Nicopass, 1,5 mg, pastylki, do ssania, smak świeżej mięty, 12 szt
39.99 zł

Nicopass, 1,5 mg, pastylki, do ssania, smak świeżej mięty, 12 szt

Nicopass, 1,5 mg, pastylki, do ssania, smak świeżej mięty, 12 szt
Ostatnia cena produktu
39.99 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Produkt łagodzący objawy odstawienne nikotyny u osób uzależnionych od nikotyny, działający pomocniczo w zerwaniu z nałogiem palenia

Skład

Każda pastylka zawiera  jako substancję czynną 1,50 mg nikotyny co odpowiada 8,33 mg nikotyny z kationitem oraz substancje pomocnicze: izomalt, hypromeloza, aspartam, acesulfan potasowy, aromat mięty pieprzowej (naturalny aromat mięty pieprzowej, pulegon), aromat mięty (naturalny aromat mięty, wosk Carnauba, hypromeloza, mono i diglicerydy kwasów tłuszczowych, etyloceluloza, olej sojowy uwodorniony częściowo), aromat korygujący smak GIVAUDAN [1 1031-31] (naturalne substancje smakowe, maltodekstryna, guma arabska, glikol propylenowy), sodu wodorowęglan, sodu węglan bezwodny.

Dawkowanie

Osoby dorosłe i w podeszłym wieku:
Pastylki do ssania zawierające 1,5 mg nikotyny nie są wystarczające dla osób silnie lub bardzo silnie uzależnionych od nikotyny (wynik: 7-10 w teście Fagerstroma).

Leczenie uzależnienia od nikotyny zwykle dzieli się na dwie fazy:
Faza I:
Należy ssać pastylkę powoli kiedy występuje potrzeba zapalenia papierosa.
Dobowa dawka pastylek 1,5 mg wynosi ogólnie 8-12 i nie powinna w żadnym razie przekraczać 20 pastylek.
Ta faza trwa około 3 miesięcy. Czas jej trwania może ulec zmianie w zależności od indywidualnej odpowiedzi.
Faza II:
Gdy potrzeba palenia ulegnie zahamowaniu, stopniowo należy redukować dobową dawkę pastylek.
Leczenie należy zakończyć, kiedy dawka zostanie zredukowana do 1-2 pastylek na dobę. Nie zaleca się stosowania pastylek dłużej niż 6 miesięcy.

Dzieci i młodzież:
Lek nie powinien być stosowany przez młodzież poniżej 18 lat bez zalecenia lekarza.

Pastylkę należy umieścić w jamie ustnej, gdzie stopniowo będzie się rozpuszczać. Należy ją regularnie przesuwać w jamie ustnej i ssać powoli aż do całkowitego rozpuszczenia. Struktura pastylek do ssania została stworzona w taki sposób, aby rozpuszczały się w czasie około 30 minut, co pozwala na stopniowe uwalnianie nikotyny i powolne wchłanianie przez błonę śluzową jamy ustnej. Dlatego pastylek nie wolno żuć ani połykać

Działanie

Lek ten zawiera jako substancję czynną nikotynę. Może ona pomóc w rzuceniu palenia poprzez łagodzenie objawów odstawiennych, które mogą się pojawić po zaprzestaniu palenia papierosów.

Wskazania

Łagodzenie objawów odstawiennych nikotyny w uzależnieniu od nikotyny, pomocniczo w zerwaniu z nałogiem palenia.

Przeciwwskazania


Nie należy stosować leku:
u osób niepalących lub palących sporadycznie,
u osób uczulonych na którykolwiek ze składników leku.
u osób z nadwrażliwością na orzeszki ziemne lub olej sojowy, ze względu na zawartość oleju sojowego.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 958 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Nicopass - Nicotinum - zastosowanie i działanie

Skład:

nikotyna

Postać:

pastylki do ssania

Kategoria:

Ośrodkowy układ nerwowy

Specjalności:

Medycyna rodzinna

Działanie :

wspomaga odzwyczajenie się od palenia tytoniu

Wskazania:

Wspomagająco przy odzwyczajaniu się od palenia tytoniu. Stosownie preparatu zmniejsza nasilenie objawów abstynencyjnych w trakcie rzucania palenia.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę należy dostosować indywidualnie w zależności od stopnia uzależnienia.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Często: zawroty i bóle głowy, uczucie dyskomfortu, czkawka, nudności, wymioty, podrażnienie jamy ustnej i gardła, ból mięśni żuchwy. Czasami: kołatanie serca, rumień, pokrzywka.Rzadko: przejściowe migotanie przedsionków, reakcje alergiczne (obrzęk naczynioruchowy), zaburzenia snu.    

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadrważliwość na składniki preparatu, choroby układu krążenia, zaburzenia funkcji wątroby i/lub nerek, wrzody żołądka i/lub dwunastnicy, cukrzycę, nadczynność tarczycy, guz chromochłonny nadnerczy.   Gdy przyjmujesz teofilinę, takrynę, klozapinę, imipraminę, olanzapinę, klomipraminę, fluwoskaminę.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Nie stosować w ciąży i okresie karmienia piersią.