Lamisilatt, 1% (10 mg/g), krem, tuba, 30 g
37.49 zł

Lamisilatt, 1% (10 mg/g), krem, tuba, 30 g

Lamisilatt, 1% (10 mg/g), krem, tuba, 30 g
Ostatnia cena produktu
37.49 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Rekomendowany produkt zastępczy

Opis

Lek Lamisilatt to biały, jednorodny i połyskujący krem zawierający substancję czynną chlorowodorek terbinafiny. Lek ten ma właściwości przeciwgrzybicze, działa na róznorodne gatunki grzybów wywołujących choroby skóry. Terbinafina zawarta w leku lamisilatt krem działa grzybobójczo (powoduje śmierć komórek grzybów) na dermatofity i pleśnie. Na drożdżaki w zależności od gatunku działa grzybobójczo lub grzybostatycznie (hamuje wzrost grzybów).

Leczenie grzybic:

 • grzybica stóp
 • grzybica podeszwowa stóp
 • grzybica fałdów skórnych i skóry gładkiej


Łupież pstry
Drożdżyca skóry

Skład

1 g kremu zawiera:
substancję czynną: chlorowodorek terbinafiny 10 mg,
Substancje pomocnicze: sodu wodorotlenek, alkohol benzylowy, sorbitanu monostearynian, cetylu palmitynian, alkohol cetylowy, alkohol stearylowy, polisorbat 60, izopropylu myristynian, wodę oczyszczoną.

Dawkowanie

Lamisilatt krem zwykle stosuje się na zmienione chorobowo miejsca na skórze:

 • raz na dobę przez tydzień w grzybicy stóp (z wyłączeniem podeszwy i bocznych powierzchni sóp) oraz grzybicy skóry gładkiej i fałdów skórnych,
 • raz na dobę przez dwa tygodnie w łupieżu pstrym
 • dwa razy na dobę przez 2 tygodnie w grzybicy podeszwowej stóp (obejmującej podeszwy i boczne powierzchnie stóp).


Przed zastosowaniem leku należy oczyścić i osuszyć leczone miejsca, a następnie lekko wcierając nanieść na nie niewielką ilość kremu.

Działanie

Lek ten ma właściwości przeciwgrzybicze, działa na róznorodne gatunki grzybów wywołujących choroby skóry. Terbinafina zawarta w leku lamisilatt krem działa grzybobójczo (powoduje śmierć komórek grzybów) na dermatofity i pleśnie. Na drożdżaki w zależności od gatunku działa grzybobójczo lub grzybostatycznie (hamuje wzrost grzybów).

Wskazania

Leczenie grzybic:

 • grzybica stóp
 • grzybica podeszwowa stóp
 • grzybica fałdów skórnych i skóry gładkiej
 • Łupież pstry
 • Drożdżyca skóry

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na terbinafinę lub jakąkolwiek substancję pomocniczą.

Działania niepożądane

Sporadycznie zaczerwienienie, świąd i pieczenie skóry, nie wymagające zazwyczaj odstawienia leku. Rzadko występują reakcje nadwrażliwości (wysypka skórna, pokrzywka), które są wskazaniem do odstawienia preparatu.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Należy chronić oczy przed kontaktem z preparatem.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 959 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Lamisilatt - Terbinafini hydrochloridum - zastosowanie i działanie

Skład:

chlorowodorek terbinafiny

Postać:

płyn żel krem

Kategoria:

Dermatologia

Specjalności:

Medycyna rodzinna Dermatologia i wenerologia

Działanie :

przeciwgrzybicze

Wskazania:

W leczeniu grzybic skóry (grzybica stóp, skóry gładkiej, tułowia, pachwin), grzybicy włosów, w łupieżu pstrym, w zakażeniach drożdżakami.

Dawkowanie:

Zewnętrznie. Cienką warstwę kremu lub żelu wciera się lekko w uprzednio oczyszczoną i osuszoną skórę lub stosuje się płyn albo aerozol raz na dobę. W grzybicy i kandydozie lek stosuje sie przez 1 tydzień, w łupieżu pstrym przez 2 tygodnie. Nie zaleca się stosowania kremu, żelu i aerozolu u dzieci do ukończenia 12 roku życia. Preparatu Lamisilatt 1 nie należy stosować u młodzieży poniżej 18 roku życia.

Możliwe skutki uboczne:

Reakcje skórne w miejscu zastosowania: suchość i podrażnienie skóry, wysypka świąd, uczucie pieczenia.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na terbinafinę lub pozostałe składniki preparatu. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią.