Produkt w kategoriach

Korzeń cykorii, zioło pojedyncze, 50 g

Korzeń cykorii, zioło pojedyncze, 50 g

2.99 zł
Icon Możliwe formy odbioru:
Bezpłatna dostawa do apteki

Opis

Preparat stosowany wspomagająco w dolegliwościach trawiennych (wzdęcia, odbijania) i doraźnie przy braku łaknienia.

Skład

100% korzenia cykorii

Dawkowanie

1/2 łyżeczki (ok. 1,5 g) korzenia zalać 1 szklanką (200 ml) wody, ogrzewać do wrzenia i utrzymywać 3 minuty w stanie łagodnego wrzenia. Odstawić na 10 minut, przecedzić. Pić świeżo przygotowany odwar 2 razy dziennie na 1 godzinę przed jedzeniem.
Dobowo: 3,0 g korzenia cykorii podróżnika.

Działanie

Pobudzające łaknienie, słabo żółciopędne.

Przeciwwskazania

Uczulenie na cykorię lub inne rośliny z rodziny Złożonych.

Działania niepożądane

W rzadkich przypadkach mogą wystąpić reakcje skórne o podłożu alergicznym. Należy wówczas zaprzestać stosowania odwarów z korzenia cykorii podróżnika. W przypadku wystąpienia objawów niepożądanych niewymienionych powyżej, należy poinformować o nich lekarza.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Nie stosować w okresie laktacji i w ciąży.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 835 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Cykoria podróżnik - Cichorium intybus - zastosowanie i działanie

Surowce:

ziele cykorii podróżnik (Cichorii herba) korzeń cykorii podróżnik (Cichorii radix)

Działanie lecznicze:

pobudza wydzielanie soków trawiennych żółciopędne moczopędne

Zdjęcia:

Encyklopedia ziół - Cykoria podróżnik / Cichorium intybus Encyklopedia ziół - Cykoria podróżnik / Cichorium intybus Encyklopedia ziół - Cykoria podróżnik / Cichorium intybus Encyklopedia ziół - Cykoria podróżnik / Cichorium intybus Encyklopedia ziół - Cykoria podróżnik / Cichorium intybus Encyklopedia ziół - Cykoria podróżnik / Cichorium intybus

Zastosowanie lecznicze:

Cykoria polecana jest w przypadkach zmniejszonej produkcji żółci, soku żołądkowego, przy zaburzeniach trawienia takich jakich np.: wzdęcia, odbijanie się, złe trawienie, wiatry. Ponadto przy braku apetytu. Cykoria korzystnie wpływa na trawienie i przyswajanie pokarmów. Regulacja pracy jelit. Zawarta w korzeniu cykorii inulina (wielocukier) działa probiotycznie( tworzy korzystne środowisko do rozwoju pożytecznych bakterii niezbędnych do prawidłowej czynności jelit). Pomocniczo w zaburzeniach funkcji nerek. Jednak działanie moczopędne cykorii jest słabe i dlatego dla osiągnięcia pożądanego efektu łączy się ją z innymi ziołami. Stosuje się także uzupełniająco w leczeniu chorób skóry i dny.

Przeciwwskazania:

Gdy masz nadwrażliwość na cykorię lub inne rośliny z rodziny Złożonych.

Możliwe skutki uboczne:

Skórne reakcje alergiczne. W chwili pojawienia się nadwrażliwości należy przerwać leczenie.

Ostrzeżenia:

W kamicy żółciowej stosować ostrożnie i tylko po konsultacji z lekarzem. Nie zaleca się stosowania u dzieci do 12 roku życia. Ze względu na brak danych dotyczących bezpieczeństwa nie zaleca się stosowania w ciąży i okresie karmienia piersią. Przed zastosowaniem należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu. Nie należy stosować po terminie ważności. Należy przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, w zamkniętych opakowaniach, zgodnie z wymaganiami producenta, chronić od światła i wilgoci oraz wpływu obcych zapachów.


Wasze komentarze


Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus