Olej lniany Ambio, tłoczony na zimno, 1 l
34.49 zł

Olej lniany Ambio, tłoczony na zimno, 1 l

Olej lniany Ambio, tłoczony na zimno, 1 l
Ostatnia cena produktu
34.49 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Rekomendowany produkt zastępczy

Opis

Olej lniany powstaje tradycyjną metodą tłoczenia na zimno ze starannie wyselekcjonowanych odmian nasion lnu.

Zawartość opakowania

olej lniany tłoczony na zimno nisko-linolenowy, mieszanina tokoferoli.

Wartość odżywcza w 100 ml: energia 3404kJ/828 kcal, węglowodany 0 g, białko 0 g, tłuszcze 92 g, w tym:

  • kwasy tłuszczowe wielonienasycone NNKT 66,4 g (omega-3 2,3 g, omega-6 64,1 g), kwasy tłuszczowe jednonienasycone 15,5 g,
  • kwasy tłuszczowe nasycone 10,1 g,

oraz błonnik 0 g, sód 0 g.

Przeznaczenie produktu

Olej lniany może być stosowany przez osoby intensywnie uczące się i osoby w podeszłym wieku, gdyż wpływa korzystnie na pamięć i koncentrację, ma również bardzo korzystny wpływ na włosy, skórę i paznokcie.

Charakterystyka produktu

Olej lniany znany jest z tego, że zawiera bardzo duże ilości niezbędnych wielonienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3 (kwas alfa-linolenowy) jak i z grupy omega-6 (kwas linolowy). Kwasy tłuszczowe z rodziny omega-3 mają fundamentalne znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu.

Olej lniany może być stosowany przez osoby intensywnie uczące się i osoby w podeszłym wieku, gdyż wpływa korzystnie na pamięć i koncentrację, ma również bardzo korzystny wpływ na włosy, skórę i paznokcie.

Stosowanie produktu

Od 2 do 6 łyżek dziennie lub stosować jako dodatek do surówek, sałatek i innych potraw przygotowywanych na zimno.

Uwagi i środki ostrożności

Może wytrącić się naturalny osad. Olej lniany powinien być stosowany wyłącznie na zimno. Nie należy podgrzewać i smażyć na nim potraw.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 961 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Olej lniany Ambio - zastosowanie i działanie

Skład:

zimnotłoczony olej lniany

Postać:

płyn

Kategoria:

Suplementy diety

Specjalności:

Medycyna rodzinna

Działanie :

uzupełnia dietę w niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe

Wskazania:

Suplement diety. Uzupełnienie codziennej diety w niezbędne wielonienasycone kwasy tłuszczowe omega-3 oraz omega-6. Preparat polecany m.in dla osób intensywnie uczących się i wieku podeszłym, gdyż korzystnie wpływa na pamięć i koncentrację.

Dawkowanie:

Doustnie jako dodatek do surówek, sałatek i innych potraw przygotowywanych na zimno. Uwaga! Olej lniany powinien być stosowany wyłącznie na zimno. Nie należy podgrzewać i smażyć na nim potraw. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Nie należy przekraczać zalecanej do spożycia porcji w ciągu dnia. Przed zastosowaniem suplementu diety należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy go stosować po terminie ważności. Przechowuj preparat w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.