×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj
Mecortolon N, 0,5%, krem, 10 g
Mecortolon N, 0,5%, krem, 10 g
15.49 zł

Mecortolon N, 0,5%, krem, 10 g

Mecortolon N, 0,5%, krem, 10 g
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Mecortolon N - Neomycini sulfas, Prednisoloni pivalas - zastosowanie i działanie

Skład:

siarczan neomycyny piwalan prednizolonu

Postać:

krem

Kategoria:

Dermatologia

Specjalności:

Alergologia Dermatologia i wenerologia

Działanie:

przeciwzapalne przeciwalergiczne bakteriobójcze przeciwświądowe

Wskazania do stosowania:

Ropne powikłania uczuleniowe lub inne przebiegające ze świądem skóry.

Dawkowanie:

Zewnętrznie. Czas trwania leczenia określa lekarz. Smarować zmienione chorobowo powierzchnie skóry cienką warstwą kremu, ewentualnie zastosować opatrunek zamknięty. Nie stosować na otwarte rany i duże powierzchnie skóry, zwłaszcza uszkodzonej. Uwaga!Na skórę twarzy nie stosować dłużej niż 7 dni. W ciągu tygodnia można zużyć nie więcej niż 1 tubę kremu. Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta. Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz w nadwrażliwości na prednizolonu piwalan, inne kortykosteroidy, neomycynę lub inne antybiotyki aminoglikozydowe, lub na którąkolwiek substancję pomocniczą produktu leczniczego, wirusowe, grzybicze lub bakteryjne zakażenia skóry, trądzik pospolity, różowaty, nowotwory skóry, w zapaleniu lub owrzodzeniu żylakowatym. Gdy przyjmujesz antybiotyki aminoglikozydowe, kwas etakrynowy, wankomycynę lub kolistynę. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Preparat może być stosowany w drugim i trzecim trymestrze ciąży jedynie w przypadku zdecydowanej konieczności. Nie stosować w pierwszym trymestrze ciąży oraz w okresie karmienia piersią.

Skutki uboczne:

Wyprysk kontaktowy, reakcje uczuleniowe (zwłaszcza u pacjentów z istniejącymi wcześniej zmianami uczuleniowymi), zaostrzenie zmian (np. w trądziku zwykłym lub różowatym), rozszerzenie drobnych naczyń krwionośnych, trądzik posteroidowy, pieczenie, świąd, podrażnienie i przebarwienie skóry. Przy długotrwałym stosowaniu na duże powierzchnie skóry może się wchłaniać i wywoływać objawy, jak po doustnym lub pozajelitowym podaniu (m.in. toksyczne działanie na narząd słuchu). Lek nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.
Cechy produktu