Junical D 3, syrop, 100 ml
11.49 zł

Junical D 3, syrop, 100 ml

Junical D 3, syrop, 100 ml
Ostatnia cena produktu
11.49 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Rekomendowany produkt zastępczy

Opis

Junical D3 suplement diety zawiera innowacyjne źródło wapnia i fosforu w formie mikrokapsułek, charakteryzujące się dostępnością biologiczną większą o 15% w stosunku do wapnia zawartego w produktach nabiałowych.

Składniki

Woda, sacharoza, glicerol, sól wapniowa kwasu ortofosforowego, lecytyna sojowa, guma ksantanowa, aromat waniliowy, ester metylu kwasu p-hydroksybenzoesowego (subst. konserwująca), kwas cytrynowy (regulator kwasowości), ester propylowy kwasu p-hydroksybenzoesowego (subst. konserwująca), witamina D3.

2 łyżeczki (10 ml):

 • wapń 228 mg (28% ZDS)
 • fosfor 121 mg (15% ZDS)
 • witamina D3 2,5 mcg (50% ZDS)

Właściwości składników

Bilans wapnia i fosforu ma szczególne znaczenie, ponieważ oba te składniki mineralne wchodzą w skład hydroksyapatytu - związku stanowiącego mineralne rusztowanie tkanki łącznej, odpowiedzialnej za mechaniczną wytrzymałość kości. Z tego względu ważne jest zrównoważone spożycie obu pierwiastków.

Składniki suplementu diety Junical D3 zalecane są:

 • w okresie wzmożonego zapotrzebowania organizmu na wapń i fosfor, przede wszystkim w okresie intensywnego wzrostu dzieci i młodzieży
 • w celu uzupełnienia diety w wapń, fosfor i witaminę D3.

Zalecane dzienne spożycie

Dzieci w wieku od 2 do 11 lat: 1 łyżeczka (5 ml) 2 razy dziennie.

Dzieci od 12 do 17 lat: 1 łyżeczka (5 ml) 3 dziennie

Ostrzeżenia dotyczące bezpieczeństwa

 • Uczulenie na którykolwiek ze składników produktu.
 • Nie stosować z innymi preparatami zawierającymi wapń i witaminę D3 ze względu na możliwość przedawkowania witaminy D3 i wapnia.
 • Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji.
 • Zrównoważony sposób żywienia i prawidłowy tryb życia jest ważny dla funkcjonowania organizmu człowieka.
 • Suplement diety nie może być stosowany jak substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety.
 • Przechowywać w temperaturze pokojowej.
 • Suplementy diety powinny być przechowywane w sposób niedostępny dla małych dzieci.
 • Chronić od wilgoci i światła.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 960 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Junical D3 - zastosowanie i działanie

Skład:

sól wapniowa kwasu ortofosforowego witamina D3 (cholekalcyferol)

Postać:

syrop

Kategoria:

Suplementy diety

Specjalności:

Pediatria Medycyna rodzinna

Działanie :

uzupełnia dietę w wapń i fosfor uzupełnia dietę w witaminę D3

Wskazania:

Suplement diety. Uzupełnienie codziennej diety w wapń, fosfor i witaminę D3. Preparat polecany m.in. dla dzieci i młodzieży w okresie intensywnego wzrostu.

Dawkowanie:

Doustnie. Dzieci od 2 do 11 roku życia: 1 łyżeczka (5ml) 2 razy dziennie. Dzieci od 12 do 17 lat: 1 łyżeczka (5ml) 3 razy dziennie.   Uwaga! Przed użyciem wstrząsnąć. Osad nie stanowi wady produktu.   Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Nie należy przekraczać zalecanej do spożycia porcji w ciągu dnia.   Przed zastosowaniem suplementu diety należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy go stosować po terminie ważności. Przechowuj preparat w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz uczulenie na którykolwiek ze składników preparatu, choroby serca i naczyń, kamicę nerkową, padaczkę.   Gdy przyjmujesz inne preparaty wapnia i/lub witaminy D3, preparaty naparstnicy, kalcytoniny, hydantoiny, antybiotyki z grupy tetracyklin.