Cholesterol, test do oznaczania cholesterolu w krwi, 1 szt
Cholesterol, test do oznaczania cholesterolu w krwi, 1 szt
14.99 zł

Cholesterol, test do oznaczania cholesterolu w krwi, 1 szt

Cholesterol, test do oznaczania cholesterolu w krwi, 1 szt
Ostatnia cena produktu
14.99 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE
Kurier DHL
4,99 zł
Paczkomat InPost
4,99 zł
Odbiór w punkcie DHL
4,99 zł
Wysyłka zagraniczna
19,99 zł

Opis

Zawartośc opakowania: 1 foliowa kopertka zawierająca 1 test i środek pochłaniający wilgoć, 1 sterylny nakłuwacz, 1 plaster z opatrunkiem, 1 instrukcja wykonania testu.

Nieniejszy test daje mozliwość szybkiego i łatwego zbadania cholersterolu w warunkach domowych. Wystarczy kropla krwi z palca, aby otrzymać wiarygodny wynik cholesterolu. W przypadku podwyższonego poziomu cholesterolu należy udac się do lekarza, który po konsultacji medycznej zleci odpowiednią terapię.

 

Działanie

W teście zastosowano enzymy: esterazę cholesterolową, oksydazę cholesterolową i peroksydazę. Reagenty te wchodzą w reakcje z cholesterolem i powstają związki, których barwa jest wprost wprost proporcjonalna do ilości cholesterolu we krwi. Wykorzystane w  teście składniki pochodzenia zwierzecego sa materiałem potencjalnie zakaźnym, jednak nie stanowią żadnego zagrożenia, jesli sa wykorzystywane zgodnie z ich przeznaczeniem i zgodnie z niniejszą instrukcjąwykonania testu.

Sposób użycia wyrobu medycznego

Badanie cholesterolu powinno być wykonywane na czczo. Znaczy to, że na 12 godzin przed wykonaniem badanie nie należy nic jeść ani pić.

Sposób użycia:

  1. nakłuj palec
  2. umieśc kroplę krwi w polu testowym
  3. usuń folię zabezpieczajaca dokładnie po 3 min
  4. dopasuj kolor wyniku do skali barwnej
  5. odczytaj wynik

Uwagi

Na poziom cholesterolu w organizmie mają wpływ: dieta, palenie tytoniu, tryb życia, stres, cukrzyca, rożne inne choroby, a także ciąża. Aby wyniki cholesterolu były adekwatne, badanie cholesterolu najlepiej jest przeprowadzić ok. 3 miesiące po poważnej chorobie lub porodzie i ok. 3 tygodnie po lżejszej chorobie

Substancje które mogą mieć wpływ na wynik testu:
hemoglobina w stężeniu powyżej 200mg/dl i bilirubina w stężeniu powyżej 42mg/dl, podwyższone dawki witaminy C, alfa- metyldopy i nowalgina mogą zaniżać wynik cholesterolu. Podwyższona bilirubina może również zaniżać wynik cholesterolu, hematokryt wpływa odwrotnie proporcjonalnie na wynik cholesterolu, steroidy takie jak epiandosteron, dehydroepiandosteron, campesterol, czy sitosterol obecne w nadmiernych ilościach w organizmie mogą zafałszować wynik cholesterolu uzyskany niniejszym testem.

Producent

CARE DIAGNOSTICA PROD.
Roemerstrasse 8
Moellersdorf, Austria
Cechy produktu
PRODUCENT