Neatin, 24 mg, tabletki, 20 szt
21.99 zł

Neatin, 24 mg, tabletki, 20 szt

Neatin, 24 mg, tabletki, 20 szt
Ostatnia cena produktu
21.99 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Rekomendowany produkt zastępczy

Neatin - Betahistini dihydrochloridum - zastosowanie i działanie

Skład:

dichlorowodorek betahistyny

Postać:

tabletki

Kategoria:

Ośrodkowy układ nerwowy

Specjalności:

Neurologia Medycyna rodzinna Otolaryngologia

Działanie :

poprawia ukrwienie błędnika

Wskazania:

Choroba Meniere'a (zawroty głowy, szum uszny, postępująca utrata słuchu).   Uwaga! Poprawę można zaobserwować po kilku dniach lub tygodniach leczenia. Najlepsze rezultaty leczenia uzyskuje się po kilku miesiącach leczenia.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. Lek najlepiej przyjmować podczas posiłku.   Uwaga! Nie zaleca się stosowania u dzieci i młodzieży poniżej 18 lat ze względu na brak danych dotyczących bezpieczeństwa i skuteczności leku.   Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.   Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Lek jest zazwyczaj dobrze tolerowany. Rzadko zaburzenia żołądkowo-jelitowe, bardzo rzadko występują: ból głowy, wysypka, pokrzywka, świąd skóry. Dolegliwości te z reguły ustępują, jeżeli lek podawany jest podczas posiłku lub w zmniejszonej dawce. W przypadku wystąpienia innych, niewymienionych działań niepożądanych należy poinformować lekarza.   Występowanie po zastosowaniu leku takich działań niepożądanych jak np. senność, stwarza niebezpieczeństwo związane z prowadzeniem pojazdów oraz obsługą maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na dichlorowodoerk betahistyny lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, guz chromochłonny nadnerczy, astmę oskrzelową, chorobę wrzodową żołądka i/ lub dwunastnicy, dziedziczną nietolerancję galaktozy, nidobór laktazy typu Lapp, zespół złego wchłaniania glukozo-galaktozy.   Gdy przyjmujesz leki przeciwuczuleniowe. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. W ciąży stosować jedynie w przypadku zdecydowanej konieczności. Nie stosować w okresie karmienia piersią.
Cechy produktu
Typ produktu
Postać
Płeć
Problem
Układy narządowe
Sposób aplikacji