Nalewka kozłkowa, krople walerianowe, 35 g
2.05 zł

Nalewka kozłkowa, krople walerianowe, 35 g

Nalewka kozłkowa, krople walerianowe, 35 g
Ostatnia cena produktu
2.05 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Rekomendowany produkt zastępczy

Opis

Nalewka kozłkowa o łagodnym działniu uspokajającym.

Skład

100g płynu zawiera: 100g nalewki z korzeni kozłka sporządzone zgodnie z recepturą Farmakopei Polskiej przez macerację 200cz. korzeni kozłka mieszaniną etanolu i wody (676cz./324cz.). Lek zawiera 64-68% etanolu.

Dawkowanie

Dorośli i dzieci powyżej 12lat. Doustnie w łagodnych stanach napiecia nerwowego: 15-45 kropli (1-3ml) 3 x dziennie; w trudnościach w zasypianiu 15-45 kropli (1-3ml) jednorazowo 30-60minut przed udaniem się na spoczynek. Dawka pojedyncza (3ml) zawiera ok. 1,84g etanolu.

Działanie

Łagodne działanie uspokajające.

Wskazania

Okresowe stany napięcia nerwowego o łagodnym nasileniu oraz trudności z zasypianiem.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu. Ciąża, karmienie piersią. Nie zaleca się prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn do 2 godzin po przyjęciu leku.

Działania niepożądane

Podczas stosowania mogą wystąpić łagodne dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego (nudności, bóle brzucha), świadczące o nadwrażliwości na korzeń kozłka.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 956 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h