol znajduje zastosowanie także w leczeniu grzybic wtórnie zakażonych. Mikonazol zwykle likwiduje świąd skóry, który często towarzyszy zakażeniom wywołanym przez dermatofity i drożdżaki. Świąd ustępuje przed pojawieniem się innych oznak wyleczenia.

 

Wskazania

Wskazania do stosowania Daktarin krem jest wskazany w leceniu grzybiczych zakażeń skóry spowodowanych przez dermatofity, drożdżaki i inne grzyby, takich jak: grzybica głowy, tułowia, rąk, grzybica pachwin i grzybica międzypalcowa stóp (stopa sportowca).
W związku z przeciwbakteryjnym działaniem leku Daktarin krem, może być on stosowany w grzybicach wtórnie zakażonych przez bakterie (np. pieluszkowe zapalenie skóry).

Przeciwwskazania

Nie stosować leku Daktarin krem:

  • u osób ze stwierdzoną nadwrażliwością mikonazol lub którąkolwiek substancję pomocniczą leku,
  • w leczeniu grzybiczych zakażeń owłosionej skóry głowy, błon śluzowych, paznokci oraz na zranioną skórę.

Działania niepożądane

Po wprowadzeniu na rynek bardzo rzadko obserwowano: reakcje nadwrażliwości, w tym ciężkie, jak reakcje anafilaktyczne i obrzęk naczynioruchowy, pokrzywkę ponadto kontaktowe zapalenie skóry, wysypkę, rumień, świąd, uczucie palenia na skórze, zaburzenia w miejscu podania, w tym podrażnienie.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Ciąża:
Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza.                                          
Lek Daktarin krem u kobiet w ciąży może być stosowany tylko na zlecenie lekarza. Lekarz powinien rozważyć stosunek potencjalnego ryzyka związanego ze stosowaniem leku, względem oczekiwanych korzyści terapeutycznych.

Karmienie piersią
:
Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza.
Nie stwierdzono, czy substancja czynna leku - mikonazol, przenika do mleka matki.

Z tego względu, u kobiet karmiących piersią lek Daktarin krem może być stosowany tylko na zlecenie lekarza.

Producent

FORFARM/JANSSEN-CILAG
Chełmżyńska 219
Warszawa
Cechy produktu
PRODUCENT

Daktarin - Miconazoli nitras - zastosowanie i działanie

Skład:

azotan mikonazolu

Postać:

krem puder puder do rozpylania na skórę

Kategoria:

Dermatologia

Specjalności:

Dermatologia i wenerologia

Działanie:

przeciwgrzybicze

Wskazania:

Krem : grzybice skóry, ciała, głowy, stóp (grzybica międzypalcowa - także w profilaktyce), pachwin, łupież pstry. Puder (w połaczeniu z kremem) : grzybica pachwin, pieluszkowe zapalenie skóry, grzybica międzypalcowa, w zapobieganiu grzybicy stóp.

Dawkowanie:

Zewnętrznie. Lek stosować miejscowo na chorobowo zmienioną skórę. Krem wcierać do momentu całkowitego wchłonięcia. Puder lub krem stosować 2 razy dziennie przez okres 2-6 tygodni (przy czym leczenie należy kontynuować przez 7 dni po ustąpieniu zmian). Uwaga! Chronić oczy przed kontaktem z preparatem. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Reakcje nadwrażliwości, świąd, pieczenie, miejscowe podrażnienie. Preparat stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychofizyczną i zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na mikonazol lub jakakolwiek substancję pomocniczą preparatu. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. W ciąży stosować jedynie w przypadku zdecydowanej konieczności. Ostrożnie stosować w okresie karmienia piersią.