×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj
Encopirin, tabletki powlekane dojelitowe, 325 mg, 100 szt
Encopirin, tabletki powlekane dojelitowe, 325 mg, 100 szt
19.99 zł

Encopirin, tabletki powlekane dojelitowe, 325 mg, 100 szt

Encopirin, tabletki powlekane dojelitowe, 325 mg, 100 szt
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE
Kurier DHL
9.99 zł

Encopirin - Acidum acetylsalicylicum - zastosowanie i działanie

Skład:

kwas acetylosalicylowy

Postać:

tabletki dojelitowe

Kategoria:

Ośrodkowy układ nerwowy Krew i układ krwiotwórczy

Specjalności:

Medycyna rodzinna Kardiologia Reumatologia

Działanie:

przeciwagregacyjne przeciwzapalne przeciwbólowe przeciwgorączkowe

Wskazania do stosowania:

Przeziębienie, grypa, stany gorączkowe, bóle różnego pochodzenia (zwłaszcza głowy, zębów, menstruacyjne); leczenie przewlekłego bólu i stanów zapalnych w procesach reumatoidalnych. W profilaktyce niestabilnej choroby wieńcowej, w zawale serca, w zapobieganiu napadom przejściowego niedokrwienia i udarom mózgu, po wszczepieniu pomostów aortalno-wieńcowych, w zapobieganiu zakrzepicy żylnej i zatorowi płuc.

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli: 1 tabletka co 4 godziny lub 1-2 tabletki co 6 godzin, w leczeniu przeciwzakrzepowym  1/4 tabletki raz dziennie lub 1 tabletka co drugi dzień, w zapobieganiu zakrzepicy żylnej i zatorowi płuc - 3 tabletki na dobę. Leku nie należy podawać dzieciom poniżej 4 roku życia; u dzieci do 12 roku życia nie stosować w przebiegu chorób wirusowych (zwłaszcza ospy wietrznej i grypy).

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na salicylany, inne niesteroidowe leki przeciwzapalne lub pozostałe składniki preparatu, chorobę wrzodowa żołądka i/lub dwunastnicy, stany zapalne przewodu pokarmowego,  zaburzenia krzepnięcia krwi, astmę oskrzelową, katar sienny, choroby nerek i/lub wątroby, obfite krwawienia miesiączkowe. Gdy przyjmujesz inne niesteroidowe leki przeciwzapalne, leki przeciwzakrzepowe, przeciwcukrzycowe, przeciwgruźlicze, sulfonamidy, kortykosteroidy, metotreksat, digoksynę, leki na nadciśninie. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią.

Skutki uboczne:

Pocenie się, szum w uszach, nudności, wymioty, zawroty głowy, zmiany skórne, krwawienie z przewodu pokarmowego, zaostrzenie (nawrót) choroby wrzodowej, zaburzenia krzepnięcia krwi, zwiększone krwawienia miesiączkowe. Przy przewlekłym nadużywaniu może powodować zaburzenia czynności nerek i/lub wątroby, spadek poziomu cukru we krwi.

Opis

Preprat hamuje agregację płytek krwi, obniżając przez to krzepliwość krwi. Działa przeciwzapalnie, przeciwgorączkowo i przeciwbólowo.

Skład

Acidum acetylosalicylicum 325 mg; składniki pomocnicze q.s.

 

Dawkowanie

Jeśli lekarz nie przepisze inaczej stosuje się następująco: przeciwbólowo i przeciwgorączkowo - 1 tabletka co 4 godz. lub 1 do 2 tabletek co 6 godz. W celu zahamowania agregacji płytek krwi 325 mg (1 tabletka) codziennie lub co drugi dzień. W zapobieganiu zakrzepicy żylnej i zatorowi płuc do 1000 mg na dobę.

Działanie

Tabletki powlekane nie rozpadają się w kwaśnym soku żołądkowym lecz w środowisku obojętnym lub zasadowym dwunastnicy, co pozwala wyeliminować drażniace działanie kwasu acetylosalicylowego na błonę śluzową żołądka.

 W profilaktyce: Hamowanie agregacji płytek krwi u chorych ze świeżym zawałem serca z niestabilną chorobą wieńcową, w zapobieganiu powtórnemu zawałowi serca, napadów przejściowego niedokrwienia i udarów mózgu, po wszczepieniu pomostów arterialno-wieńcowych, w zapobieganiu zakrzepicy żylnej i zatorowi płuc.

Wskazania

Przeziębienia, grypa, stany gorączkowe. leczenie przewlekłe bólu i stanów zapalnych, np. w reumatoidalnym zapaleniu stawów, młodzieńczym zapaleniu stawów, toczniu rumieniowatym układowym, chorobie zwyrodnieniowej stawów, zespole Reitera i w zmianach okołostawowych. Łagodne i słabo nasilone bóle zębów, głowy i menstruacyjne.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na salicylany. Nie stosowć u dzieci do lat 12 bez konsultacji z lekarzem, zwłaszcza w przypadkach zakażeń wirusowych (ospy wietrznej) z powodu niebezpieczeństwa wystąpienia zespołu Reye'a. Ciąża.

 

Producent

OMEGA REX S.C.
Instalatorów 9
Warszawa
Cechy produktu
Płeć
Typ produktu
Postać
Część ciała
Układy narządowe
Pora stosowania
Sposób aplikacji