Bufenik, (200 mg/5 ml), syrop, 100 ml
14.99 zł

Bufenik, (200 mg/5 ml), syrop, 100 ml

Bufenik, (200 mg/5 ml), syrop, 100 ml
Ostatnia cena produktu
14.99 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Preparat polecany w leczeniu bólu o nasileniu łągodnym do umiarkowanego oraz w leczeniu gorączki.

Skład

Syrop, 100 ml. 5ml zawiera 200 mg ibuprofenu.
Inne składniki: guma kasantan, polisorbat 80, potasu sorbinian, kwas cytrynowy jednowodny, sacharyna sodowa, sacharoza, glukoza bezwodna, aromat truskawkowy, aromat śmietankowy, woda oczyszczona.

Dawkowanie

Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia jednorazowo 5-10 ml syropu. Maksymalna dawka dobowa 30 ml. U dzieci młodszych dawka zależy od masy ciała.
 

Masa ciała/wiek pojedyncza dawka syropu maksymalna dobowa dawka syropu
10-12 kg / 1-2 lat 2,5 ml 7,5 ml
13-19 kg / 3-5 lat 2,5 ml 10 ml
20-29 kg / 6-9 lat 5 ml 15 ml
30-39 kg / 10-12 lat 5 ml 20 mlk

W celu ułatwienia dokładnego dawkowania , do opakowania dołączono strzykawkę doustną z nadrukowaną skalą. Przed użyciem należy wstrząsnąć butelkę. Aby otworzyć butelkę, nakrętkę należy przycisnąć, jednocześnie obracać w kierunku zgodnym nze strzałką. Umieścić strzykawkę w szyjce butelki. Przytrzymując strzykawkę, delikatnie odciągnąć tłok do dołu, w celu napełnienia strzykawki syropem do odpowiedniego poziomu. Obrócić butelkę do dołu dnem i delikatnie obrócić strzykawkę w celu wyjęcia jej z szyjki butelki. Aby dodać lek dziecku, końcówkę strzykawki należy umieścić w ustach dziecka. Powoli naciskać tłok strzykawki, aby wycisnąć syrop. Należy robić to powoli, w celu umożliwienia dziecku połknięcia syropu. Po użyciu należy dokładnie zakręcić nakrętkę, tak aby zabezpieczyć butelkę przed dostępem dzieci.

                                                                                                                                                                                    

Działanie

Bufenik jest lekim zmniejszającym ból , gorączkę oraz stany zapalne (niesteroidowy lek przeciwzapalny) i przeciwbólowy.

Wskazania

Lek jest stosowany w krótkotrwałym leczeniu objawowym:

 • bólu o łagodnym lub umiarkowanym nasileniu
 • gorączki

Przeciwwskazania

 • nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą,
 • potwierdzone reakcje skurczu oskrzeli, astmy, nieżytu nosa lub pokrzywki po wcześniejszym przyjęciu kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych,
 • niesprecyzowane zaburzenia hematopoezy,
 • ciężkie zaburzenia czynności wątroby lub nerek lub ciężkie i niekontrolowane zaburzenia serca,
 • ostatni trymestr ciąży
 • krwawienie z przewodu pokarmowego lub perforacja w wywiadzie jako wynik wcześniejszej terapii NLPZ,
 • czynna lub nawracająca choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy
 • lub krwawienie (dwa lub więcej różnych potwierdzonych epizodów owrzodzeń lub krwawienia),
 • ciężka niewydolność serca,
 • krwawienie z naczyń mózgowych lub inne czynne krwawienie.
 • przeciwwskazany u dzieci poniżej 7 kg (6 miesiąca życia),

Działania niepożądane

Często:

 • dolegliwości żołądkowo-jelitowe takie jak zgaga, ból brzucha, mdłości, wymioty, wzdęcia z oddawaniem wiatrow, biegunka, zaparcie i niewielkie krwawienie z przewodu pokarmowego, które mogą powodować niedokrwistość w wyjątkowych sytuacjach


Niezbyt często:

 • ból głowy, zawroty głowy, bezsenność, pobudzenie, drażliwość lub zmęczenie
 • reakcje nadwrażłiwości z wysypką skórną i świądem, jak również napad astmy
 • zaburzenia widzenia
 • owrzodzenia przewodu pokarmowego


Rzadko:

 • szum lub brzęczenie w uszach


Bardzo rzadko:

 • uszkodzenie nerek, szczególnie podczas leczenia długotrwałego
 • zwiększone stężenie kwasu moczowego w krwi
 • skąpomocz oraz gromadzenie wody w organizmie
 • zaburzenia czynności wątroby, uszkodzenie wątroby
 • zaburzenie układu krwiotwórczego
 • cięzkie reakcje skórne takie jak wysypka, objawy zapalenia opon mózgowych
 • ciężkie reakcje nadwrażłiwości
 • zaburzenia rytmu serca, niewydolność serca, zawał
 • wysokie ciśnienie
 • powstawanie błoniastych przewężeń w świetle jelit


 

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Lek nie powinien być dłużej stosowany niż 4 dni, a w większych dawkach bez konsultacji z lekarzem lub stomatologiem.

Ciąża i karmieniepiersią:
W przypadku zajścia w ciąże podczas przyjmowania leku należy powiadomić o tym lekarza. Ibuprofen można stosować podczas pierwszych 6 miesięcy ciąży wyłącznie po konsultacji z lekarzem. Ze względu na zwiększone ryzyko wystąpienia powikłań u matki i u dziecka leku Bufenik nie wolno stosować w ostatnim trymestrze ciąży.
Ibuprofen oraz produkty metabolizmu przenikają do mleka karmiących piersią jedynie w niewielkich ilościach. Zasadniczo nie trzeba przerywać karmienia piersią na czas krótkotrwałego stosowania leku w zalecanej dawce w leczeniu lekkiego lub umiarkowanego nasilonego bólu. Jendakże w przypadku leczenia długotrwałego lub gdy lek przepisany jest w dużych dawkach, należy rozważyć wczesne odstawienie dziecka od piersi.

Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn:
Ze względu na możliwość wystąpienia działań niepożądanych takich jak zmęczenie, zawroty głowy i zaburzenia widzenia po zastosowaniu leku w pojedynczych przypadkach mogą wystąpić zaburzenia zdolności reagowania i aktywnego uczestnictwa w ruchu drogowym oraz obsługiwania maszyn. Dotyczy to zwłaszcza przypadków równoległego spożywania alkoholu.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 959 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h
Cechy produktu
Wiek
Typ produktu
Pora stosowania
Postać
Płeć
Część ciała
Problem
Działanie/właściwości
Układy narządowe
Sposób aplikacji
Główny składnik

Bufenik - Ibuprofenum - zastosowanie i działanie

Skład:

ibuprofen

Postać:

syrop

Kategoria:

Układ mięśniowo-szkieletowy

Specjalności:

Medycyna rodzinna Pediatria

Działanie :

przeciwzapalne przeciwgorączkowe przeciwbólowe

Wskazania:

Gorączka różnego pochodzenia (także w przebiegu zakażeń wirusowych, w przebiegu odczynu poszczepiennego). Objawowe leczenie bólu różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego.

Dawkowanie:

Doustnie. Zwykle stosowana dawka wynosi od 7 do 10mg/kg masy ciała w dawce pojedynczej. Dawka dobowa: 20-30 mg ibuprofenu na kilogram masy ciała w dawkach podzielonych. Częstotliwość podawania zależy od nasilenia objawów oraz maksymalnej całkowitej dawki dobowej. Należy zachować co najmniej 6 godzinną przerwę pomiędzy dawkami. Maksymalne dawki dobowe ibuprofenu: niemowlęta w wieku 6-12 miesięcy (7-9 kg) 200 mg ibuporfenu, dzieci wieku 1-2 lat (10-12 kg) 300 mg ibuprofenu, dzieci w wieku 2-3 lat (13-15 kg) 400 mg ibuprofenu, dzieci w wieku 3-6 lat (16-20 kg) 450 mg ibuprofenu, dzieci w wieku 6-9 lat (21-24 kg) 600 mg ibuprofenu; dzieci powyżej 12 roku życia i dorośli 1200 mg ibuprofenu. Jeżeli masz choroby żołądka najlepiej lek przyjmować podczas posiłków.Przed użyciem wstrząsnąć butelkę.   Uwaga! Bez porozumienia z lekarzem nie stosować u niemowląt poniżej 6 miesiąca życia.   Uwaga! Lek przeznaczony do doraźnego stosowania. Jeżeli objawy utrzymują się dłużej niż 4 dni lub nasilają, lub jeśli występują nowe objawy, należy skontaktować się z lekarzem.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Dolegliwości żołądkowo-jelitowe, takie jak zgaga, ból brzucha, nudności, biegunka, wzdęcia, zaparcia i wymioty, owrzodzenia żołądka i jelit. Ból głowy, zawroty głowy, bezsenność, pobudzenie, drażliwość lub zmęczenie, zaburzenia wzroku. Zaburzenia oddawania moczu (skąpomocz), obrzęki, zmiany obrazu krwi. Reakcje nadwrażliwości, wysypka skórna, świąd.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na ibuprofen, inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ) lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, chorobę wrzodową żołądka i/lub dwunastnicy, ciężką niewydolność serca, astmę, skazę krwotoczną, zaburzenia funkcji wątroby i/lub nerek.   Gdy przyjmujesz inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ), leki moczopędne, leki obniżające ciśnienie krwi, leki przeciwzakrzepowe, preparaty litu, metotreksat, kortykosteroidy, zydowudynę, cyklosporynę, antybiotyki chinolowe.   Gdy jesteś lub podejrzewasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Przed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza. Produkt leczniczy może być stosowany w pierwszym i drugim trymetrze ciąży jedynie w przypadku zdecydowanej konieczności.Nie należy stosować leku w III trymestrze ciąży.