Biopulp, proszek, 10 g
21.49 zł

Biopulp, proszek, 10 g

Biopulp, proszek, 10 g
Ostatnia cena produktu
21.49 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE
Kurier DHL
4.99 zł
Paczkomat InPost
4.99 zł
Odbiór w punkcie DHL
4.99 zł
Wysyłka zagraniczna
19.99 zł

Rekomendowany produkt zastępczy

Opis

Biopulp jest preparatem wodorotlenkowo-wapniowym o silnie alkalicznym odczynie.

Skład

Wodorotlenek wapnia, fosforan wapnia dwuzasadowy, tlenek magnezu, chlorek sodowy, chlorek wapnia bezwodny, chlorek potasowy, węglan sodowy bezwodny.
1g wyrobu zawiera 330 mg wodorotlenku wapnia.
Zawartość opakowania netto 10g.

Działanie

Odpowiednio dobrany skład chemiczny zapewnia szybkie wytwarzanie zębiny wtórnej i  reparacyjnej. Zaletą wyrobu jest przede wszystkim jego długotrwały efekt bakteriobójczy i pobudzające działanie do tworzenia zmineralizowanych barier. Działa także wysuszająco, co ma ogromne znaczenie w przypadkach uporczywych wysięków zapalnych. Powoduje rozpuszczenie resztek zywej miazgi po zabiegu ekstyrpacji w znieczuleniu (działanie przeciwbólowe) oraz rozpuszcza resztki organiczne w kanale w miejscach niedostępnych dla narzędzi.
Po umieszczeniu wyrobu w kanale następuje kontrolowane, długotrwałe uwalnianie jonów Ca2+ i OH-. Wodorotlenek wapnia w zetknięciu z miazgą zęba działa silnie alkalicznie pobudzając aktywność zasadowych fosfataz. Działając bakteriobójczo wyjaławia  powierzchowne warstwy miazgi, a zobojętniając środowisko łagodzi odczyn zapalny. Stymuluje również komórki miazgi do wytworzenia blizny zębinowej (utworzenie mostu zębinowego  w miejscu obnażenia miazgi) oraz pobudza odontoblasty do wytwarzania zębiny reparacyjnej. Most zębinowy wytwarza się w ciągu 2-3 miesięcy.

Przeciwwskazania i środki ostrożności

Nie stosować wyrobu w przypadku nadwrażliwości na jego składniki.

Uwagi

Przechowywać w dokładnie zamkniętym opakowaniu, w suchym miejscu w temperaturze 5 - 25 oC. Suplementy diety powinny być przechowywane w sposób niedostępny dla małych dzieci.
Wyrób działa drażniąco na tkanki miękkie jamy ustnej, oczy i skórę. Ryzyko poważnego uszkodzenia oczu. Podczas pracy z wyrobem należy stosować środki ochrony. Unikac kontaktu z oczami, miękkimi tkankami jamy ustnej oraz skórą. W razie kontaktu przepłukać natychmiast dużą ilością wody.
Wyrób do stosowania wyłącznie przez lekarza stomatologa.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 956 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h
Cechy produktu
Wiek
Typ produktu
Pora stosowania
Postać
Płeć
Problem
Działanie/właściwości