Hialeye, 0,4%, krople, do oczu, 10 ml
12.99 zł

Hialeye, 0,4%, krople, do oczu, 10 ml

Hialeye, 0,4%, krople, do oczu, 10 ml
Ostatnia cena produktu
12.99 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE
Kurier DHL
4.99 zł
Paczkomat InPost
4.99 zł
Odbiór w punkcie DHL
4.99 zł
Wysyłka zagraniczna
19.99 zł

Rekomendowany produkt zastępczy

Opis

Krople do oczu Hialeye 0,4% są roztworem nadającym śliskość, nawilżającym i chroniącym powierzchnię oka przed zmianami spowodowanymi przez niedobory lub zaburzenia składu łez i zapewniając szybkie i trwałe poczucie ulgi w przypadku istnienia tego typu niewielkich zaburzeń.

 

Skład

Hialuronian sodu 0,4%; fosforan disodu; dihydroortofosforan sodu; chlorowodorek sodu, edetynian sodu; benzalkoniowy chlorek; woda do wstrzykiwań.

Zawiera środek konserwujący: benzalkoniowy chlorek

Działanie

HIALEYE jest 0/4% roztworem kwasu hialuronowego o dużym ciężarze właściwym, uzyskiwanym na drodze syntezy biotechnologicznej.

Hialuronian sodu powoduje, że krople mają działanie mukomimetyczne, wiążące i wiskoelastyczne, co powoduje zwiększenie stabilności filmu łzowego gałki ocznej, chroniąc jego powierzchnię i utrzymując odpowiednie nawilżenie.

Wskazania

Czynniki środowiska (środowisko suche z klimatyzowanym powietrzem lub instalacjami grzewczymi, długie korzystanie z komputera, promienie słoneczne, czynniki atmosferyczne i inne), operacja oka, zapalenie spojówek, stosowanie soczewek kontaktowych mogą powodować uczucie suchości, podrażnienia, pieczenie lub wrażenie obecności ciał obcych.

Sposób użycia wyrobu medycznego

1 kroplę preparatu należy wkraplać do każdego oka 2-3 razy dziennie.

Nie dotykać oka końcówką opakowania.

Odczekać 10 do 15 minut przed zastosowaniem innych środków do oczu

Przeciwwskazania i środki ostrożności

Nie używać przy nadwrażliwości na którykolwiek ze składników.

Możliwe działania niepożądane wyrobu medycznego

Po zastosowaniu, w rzadkich przypadkach, może wystąpić krótkotrwałe pogorszenie ostrości widzenia ze względu na lepkość roztworu. Z tego względu należy odczekać kilka sekund przed wykonywaniem czynności wymagających precyzyjnego widzenia.

Uwagi

  • Nie połykać.
  • Po otwarciu, niewykorzystany środek wyrzucić po 30 dniach od daty otwarcia n a
  • Nie używać jeżeli opakowanie jest uszkodzone.
  • Suplementy diety powinny być przechowywane w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 959 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Hialeye - zastosowanie i działanie

Skład:

hialuronian sodu

Postać:

krople do oczu

Kategoria:

Wyroby medyczne

Specjalności:

Okulistyka

Działanie :

nawilżające

Wskazania:

Zespół suchego oka, zmęczenie spowodowane czynnikami zewnętrznymi(długotrwała praca przy komputerze, przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach), stany zapalne spojówek. Ponadto preparat polecany dla osób noszących szkła kontaktowe.

Dawkowanie:

Miejscowo, do worka spojówkowego. 1 kroplę należy wkraplać do każdego oka, 2-3 razy dziennie. Preparat należy wkraplać do worka spojówkowego pod lekko odchyloną palcem dolną powiekę. Uwaga! W przypadku stosowania kilku preparatów do oczu należy zachować przynajmniej 10 minut przerwy pomiędzy zakrapianiem kolejnych preparatów. Uwaga! Nie stosować po upływie 30 dni od daty otwarcia opakowania. Zapoznaj się z właściwościami preparatu opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem preparatu należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować preparatu po terminie ważności. Przechowuj preparat w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.