Neoxen 10%, żel, 100 g
19.92 zł

Neoxen 10%, żel, 100 g

Neoxen 10%, żel, 100 g
Ostatnia cena produktu
19.92 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Rekomendowany produkt zastępczy

Opis

Neoxen w postaci żelu stosuje się miejscowo w leczeniu bólu mięśni i stawów.

Skład

substancją czynną leku jest naproksen. Inne składniki to: choliny chlorek, chloralu wodzian, lewomentol, etanl 96%, karbomer, trolamina, Nipguard MPA, Winterminth 7201, woda oczyszczona.

Dawkowanie

Jeżeli lekarz nie zaleci inaczej: nałożyć lek na skórę w ilości zależnej od rozmiarów bolącego miejsca (zwykle 4 cm), rozprowadzić w miejscu bólu i delikatnie wmasować do całkowitego wchłonięcia. Stosować 2 do 6 razy dziennie. Nie stosować dłużej niż kilka tygodni.

Działanie

Przeciwbólowe i przeciwzapalne.

Wskazania

Lek stosuje sie miejscowo na skórę przeciwbólowo i przeciwzapalnie w:

  • ból mięsni i stawów po urazach,
  • stany zapalne tkanek miękkich,
  • choroba zwyrodnieniowa stawów.

Przeciwwskazania

  • nadwrażliwość na składniki preparatu,
  • uczulenie na leki z grupy nlpz oraz kwas acetylosalicylowy,
  • stan zapalny, uszkodzenie skóry, otwarte rany,
  • dzieci do lat 3.

Działania niepożądane

Rzadko może wystąpić miejscowe podrażnienie skóry (rumień, pieczenie, świąd), które przemijają po odstawieniu leku.
W przypadku długotrwałego stosowania leku mogą wystąpić ogólnoustrojowe objawy niepożądane np. nudności, biegunka, senność, bóle głowy, reakcje nadwrażliwości.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Nie stosować w ciąży oraz w okresie karmienia piersią.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 955 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Neoxen - Naproxenum - zastosowanie i działanie

Skład:

naproksen

Postać:

żel

Kategoria:

Układ mięśniowo-szkieletowy

Specjalności:

Medycyna sportowa Medycyna rodzinna

Działanie :

miejscowe przeciwbólowe miejscowe przeciwzapalne

Wskazania:

Ból mięśni i stawów po urazach (stłuczenia, zwichnięcia, naderwania), stany zapalne tkanek miękkich (zapalenie ścięgien, więzadeł mięśni i stawów), choroba zwyrodnieniowa stawów.

Dawkowanie:

Zewnętrznie. Jeżeli lekarz nie zaleci inaczej, należy przyjąć następujący schemat stosowania leku: nałożyć lek na skórę w ilości zależnej od rozmiarów bolącego miejsca (najczęściej pasek około 4 cm), rozprowadzić w miejscu bólu i delikatnie wmasować do całkowitego wchłonięcia. Lek należy stosować do 2 do 6 razy na dobę, w odstępach kilkugodzinnych. Po  zastosowaniu żelu należy umyć ręce. Uwaga! Jeżeli ból i obrzęk nie ustąpią lub nasilą się po upływie około 1 tygodnia stosowania leku, należy zasięgnąć porady lekarza. Nie stosować na sączące rany i uszkodzoną skórę. Nie stosować pod opatrunki (bandaże, plastry).  Unikać kontaktu żelu z oczami i błonami śluzowymi (w razie przedostania się żelu do oczu lub na błony śluzowe należy go usunąć obficie spłukując wodą). Nie należy stosować preparatu dłużej niż kilka tygodni (najczęściej do 4 tygodni). Nie stosować u dzieci poniżej 3 roku życia.

Możliwe skutki uboczne:

Rzadko: miejscowe podrażnienie skóry (rumień, pieczenie, świąd), które przemijają po odstawieniu leku. W przypadku, gdy Neoxen jest stosowany długotrwale na duże powierzchnie skóry, mogą wystąpić ogólnoustrojowe objawy niepożądany np.: nudności, biegunka, senność, bóle głowy, uczulenia. W przypadku wystąpienia duszności lub zmian skórnych należy natychmiast zaprzestać stosowania leku. Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz uczulenie na naproksen, inne niesteroidowe leki przeciwzapalne lub którykolwiek z pozostałych składników leku, stan zapalny, uszkodzenie skóry lub otwarte rany. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub gdy karmisz piersią. Leku nie należy stosować w czasie ciąży, z wyjątkiem przypadków zalecanych i nadzorowanych przez lekarza. Nie należy stosować leku podczas karmienia piersią.