×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj
Noell, szampon leczniczy, (20 mg / g), 50 ml
Noell, szampon leczniczy, (20 mg / g), 50 ml
17.49 zł

Noell, szampon leczniczy, (20 mg / g), 50 ml

Noell, szampon leczniczy, (20 mg / g), 50 ml
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE
Kurier DHL
9.99 zł

Noell - Ketoconazolum - zastosowanie i działanie

Skład:

ketokonazol

Postać:

szampon

Kategoria:

Dermatologia

Specjalności:

Dermatologia i wenerologia

Działanie:

przeciwgrzybicze

Wskazania do stosowania:

Łupież owłosionej skóry głowy, łupież pstry, łojotokowe zapalenie skóry

Dawkowanie:

Zewnętrznie. Niewielką ilość szamponu nanieść na skórę głowy, wetrzeć i pozostawić na około 5 minut, a następnie spłukać. W łupieżu zwykłym i łojotokowym zapaleniu skóry stosować 2 razy w tygodniu przez 2-4 tygodnie. Profilaktycznie raz na tydzień lub na dwa tygodnie. W łupieżu pstrym stosować 1 raz na dobę przez 5 dni. Profilaktycznie przed okresem letnim stosować 1 raz na dobę przez kolejne 3 dni.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na ketokonazol, inne pochodne imidazolu lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Preparat może być stosowany w ciąży i okresie karmienia piersią jedynie w przypadku, gdy lekarz oceni, że korzyści dla matki przewyższają potencjalne ryzyko dla płodu lub karmionego piersią niemowlęcia.

Skutki uboczne:

Pieczenie, świąd, podrażnienie skóry, przetłuszczanie się, przesuszenie włosów.

Opis

Noell jest lekiem przeciwgrzybiczym z grupy pochodnych imidazolu, przeznaczonym do stosowania miejscowego.

Skład

1g: ketokonazol 20 mg, substancje pomocnicze.

Dawkowanie

  • Łojotokowe zapalenie i łupież skóry głowy: leczniczo: 2 razy w tygodniu przez okres od 2 do 4 tygodni; profilaktycznie: raz na tydzień lub na dwa tygodnie.
  • Łupież pstry: leczniczo: raz na dobę przez 5 kolejnych dni; profilaktycznie – przed okresem letnim raz na dobę przez 3 kolejne dni (1 cykl leczenia).

Zmoczyć wodą włosy lub skórę, na którą preparat ma być zastosowany. Następnie rozprowadzić odpowiednią ilość szamponu leczniczego, wcierając i masując do uzyskania piany. Pianę pozostawić na około 5 minut, a następnie spłukać. Włosy mogą być uprzednio umyte zwykłym szamponem. W przypadku długich włosów wystarczające jest zastosowanie szamponu jedynie na skórę głowy.

Działanie

 Mechanizm działania ketokonazolu polega na hamowaniu syntezy ergosterolu, będącego głównym składnikiem błony komórkowej grzyba. Powoduje to zmianę przepuszczalności błony komórkowej i obumarcie komórki grzyba.

 

Wskazania

Lek Noell wskazany jest do stosowania w:

  • profilaktyce i leczeniu łupieżu owłosionej skóry głowy,
  • łupieżu pstrym,
  • łojotokowym zapaleniu skóry.

Przeciwwskazania

Nie stosowac przy nadwrażliwości na ketokonazol i (lub) substancje pomocnicze.

Producent

POLFARMEX
Józefów 9
Kutno
Cechy produktu