Pajączek, z akustyczną sygnalizacją wadliwej postawy, (I generacji) niebieski
43.49 zł

Pajączek, z akustyczną sygnalizacją wadliwej postawy, (I generacji) niebieski

Pajączek, z akustyczną sygnalizacją wadliwej postawy, (I generacji) niebieski
Ostatnia cena produktu
43.49 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE
Kurier DHL
9.99 zł
Paczkomat InPost
7.99 zł
Wysyłka zagraniczna
49.00 zł

Opis

Akustyczny sygnalizator wadliwej postawy.

Skład

Pajączek jest zasilany 2 bateriami typu zegarkowego, które zapewniają właściwie dożywotnie działanie, ponieważ produkt nie wydaje dźwięków przez większość czasu użytkowania.

Działanie

Pajączek przeciwdziała przybieraniu niewłaściwej postawy, ponieważ sygnał przypomina o korekcji postawy i ostrzega przed tzw. "garbieniem się". Uczy w ten sposób prawidłowej postawy. Pajączka mogą stosować osoby o każdej budowie ciała – szczupłe i o dużych rozmiarach, średniego jak i wysokiego wzrostu. Wszystkie elementy są w pełni regulowane. Regulacja rozmiaru od XS do XXL.

Wskazania

Pajączek przeznaczony jest dla dzieci, młodzieży i dorosłych z wadą postawy w postaci zaokrąglonych, odstających łopatek oraz płaskiej klatki piersiowej. Zaleca się noszenie Pajączka szczególnie dzieciom i młodzieży w okresie wzrostu i kształtowania się postawy ciała.

Sposób użycia wyrobu medycznego

Pajączka zakładamy na plecy w taki sposób aby szelki były lekko napięte, a przy garbieniu wyzwalał się sygnał dźwiękowy. Zaleca się noszenie sygnalizatora postawy 2-3 razy dziennie ok. 10-15 min - podczas oglądania TV, chodzenia, siedzenia, odrabiania lekcji oraz zabawy.

Istota wynalazku polega na czynnym wzmacnianiu mięśni i wyrabianiu nawyku prawidłowej postawy podczas stania, chodzenia i siedzenia. Dzięki temu osoba, która go nosi przestaje się garbić.

Zanim zaczniemy regularnie stosować Pajączka należy odpowiednio wyregulować długość szelek. W tym celu zakładamy Pajączka, przyjmujemy prawidłową, wyprostowaną postawę i regulujemy długość szelek tak, aby przy zachowaniu prawidłowej postawy były one lekko napięte a Pajączek nie wydawał sygnałów dźwiękowych. W celu łatwiejszego ustawienia długości szelek warto skorzystać z pomocy drugiej osoby.
Zaleca się stosowanie jednego Pajączka przez jedną osobę aby uniknąć precyzyjnej regulacji szelek za każdym razem przed zastosowaniem Pajączka.

Wszelkie wątpliwości należy konsultować z lekarzem.

Przeciwwskazania i środki ostrożności

Pajączka nie zaleca się dzieciom z rozpoznaną skoliozą.

Uwagi

Produkt dostępny również w kolorze różowym oraz czarnym.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 901 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h
Cechy produktu
Wiek
Typ produktu
Pora stosowania
Płeć
Część ciała
Problem
Układy narządowe

PODYSKUTUJ O PRODUKCIE

Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus