Vismed, 0,45 ml, żel do oczu, 20 minimsów
24.49 zł

Vismed, 0,45 ml, żel do oczu, 20 minimsów

Vismed, 0,45 ml, żel do oczu, 20 minimsów
Ostatnia cena produktu
24.49 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE
Kurier DHL
4.99 zł
Paczkomat InPost
4.99 zł
Wysyłka zagraniczna
19.99 zł

Rekomendowany produkt zastępczy

Opis

Preparat stosowany do długotrwałego nawilżania oczu.

Skład

1 ml zawiera 3,0 mg hialuronianu sodowego, chlorek sodowy, chlorek potasowy, wodorofosforan dwusodowy, cytrynian sodowy, chlorek magnezowy, chlorek wapniowy oraz woda do iniekcji.

Nie zawiera konserwantów.

Działanie

Hialurinian sodu nadaje właściwości wiskoelastyczne oraz właściwości zatrzymywania wody. Tworzy stabilna warstwę na powierzchni oka.

Wskazania

Do długotrwałego nawilżania oczu w przypadku uczucia suchego oka, pieczenia, zmęczenia oczu oraz innych drobnych dolegliwości nie związanych z zmianami patologicznymi wywołanymi przez kurz, dym, suche powietrze, klimatyzacje, wiatr, zimno, prace przy komputerze, szkła kontaktowe.

Sposób użycia wyrobu medycznego

Oderwać końcówkę minimsa przez pokręcanie i umieścić jego zakończenie nad okiem, pod niewielkim naciskiem preparat łatwo wypłynie z minimsa.

Wkraplać tak często jak to jest potrzebne.

Przeciwwskazania i środki ostrożności

Nadwrażliwość na składniki preparatu.

Uwagi

Ponieważ Vismed gel nie zawiera środków konserwujących reszta roztworu nie zużytego bezpośrednio po otwarciu nie nadaje się do późniejszego użytku i powinna zostać wyrzucona

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 941 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h
Cechy produktu
Wiek
Typ produktu
Pora stosowania
Postać
Płeć
Część ciała
Problem
Działanie/właściwości

Vismed Gel - zastosowanie i działanie

Skład:

hialuronian sodu

Postać:

krople do oczu

Kategoria:

Wyroby medyczne

Specjalności:

Okulistyka

Działanie :

nawilżające

Wskazania:

Uczucie suchego oka oraz inne drobne dolegliwości takie jak uczucie pieczenia i zmęczenia oczu powstałe pod wpływem kurzu, dymu, suchego, ciepłego powietrza, klimatyzacji, intensywnej pracy z komputerem lub użycia soczewek kontaktowych. Preparat może być także używany w trakcie noszenia soczewek kontaktowych.

Dawkowanie:

Miejscowo, do worka spojówkowego. 1-2 krople do każdego oka tak często, jak to potrzebne lub według zaleceń lekarza. Uwaga! Po otwarciu minimsa nie dotykać jego końcówki, a także nie dotykać nim powierzchni oka. Ponieważ preparat nie zawiera środków konserwujących reszta roztworu nie zużytego bezpośrednio po otwarciu nie nadaje się do późniejszego użytku i powinna być wyrzucona. Uwaga! W przypadku stosowania innych leków okulistycznych zalecane jest zachowanie co najmniej 15 minutowej przerwy pomiędzy kolejnymi aplikacjami. Preparat Vismed Gel powinien być stosowany jako ostatni. Zapoznaj się z właściwościami preparatu opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem preparatu należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować preparatu po terminie ważności. Przechowuj preparat w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.