Liść rozmarynu, zioło pojedyncze, (Kawon), 50 g
2.49 zł

Liść rozmarynu, zioło pojedyncze, (Kawon), 50 g

Liść rozmarynu, zioło pojedyncze, (Kawon), 50 g
Ostatnia cena produktu
2.49 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Liść Rozmarynu - Rosmarini folium - środek żółciopędny w niedostatecznym wydzielaniu żółci i dolegliwościach dyspeptycznych. Zewnętrznie do kąpieli rozgrzewających.

Skład

100 g produktu zawiera 100 g liści rozmarynu.

Dawkowanie

W dolegliwościach dyspeptycznych: 1 płaską łyżkę (2 g) liści zalać 1 szklanką (200 ml) wrzącej wody, naparzać pod przykryciem przez 20 minut, przecedzić. Wypić 1/2 - 1 szklanki naparu 1-2 razy w przypadku wystąpienia objawów.
Do kąpieli rozgrzewających: 50 mg (1 opakowanie) liści rozmarynu zalać 1 l wrzącej wody, utrzymywać pod przykryciem w stanie łagodnego wrzenia przez 10 minut, przecedzić, wlać do przygotowanej ciepłej wody do kąpieli.

Wskazania

Doustnie w postaci naparu jako środek żółciopędny w niedostatecznym wydzielaniu żółci i dolegliwościach dyspeptycznych. Zewnętrznie do kąpieli rozgrzewających w bólach mięśniowych, stanach reumatycznych i zaburzeniach krążenia obwodowego.

Przeciwwskazania

Uczulenie na liść rozmarynu i preparaty.

Nie stosować wewnętrznie w okresie ciąży.

Działania niepożądane

Nie znane.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Kąpieli rozgrzewających nie zaleca się osobom z otwartymi ranami skóry, zmianami zapalnymi skóry, z poważnymi zaburzeniami krążenia, z nadciśnieniem.

Należy zachować ostrośność ponieważ u osób wielokrotnie stykających się z zielem rozmarynu występowały czasem stany zapalne spowodowane przez karnozol zawarty w liściach.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 899 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h
Cechy produktu
Wiek
Typ produktu
Pora stosowania
Postać
Płeć
Część ciała
Problem
Działanie/właściwości
Układy narządowe
Sposób aplikacji
Główny składnik

PODYSKUTUJ O PRODUKCIE

Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus