×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj
Melisana Klosterfrau, płyn doustny, 47 ml
Melisana Klosterfrau, płyn doustny, 47 ml
7.49 zł

Melisana Klosterfrau, płyn doustny, 47 ml

Melisana Klosterfrau, płyn doustny, 47 ml
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE
Kurier DHL
9.99 zł

Melisana Klosterfrau - Preparat złożony - zastosowanie i działanie

Skład:

wyciąg z liścia melisy wyciąg z korzenia arcydzięgla wyciąg z kłącza imbiru wyciąg z kory cynamonowca wyciąg z owoców pieprzu czarnego wyciąg z kłącza omanu wyciąg z kwiatów goździków wyciąg z kłącza galangi wyciąg z korzenia goryczki wyciąg z owocni pomarańczy wyciąg z owoców kardamonu wyciąg z kwiatów stręczyca

Postać:

płyn

Kategoria:

Przewód pokarmowy i metabolizm Układ mięśniowo-szkieletowy Ośrodkowy układ nerwowy

Specjalności:

Medycyna rodzinna Gastroenterologia

Działanie:

ułatwia trawienie uspokajające rozkurczające

Wskazania do stosowania:

Wewnętrznie: pomocniczo w nerwicach, stanach napięcia i podniecenia, niepokoju, utrudnionym zasypianiu, bólach głowy, wrażliwości na zmiany pogody, dolegliwościach sercowych bez przyczyn organicznych, bolesnym miesiączkowaniu i w okresie menopauzy, dolegliwościach żołądkowo-jelitowych takich jak: niestrawność, uczucie nadmiernej pełności po posiłku, brak łaknienia. Stosuje się też dla złagodzenia objawów zaziębienia lub grypy. Zewnętrznie: w nerwobólach, bólach mięśni, bólach mięśni po wysiłkach, postrzale, zapaleniu dziąseł.

Dawkowanie:

Wewnętrznie: o ile nie zalecono inaczej, dawka wynosi 1 do 3 łyżeczek preparatu Melisana Klosterfrau rozcieńczonego co najmniej podwójną ilością wody lub innego płynu, względnie podawanego na cukrze. Zewnętrznie: o ile nie zalecono inaczej, stosuje się lek nierozcieńczony lub rozcieńczony najwyżej podwójną ilością wody. Nie stosować na uszkodzoną skórę.   Uwaga! Nie należy podawać dzieciom.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, wrzody żołądka i/lub dwunastnicy (nie należy wówczas stosować), zaburzenia czynności wątroby, chorobę alkoholową.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Nie należy stosować w czasie ciąży i w okresie karmienia piersią.

Skutki uboczne:

Ze względu na obecność alkoholu w preparacie działanie innych leków może być upośledzone lub wzmocnione.   Należy liczyć się z możliwością zmniejszenia szybkości reakcji przy obsługiwaniu maszyn i przy prowadzeniu samochodu.

Opis

Melisanna Klosterfrau jest wieloskładnikowym produktem leczniczym roślinnym, tradycyjnie stosowanym w stanach złego samopoczucia towarzyszącym różnorodnym dolegliwościom.

Skład

100 ml zawiera olejki eteryczne wydestylowane z alkoholem z 4,04 g mieszanki: liści melisy 10,48%, kłączy omanu 13,96%, korzenia arcydzięgła 13,96%, kłączy imbiru 13,96%, kwiatów goździka 5,57%, kłączy galangi 5,57% owoców pieprzu czarnego 1,39%, korzenia goryczki 13,69%, owocni pomarańczy 13,96%, kory cynamonowca 6,28%, kwiatów strączyńca 0,7%, owoców kardamonu 0,2%,  100 ml zawiera 62 mg olejków lotnych z wymienionych surowców w 66,8% (V/V) etanolu.

Dawkowanie

Stosowanie doustne:

Tradycyjnie stosuje się zazwyczaj: 1 do 3 łyżeczek preparatu rozcieńczone co najmniej podwójną ilością wody lub innego płynu, względnie bez rozcieńczania podane na kostkę cukru.

Stosowanie zewnętrzne:

Należy wcierać preparat w bolące miejsca. Przy stosowaniu na wrażliwe partie skóry lub też użycie w formie okładu, lek można rozcieńczyć dwoma częściami wody.

Wskazania

Preparat stosowany wewnętrznie pomocniczo w dolegliwościach nerwicowych, stanach napięcia fizycznego i psychicznego, zaburzeniach snu, a także w zaburzeniach żołądkowo-jelitowych na tle nerwowym, wzdęciach, braku apetytu. Zewnętrznie używany jest w bólach nerwowych, w bólach mięśniowych, w zapaleniu dziąseł.

Przeciwwskazania

Nie stosować w chorobie wrzodowej żołądka i jelit. Lek zawiera 66% objetościowych alkoholu etylowego. Stosując lek wg. zaleconego dawkowania pacjent przyjmuje w każdych 3 łyżeczkach do 7,8g alkoholu. 

Preparat nie powinien być stosowany u:

  • dzieci
  • pacjentów cierpiących na schorzenia wątroby
  • kobiet ciężarnych i karmiących piersią
  • osób z chorobą alkoholową
  • osób po urazach mózgu
  • pacjentów cierpiących na padaczkę

Działania niepożądane

Preparat może zaburzyć bezpieczne prowadzenie pojazdów mechanicznych. Ze względu na zawartość alkoholu etylowego działanie leków przyjmowanych równolegle może być nasilone lub upośledzone.

Producent

KLOSTERFRAU

Cechy produktu