Sanity, termofor gumowy, 2 l, 1 szt.

przeziębienie, reumatyzm, stan zapalny, ból, gorączka, grypa

Produkt usunięty z oferty

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem?

Umów się na najbliższy dostępny termin.

Umów e-wizytę

O produkcie

Producent

ALBERT POLSKA
Obwodowa 4a
Dobczyce

Opis

Gumowy termofor 2l - ciepłe okłady przynoszą ulgę w wielu dolegliwościach, dlatego sprawdzi się w celach leczniczych i profilaktycznych. Sprawdzi się podczas zbijania gorączki, relaksacji napiętych mięśni lub stanach bólowych różnego typu np. przy bólu brzucha.

Skład

Termofor wykonany z wysokiej jakości, naturalnej gumy z ryflowanymi ściankami.

Wskazania

Termofor stosowany jest w celach profilaktyczno - leczniczych do miejscowego wygrzewania ciała.

Sposób użycia wyrobu medycznego

  1. Przygotuj ciepłą wodę o temperaturze ok. 50° (nie wrzątek, aby uniknąć oparzenia). Odkręć zakrętkę i powoli napełnij termofor wodą do ¾ jego objętości. Napełniając ostrożnie trzymaj termofor za szyjkę w pozycji pionowej.
  2. Aby pozbyć się nadmiaru powietrza, ostrożnie przechyl termofor, aż do momentu, w którym w jego wylocie będzie widoczna woda. Dla wygody możesz oprzeć termofor na płaskiej powierzchni.
  3. Dokładnie zakręć i sprawdź szczelność kurka uważnie odwracając termofor wylotem do dołu. Jeśli jest szczelny załóż pokrowiec.
  4. Po użyciu wylej wodę i powieś termofor wlewem do dołu, tak aby mógł wyschnąć. Przechowuj bez zakręcania korka w suchym, ciemnym i chłodnym miejscu.

Zastosowanie gorącej wody o temperaturze powyżej 70°C skraca żywotność termoforu oraz może spowodować jego uszkodzenie i doprowadzić do oparzenia. Nie podgrzewaj w kuchence mikrofalowej. Zachowaj instrukcję użytkowania.

Uwagi i środki ostrożności

Chroń przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych. Nie dopuszczaj do kontaktu z urządzeniami grzewczymi i nie przechowuj w wysokiej temperaturze ani na słońcu. Termofor gumowy przemywaj wodą z mydłem, nie używając środków dezynfekujących. Unikaj długotrwałego, bezpośredniego kontaktu termofora bez pokrowca ze skórą. Nie obciążaj i nie przyciskaj termoforu gdy jest on napełniony wodą, nie siadaj na nim, ani nie kładź ciężkich przedmiotów. Nie umieszczaj żadnych przedmiotów w termoforze ani na nim. Zawsze przed użyciem sprawdź czy termofor nie jest uszkodzony. W razie zniszczenia jednej z części, należy wyrzucić cały wyrób. Zutylizuj go zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.

Stosowanie u dzieci i młodzieży

Termofor może być stosowany przez dzieci, ale jedynie pod nadzorem osoby dorosłej.

Cechy produktu

Polecane artykuły
  • Objaw Raynauda jest dość częstą przypadłością, która pojawia się głównie u młodych kobiet. Pomimo swojego uciążliwego charakteru zwykle nie wpływa na ogólną kondycję organizmu. W wielu przypadkach leczenie nie jest konieczne, wystarczające bywa unikanie wychładzania kończyn. Kiedy objaw Raynauda pojawia się nagle u osoby starszej, wymaga poszerzenia diagnostyki i wykluczenia poważniejszych chorób. Czym dokładnie jest i co oznacza?

  • Hipotermia to wychłodzenie organizmu, do którego dochodzi, gdy temperatura ciała spada poniżej 35℃. Co ją może spowodować? Czy jej skutki mogą być groźne dla zdrowia? Jak wygląda pierwsza pomoc osobie z hipotermią? Podpowiadamy.

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij