Nicopass, 1,5 mg, pastylki, do ssania, smak świeżej mięty, 96szt
78.11 zł

Nicopass, 1,5 mg, pastylki, do ssania, smak świeżej mięty, 96szt

Nicopass, 1,5 mg, pastylki, do ssania, smak świeżej mięty, 96szt
Ostatnia cena produktu
78.11 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Produkt łagodzący objawy odstawienne nikotyny u osób uzależnionych od nikotyny, działający pomocniczo w zerwaniu z nałogiem palenia

Skład

Każda pastylka twarda zawiera jako substancję czynną 1,50 mg nikotyny co odpowiada 8,33 mg nikotyny z kationitem.

Lek zawiera izomalt (E 953), hypromelozę, acesulfam potasowy (E950), aspartam (E 951), sodu wodorowęglan, sodu węglan bezwodny i aromaty (jeden zawiera olej sojowy).

Dawkowanie

Leczenie uzależnienia od nikotyny zwykle dzieli się na dwie fazy:

Faza I:

Należy ssać pastylkę powoli kiedy występuje potrzeba zapalenia

Dobowa dawka pastylek 1,5 ma wynosi ogólnie 8-12 i nie powinna w żadnym razie być większa niż 20pastylek.

Ta faza trwa około 3 miesięcy. Czas jej trwania może ulec zmianie w zależności od indywidualnej odpowiedzi pacjenta.

Faza II:

Gdy potrzeba palenia ulegnie zahamowaniu, stopniowo należy zmniejsza« dobowej dawkę pastylek.

Leczenie należy zakończyć, kiedy dawka zostanie zmniejszona do 1-2 pastylek na dobę.

Nie zaleca się stosowania pastylek dłużej niż 6 miesięcy.

Ten lek jest przeznaczony do użycia na błonę śluzową jamy ustnej (pastylka rozpuszcza się w jamie ustnej).

Pastylkę należy umieścić w jamie ustnej, gazie stopniowo będzie się rozpuszczać. Należy ją regularnie przesuwać w jamie ustnej i ssać powoli aż do całkowitego rozpuszczenia. Struktura pastylek twardych została stworzona w taki sposób, aby rozpuszczały się w czasie około 30 minut, co pozwala na stopniowe uwalnianie nikotyny i powolne wchłanianie przez błonę śluzową jamy ustnej.

Dlatego pastylek nie wolno żuć ani połykać.

Nie należy pić kwaśnych napojów (kawa, woda sodowa) przez 15 minut przed podaniem leku Nicopass.

Nie należy jeść ani pić kiedy pastylka Nicopass znajduje się w jamie ustnej.

Jeżeli lekarz zaleci pacjentce karmiącej piersią zastosowanie nikotynowej terapii zastępczej wówczas pastylka powinna być zażyta zaraz po karmieniu piersią i co najmniej 2 godziny przed karmieniem.

Działanie

Podczas ssania pastylek nikotyna uwalnia się powoli. Nikotyna powoduje złagodzenie objawów odstawiennych, które występują po zaprzestaniu palenia papierosów, takich jak bezsenność, rozdrażnienie, lęk, niepokój oraz pomaga zmniejszyć nasilenie głodu nikotynowego oraz pomaga opanować chęć sięgnięcia po papierosa. W ten sposób lek ten pomaga likwidacji uzależnienia od nikotyny.

Wskazania

Jako pomoc w rzuceniu palenia.

Przeciwwskazania

  • Nie należy stosować leku Nicopass w okresie karmienia piersią z tego względu, ze nikotyna przenika do mleka matki.
  • Jeśli pacjent ma uczulenie (nadwrażliwość) na nikotynę lub którykolwiek z pozostałych składników leku.
  • U osób z nadwrażliwością na orzeszki ziemne lub olej sojowy.
  • U osób niepalących lub palących sporadycznie.

Lek ten zawiera następujące składniki:

  • aspartam źródło fenyloalaniny, która może być szkodliwa dla pacjentów z fenyloketonurią
  • olej sojowy, jeżeli pacjent jest uczulony na orzeszki ziemne lub soję me może przyjmować tego leku. Lek nie zawiera orzeszków ziemnych lecz jeżeli pacjent jest uczulony na orzeszki ziemne to może być uczulony również na olej sojowy
  • izomalt (rodzaj cukruj. Jeśli u pacjenta stwierdzono nietolerancję niektórych cukrów, to przed przyjęciem leku powinien skontaktować się z lekarzem.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek NICOPASS 1,5 mg pastylki do ssania o smaku świeżej mięty, może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Większość działań niepożądanych zgłaszanych przez pacjentów pojawiała się w pierwszych 3-4 tygodniach terapii.

Ciężkie reakcje alergiczne, które powodują opuchnięcie twarzy i gardła występują rzadko (u 1 na 10000 osób).

Na początku terapii pastylki z nikotyną mogą niekiedy powodować delikatne podrażnienie gardła i zwiększenie wydzielania śliny. Nadmierne połykanie rozpuszczającej się nikotyny może w pierwszym momencie powodować czkawkę.

Wrażliwi pacjenci mogą odczuwać nieznaczne objawy niestrawności lub zgagi.

Często występujące działania niepożądane (występują u więcej niż 1 na 100 osób) to: ból głowy, zawroty głowy, czkawka, boi gardła, podrażnienie jamy ustnej, suchość w jamie ustne|, nudności, wymioty, niestrawność.

Niezbyt często wstępujące działania niepożądane (występują u więcej niż 1 na 1000 osób) to: kołatanie serca (szybkie, nieregularne bicie serca), rumień, pokrzywka.

Rzadko występujące działania niepożądane (występują u więcej niż 1 na 10 000 osób] to: zaburzenia rytmu serca.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Zaprzestanie palenia w okresie ciqżv jest bardzo zalecane ze względu na wolniejszy wzrost dziecka. Palenie może też prowadzić do przedwczesnego porodu i nawet do porodu martwego płodu. Rzucenie palenia musi odbywać się w tym okresie pod kontrolą lekarską i przede wszystkim powinno się odbywać bez użycia nikotynowej terapii zastępczej.

Rzucenie palenia w okresie karmienia piersią powinno się odbywać pod kontrolą lekarska. W związku z powyższym należy skontaktować się z lekarzem specjalistą.

  • Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.
  • Nie przechowywać w temperaturze powyżej 30 st C.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 961 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Nicopass - Nicotinum - zastosowanie i działanie

Skład:

nikotyna

Postać:

pastylki do ssania

Kategoria:

Ośrodkowy układ nerwowy

Specjalności:

Medycyna rodzinna

Działanie :

wspomaga odzwyczajenie się od palenia tytoniu

Wskazania:

Wspomagająco przy odzwyczajaniu się od palenia tytoniu. Stosownie preparatu zmniejsza nasilenie objawów abstynencyjnych w trakcie rzucania palenia.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę należy dostosować indywidualnie w zależności od stopnia uzależnienia.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Często: zawroty i bóle głowy, uczucie dyskomfortu, czkawka, nudności, wymioty, podrażnienie jamy ustnej i gardła, ból mięśni żuchwy. Czasami: kołatanie serca, rumień, pokrzywka.Rzadko: przejściowe migotanie przedsionków, reakcje alergiczne (obrzęk naczynioruchowy), zaburzenia snu.    

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadrważliwość na składniki preparatu, choroby układu krążenia, zaburzenia funkcji wątroby i/lub nerek, wrzody żołądka i/lub dwunastnicy, cukrzycę, nadczynność tarczycy, guz chromochłonny nadnerczy.   Gdy przyjmujesz teofilinę, takrynę, klozapinę, imipraminę, olanzapinę, klomipraminę, fluwoskaminę.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Nie stosować w ciąży i okresie karmienia piersią.