Onglyza, 5 mg, tabletki powlekane, 30 szt
Onglyza, 5 mg, tabletki powlekane, 30 szt
226.91 zł

Onglyza, 5 mg, tabletki powlekane, 30 szt

Onglyza, 5 mg, tabletki powlekane, 30 szt
226.91 zł
Icon
Odbiór leku tylko w aptece za uprzednim okazaniem recepty.
BEZPŁATNIE

Onglyza - Saxagliptinum - zastosowanie i działanie

Skład:

chlorowodorek saksagliptyny

Postać:

tabletki powlekane

Kategoria:

Przewód pokarmowy i metabolizm

Specjalności:

Diabetologia

Działanie:

zwiększa wydzielanie insuliny zmniejsza stężenie glukozy we krwi

Wskazania:

Cukrzyca typu 2 w celu poprawy kontroli poziomu cukru u dorosłych pacjentów. Preparat stosuje się w leczeniu skojarzonym z innymi doustnymi lekami przeciwcukrzycowymi

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość stosowania preparatu ustala lekarz. Lek może być zażywany z posiłkiem lub bez posiłku, o każdej porze dnia.   Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.   Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Bardzo często: nadmierny spadek poziomu cukru we krwi. Często: zakażenia górnych dróg oddechowych, układu moczowego, błony śluzowej żołądka i jelit, zatok nosa; bóle i zawroty głowy, zmęczenie, wymioty, bóle mięśni.   Występowanie po zastosowaniu leku takich działań niepożądanych jak np.: zawroty głowy, może stwarzać niebezpieczeństwo związane z prowadzeniem pojazdów oraz obsługą maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na substancję czynną lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, cukrzycę typu 1, kwasicę ketonową w przebiegu cukrzycy, zaburzenia czynności nerek i/lub wątroby, niewydolność serca, zaburzenia odporności, rzadko występująca dziedziczną nietolerancję galaktozy, niedobór laktazy typu Lapp lub zespół złego wchłaniania glukozy-galaktozy.   Gdy przyjmujesz inne leki. Należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także, gdy karmisz piersią. Stosowanie leku w okresie ciąży i karmienia piersią ograniczone jest do przypadków, gdy jest to bezwzględnie konieczne.
Produkt w kategoriach
Cechy produktu
Płeć
Wiek
Typ produktu
Postać
Działanie/właściwości
Problem
Układy narządowe
Sposób aplikacji
PRODUCENT