Intrasite gel, 25 g, opatrunek hydrożelowy, 10 szt
279.49 zł

Intrasite gel, 25 g, opatrunek hydrożelowy, 10 szt

Intrasite gel, 25 g, opatrunek hydrożelowy, 10 szt
Ostatnia cena produktu
279.49 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE
Kurier DHL
4.99 zł
Paczkomat InPost
4.99 zł
Odbiór w punkcie DHL
4.99 zł
Wysyłka zagraniczna
19.99 zł

Opis

Intrasite gel jest czystym amorficznym hydrożelem składającym się ze zmodyfikowanego polimeru karboksymetylo celulozy, glikolu propylenowego i wody.

Działanie

Intrasite gel przyśpiesza proces autolizy tkanek martwiczych poprzez ich uwodnienie. Rozpuszcza i wchłania oddzielającą się tkanke martwiczą i wysięk. Intrasite gel zapewnia wilgotność w gojącej się ranie, a nie przylega do powierzchni rany, nie narusza zdrowych tkanek.

Wskazania

Intrasite gel jest wskazany do usuwania martwych tkanek z ran płytkich i głębokich (np. odleżyn, owrzodzeń podudzia, cukrzycowych owrzodzeń stopy, ran nowotworowychm ran chirurgicznych, ran szarpanych, otarć, miejsc po amputacji i owrzodzeń grzybiczych). Stosowany jest także do głębokich ran ziarninujących, otarć naskóka i oparzeń popromiennych.

Sposób użycia wyrobu medycznego

Nalezy usunąć hydrożel przed napromieniowaniem.

1. Przygotować ranę.

Usunąć inne opatrunki, przpłukać ranę jałowym roztworem soli kuchennej.

2. Przygotowanie opakowania

Zdjąć niebieską nasadkę zabezpieczającą. Przetrzeć końcówkę środkiem antyspetycznym, a następnie odłamać.

3. Wprowadzić hydrożel do rany. Chronić końcówkę przed kontaktem z powierzchnią rany. Pokryć ranę 5mm warstwą hydrożelu. Pozostałą część należy wyrzucić.

Intrasite gel należy uwusać z rany jałowym roztworem soli kuchennej. W przypadku ran martwiczych i z martwicą rozpływaną hydrożel należy wymieniać co 3 dni. Częstość zmiany opatrunku i częśtość stosowania zależy od stanu klinicznego rany.

 

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 961 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h
Cechy produktu
Wiek
Typ produktu
Pora stosowania
Postać
Płeć
Problem
Działanie/właściwości