Produkt w kategoriach

Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl

Visine Suche Oczy, krople, 10 ml

Visine Suche Oczy, krople, 10 ml

Opis

Visine Suche Oczy - żelowe krople do oczu dające ulgę i nawilżenie.

Skład

Każda buteleczka 10 ml zawiera  Powidon K25, karbomer 974P, średniołańcuchowe triglicerydy, chlorek benzalkonium, glicerol (85%), 3-hydrat octanu sodu, trometamol i woda do wstrzykiwań.

Zawiera środek konserwujący: chlorek benzalkonium.

Działanie

Preparat Visine Suche Oczy opracowany został jako krople żelowe, które w chwili zetknięcia z okiem przekształcają się w płyn zapewniając wilgoć, natychmiastową kojącą ulgę i ochronę.

Wskazania

Łagodzenie objawów suchych oczu, takich jak podrażnienie, związanych z czynnikami środowiskowymi.

Sposób użycia wyrobu medycznego

Przed zakropieniem do oczu zalecane jest umycie rąk.

Przechylić głowę do tyłu i delikatnie wycisnąć po jednej kropli do każdego oka.

Zalecane jest, aby po zastosowaniu mrugnąć 3 lub 4 razy w celu pełnego pokrycia powierzchni oka i uzyskania maksymalnej korzyści z preparatu.

W przypadku wkroplenia do oczu dodatkowych kropli u niektórych osób cierpiących na suchość oczu po zastosowaniu może pojawić się symptom niewyraźnego widzenia.

Jest to objaw normalny i powinien ustąpić po mruganiu. Zastosowanie więcej niż jednej kropli do każdego oka nie przynosi żadnej dodatkowej korzyści.

Po użyciu dokładnie zakręcić.

Używać 3 do 4 razy dziennie.

Przeciwwskazania i środki ostrożności

  • Produktu nie stosować w przypadku alergii na jakikolwiek ze składników. Jeżeli pojawi się dyskomfort lub podrażnienie, należy zaprzestać stosowania produktu.
  • Produktu nie stosować równocześnie z lekami lub innymi preparatami aplikowanymi do oczu, ponieważ może to zmodyfikować ich działanie.
  • Nie należy stosować preparatu bezpośrednio na soczewki kontaktowe.
  • Unikać dotykania końcówki buteleczki i nie dopuszczać do jej kontaktu z powierzchnią oka.
  • Nie myć końcówki pojemnika środkami czyszczącymi.

Uwagi

  • Nie używać, jeżeli pojemnik jest uszkodzony lub gdy zabezpieczenie jest naruszone Niewykorzystany produkt wyrzucić po 6 tygodniach od daty otwarcia.
  • Nie stosować po upływie terminu ważności.
  • Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 854 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Visine Suche Oczy - zastosowanie i działanie

Skład:

powidon K25 karbomer 974P triglicerydy glicerol

Postać:

krople do oczu

Kategoria:

Wyroby medyczne

Specjalności:

Okulistyka

Działanie :

nawilżające ochronne

Wskazania:

Łagodzenie objawów w cięższych przypadkach suchych oczu związanych z czynnikami środowiskowymi.

Dawkowanie:

Miejscowo, do worka spojówkowego. 1-2 krople do każdego oka 3-4 razy dziennie. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem preparatu należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować preparatu po terminie ważności. Przechowuj preparatu w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Bardzo rzadko występuje zaczerwienienie oczu spowodowane nadwrażliwością na składniki preparatu. Podobnie jak po podaniu innych kropli do oczu przejściowe zaburzenia widzenia stwarzają niebezpieczeństwo związane z prowadzeniem pojazdów oraz obsługą maszyn. Jeżeli po zakropleniu leku występują takie objawy przed rozpoczęciem jazdy lub obsługi maszyn należy zaczekać do momentu powrotu ostrości widzenia.


Wasze komentarze


Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus