Lactulose Abbott, (3,335 g/5 ml), roztwór doustny, 500 ml
32.99 zł

Lactulose Abbott, (3,335 g/5 ml), roztwór doustny, 500 ml

Lactulose Abbott, (3,335 g/5 ml), roztwór doustny, 500 ml
Ostatnia cena produktu
32.99 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Lactulose Abbott zawiera substancję przeczyszczającą - laktulozę.

Skład

Substancją czynną leku jest laktuloza.

1 ml leku Lactulose Abbott zawiera 667 mg laktulozy.

5 ml leku Lactulose Abbott zawiera 3,335 g laktulozy.

Lactulose Abbott nie zawiera substancji pomocniczych, ale może zawierać bardzo małe ilości innych cukrów takich jak laktoza, galaktoza, epilaktoza i fruktoza.

Dawka 30 ml leku Lactulose Abbott dostarcza 116 kJ (28 kcal) i jest mało prawdopodobne, aby wpływała niekorzystnie na przebieg cukrzycy.

Dawkowanie

Lek należy przyjmować o tej samej porze każdego dnia.

Lek należy szybko połknąć. Nie należy przetrzymywać leku w ustach.

Lek Lactulose Abbott może być przyjmowany nierozcieńczony lub rozcieńczony w pewnej ilości płynu. Należy użyć załączonej miarki.

Lactulose Abbott może być przyjmowany zjedzeniem lub bez. Nie ma ograniczeń dotyczących przyjmowanego jedzenia lub picia.

Dawkowanie w zaparciach.

Dawka może być podawana raz dziennie, np. w czasie śniadania lub w dwóch dawkach podzielonych. Należy użyć miarki do odmierzenia dawki.

Po kilku dniach dawka początkowa może być zmodyfikowana do dawki podtrzymującej po uzyskaniu efektu działania leku. Może być potrzebne kilka dni (2-3 dni) leczenia zanim wystąpi efekt leczenia.

Dawkowanie w encefalopatii wątrobowej (wyłącznie u dorosłych)

Dawka początkowa w encefalopatii wątrobowej: 30-50 ml trzy razy na dobę.

Dawkowanie należy następnie zmodyfikować do dawki podtrzymującej, aby uzyskać codziennie od 2 do 3 miękkich stolców.

Działanie

Poprzez działanie wzmagające transport wody do jelita laktuloza zmiękcza stolec i ułatwia jego przemieszczanie. Lactulose Abbott nie jest wchłaniany do organizmu.

Wskazania

 • Lactulose Abbott stosowany jest w leczeniu zaparcia (spowolnione ruchy jelit, twarde i suche stolce).
 • Lactulose Abbott stosowany jest w leczeniu encefalopatii wątrobowej, nazywanej również encefalopatią wrotno-układową (choroba wątroby powodująca trudności w myśleniu, drżenie, obniżony poziom świadomości, w tym śpiączkę).

Przeciwwskazania

 • Jeśli pacjent ma uczulenie (nadwrażliwość) na - laktulozę lub którykolwiek z pozostałych składników leku.
 • Jeśli pacjent cierpi na galaktozemię (ciężka choroba genetyczna uniemożliwiająca trawienie galaktozy) chorobę zapalną jelit (np. chorobę Crohna lub wrzodziejące zapalenie okrężnicy i odbytnicy) bóle brzucha o nieustalonej przyczynie niedrożność jelit (oprócz zaparcia)

Nie należy przyjmować leku Lactulose Abbott jeśli występuje:

 • nietolerancja galaktozy lub fruktozy
 • niedobór laktazy Lapp
 • złe wchłanianie glukozy-galaktozy 
 • jeśli występuje cukrzyca.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek Lactulose Abbott może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

W czasie przyjmowania leku Lactulose Abbott zgłaszano następujące działania niepożądane:

 • Wzdęcia, zwłaszcza w czasie kilku pierwszych dni leczenia. Wzdęcia z reguły ustępują po kilku dniach.
 • Nudności
 • Wymioty
 • W przypadku przyjmowania większych dawek niż zalecane mogą wystąpić bóle brzucha i biegunka.

W encefalopatii wątrobowej mogą wystąpić następujące działania niepożądane:

W przypadku długotrwałego stosowania dużych dawek (zwykle tylko w leczeniu encefalopatii wątrobowej) u pacjenta mogą wystąpić zaburzenia równowagi elektrolitowej z powodu biegunki.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Lactulose Abbott może być przyjmowany w czasie ciąży i karmienia piersią. Przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Leki przeczyszczające u dzieci, niemowląt i noworodków powinny być stosowane w wyjątkowych przypadkach i pod nadzorem lekarza, ponieważ mogą zaburzać odruch oddawania stolca.

Nie należy podawać leku Lactulose Abbott dzieciom (< 14 lat) bez konsultacji z lekarzem, który zleci lek i zapewni nadzór leczenia.

 • Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.
 • Nie przechowywać w temperaturze powyżej 25°C.
 • Nie przechowywać w lodówce.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 959 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Lactecon - Lactulosum - zastosowanie i działanie

Skład:

laktuloza

Postać:

roztwór doustny

Kategoria:

Przewód pokarmowy i metabolizm

Specjalności:

Gastroenterologia Medycyna rodzinna

Działanie :

przeczyszczające

Wskazania:

Zaparcia. Encefalopatia wątrobowa.

Dawkowanie:

Doustnie. Zaparcia: dorośli i młodzież powyżej 15 lat: początkowo 15-45 ml na dobę i 10-25 ml na dobę jako kontynuacja leczenia; dzieci w wieku 7-14 lat: początkowo 15 ml na dobę i 10 ml jako kontynuacja leczenia; dzieci w wieku od 1 do 6 lat: 5-10 ml na dobę; niemowlęta w wieku od 1 miesiąca do 1 roku: 5 ml na dobę. Encefalopatia wątrobowa - wyłącznie u dorosłych: początkowo 30-50 ml trzy razy na dobę; następnie dawkowanie należy dostosować, aby uzyskać do 2 do 3 miękkich stolców. Czas trwania leczenia różni się w zależności od objawów.

Możliwe skutki uboczne:

W ciągu kilku pierwszych dni leczenia mogą pojawić się wzdęcia. Z reguły ustępują one po kilku dniach. W razie zastosowania dawek większych niż zalecane mogą wystąpić bóle brzucha i biegunka. W takim przypadku dawkę należy zmniejszyć.   Lek nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, galaktozemię, choroby zapalne jelit (wrzodziejące zapalenie okrężnicy i odbytnicy, choroba Crohna), niedrożność przewodu pokarmowego, perforację przewodu pokarmowego, nietolerancję laktozy.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także, gdy karmisz piersią. W okresie ciąży i karmienia piersią stosowanie preparatu należy skonsultować z lekarzem.