Produkt w kategoriach

Otomer, spray do higieny uszu, 100 ml

Otomer, spray do higieny uszu, 100 ml

26.99 zł
Icon Możliwe formy odbioru:
Bezpłatna dostawa do apteki
Wysyłka kurierem DHL
Paczkomaty Inpost

Opis

Izotoniczny roztwór przefiltrowanej wody morskiej przeznaczony do czyszczenia uszu. Stosowany regularnie zapobiega tworzeniu się czopów woskowinowych i ułatwia usunięcie już powstałych.
OTOMER jest bezpieczny i wygodny w użyciu.

Skład

Składniki aktywne: 
Izotoniczny roztwór wody morskiej. Obojętny gaz wytłaczający: azot.

Wskazania

Preparat przeznaczony dla osób dorosłych i dzieci od 36 miesiąca życia.
Spray do higieny uszu szczególnie zaleca się stosować w przypadku nadmiernego wydzielania woskowiny wywołanego:

 

  • przebywaniem w zanieczyszczonym środowisku
  • wrodzoną skłonnością do nadmiernego wydzielania woskowiny
  • mechanicznym drażnieniem skóry przewodu słuchowego (stosowaniem patyczków higienicznych, używaniem słuchawek wkładanych do ucha: aparaty słuchowe, walkmeny, zestawy głośno-mówiące).

 

Sposób użycia wyrobu medycznego

Zdjąć nasadkę ochronną z pojemnika i nałożyć aplikator na zaworek. Lekko przechylając głowę na bok wprowadzić aplikator do zewnętrznego przewodu słuchowego. Trzymając pojemnik pionowo nacisnąć aplikator. Odczekać chwilę z przechyloną głową aby usunąć płyn i delikatnie wytrzeć ucho. Stosować w zależności od potrzeb nawet kilka razy w ciągu dnia.
 

Przeciwwskazania i środki ostrożności

Nie stosować w przypadku zapalenia ucha, ciał obcych w uchu, perforacji bębenka.

Uwagi

Stosować od 36 miesiąca życia dziecka.
Pojemnik pod ciśnieniem. Chronić przed promieniami słonecznymi.
Nie wystawiać na działanie temperatury powyżej 50°C. Nie dziurawić i nie palić nawet po zużyciu zawartości. Po każdym zastosowaniu opłukać i wytrzeć końcówkę aplikatora.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 849 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Otomer - zastosowanie i działanie

Skład:

izotoniczny roztwór soli morskiej

Postać:

aerozol

Kategoria:

Wyroby medyczne

Specjalności:

Otolaryngologia Medycyna rodzinna

Działanie :

rozpuszcza korek woskowinowy

Wskazania:

Higiena uszu. Szczególnie zaleca się stosować w przypadku nadmiernego wydzielania woskowiny wywołanego przebywaniem w zanieczyszczonym środowisku, wrodzoną skłonnością do nadmiernego wydzielania woskowiny, mechanicznym drażnieniem skóry przewodu słuchowego (stosowaniem patyczków higienicznych, używaniem słuchawek wkładanych do ucha - np: aparaty słuchowe, walkmeny, zestawy głośno-mówiące).

Dawkowanie:

Zewnętrznie, do ucha. Stosować w zależności od potrzeb nawet kilka razy w ciągu dnia. Preparat przeznaczony dla osób dorosłych i dzieci od 36 miesiąca życia. Nie stosować w przypadku zapalenia ucha, ciał obcych w uchu, perforacji bębenka.


Wasze komentarze


Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus