Artecholin N, płyn doustny, 100 ml
8.99 zł

Artecholin N, płyn doustny, 100 ml

Artecholin N, płyn doustny, 100 ml
8.99 zł
BEZPŁATNIE

Opis

Artecholin N® jest złożonym lekiem roślinnym do stosowania doustnego.

Skład

100 ml płynu zawiera 100 ml wyciągu złożonego płynnego (0,67:1) z: ziela bylicy boże drzewko (Artemisiae abrotani herba), owocu ostropestu plamistego (Silybi mariani fructu), liścia mięty pieprzowej (Menthae piperitae folio), ziela drapacza lekarskiego (Cnici benedicti herba), korzenia mniszka lekarskiego (Taraxaci radice), ziela krwawnika (Millefolii herba) (35/15/8/3/3/3), rozpuszczalnik ekstrakcyjny: etanol 70% (V/V).

Lek zawiera 60-70% (V/V) etanolu.

Dawkowanie

Dorośli i młodzież od 12 lat

Jeżeli lekarz nie zaleci inaczej, przyjmować do 3 razy dziennie przed lub w czasie posiłku po 5 ml preparatu rozcieńczonego w niewielkiej ilości płynu.

Działanie

Substancję czynną leku stanowi ptynny wyciąg alkoholowo-wodny złożony z: ziela bylicy boże drzewko, owocu ostropestu plamistego, liścia mięty pieprzowej, ziela drapacza lekarskiego, korzenia mniszka lekarskiego i ziela krwawnika.

Wskazania

Produkt przeznaczony jest do tradycyjnego stosowania w niestrawnościach (z objawami zgagi, odbijania, nudności) i zaburzeniach żotądkowo-jelitowych spowodowanych niedostatecznym wydzielaniem soku żołądkowego i żółci.

Przeciwwskazania

Nie stosować leku Artecholin N:

  • u osób uczulonych na którykolwiek składnik produktu,
  • u osób uczulonych na rośliny z rodziny astrowatych {Asteraceae, dawniej Compositae) np. krwawnik, rumianek, arnikę,
  • u osób uczulonych na mentol,
  • w zapaleniu dróg żółciowych,
  • w przypadku kamieni żółciowych i innych schorzeń dróg żółciowych,
  • w zapaleniu wątroby,
  • w czynnej chorobie wrzodowej i refluksie żotądkowo-jelitowym.

Działania niepożądane

Dotychczas nie znane.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Dawka jednorazowa leku (5 ml) zawiera 2,95 g etanolu, co odpowiada ok. 30 ml wina lub 70 ml piwa. Lek szkodliwy dla osób z chorobą alkoholową. Zawartość etanolu w preparacie należy wziąć pod uwagę podczas stosowania u kobiet ciężarnych lub karmiących piersią, dzieci i u osób z grup wysokiego ryzyka, takich jak pacjenci z chorobą wątroby lub z padaczką.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich lekach, stosowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.

Ciąża i karmienie piersią

W okresie ciąży i karmienia piersią przed zastosowaniem należy skontaktować się z lekarzem.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Lek można stosować u młodzieży od 12 lat.

Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn

Artecholin N® zawiera 60 - 70% objętościowych etanolu tj. 2,95 g etanolu w pojedynczej dawce (5 ml), co stanowi odpowiednik ok. 30 ml wina i ok. 70 ml piwa. Nie zaleca się prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn przez co najmniej pól godziny po zastosowaniu, ponieważ produkt może upośledzać sprawność psychofizyczną. Po zastosowaniu leku, alkohol może być wykryty przez urządzenia mierzące jego poziom w powietrzu wydychanym.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 963 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h