Kora dębu, zioło pojedyncze, 50 g (Herbapol Lublin)
2.49 zł
  • B DODAJ DO ULUBIONYCH
  • B POWIADOM O WYPRZEDAŻY

Kora dębu, zioło pojedyncze, 50 g (Herbapol Lublin)

Kora dębu, zioło pojedyncze, 50 g (Herbapol Lublin)
2.49 zł
BEZPŁATNIE
  • B DODAJ DO ULUBIONYCH
  • B POWIADOM O WYPRZEDAŻY

Opis

Preparat stosowany zewnętrznie jako środek ściągający w stanach zapalnych skóry i błon śluzowych, uszkodzeniach skóry, odmrożeniach, lżejszych oparzeniach.

Skład

Kora dębu.

Dawkowanie

Odwar stosować zewnętrznie do okładaów i przemywań oraz płukania jamy ustnej i gardła.

Działanie

Preparat w postaci ziół do zaparzenia wykazuje działanie przeciwzapalne i przeciwbakteryjne.

Przeciwwskazania

Uszkodzenia skóry na dużej powierzchni, ciąża, karmienie piersią. Nadwrażliwość na korę dębu.

Działania niepożądane

Dotychczas nie stwierdzono.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 856 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Dąb szypułkowy, Dąb bezszypułkowy - Quercus robur, Quercus petraea - zastosowanie i działanie

Surowce:

kora dębu (Quercus cortex) galas dębowy, dębianka (Galata)

Działanie lecznicze:

ściągające bakteriobójcze przeciwkrwotoczne

Zdjęcia:

Encyklopedia ziół - Dąb szypułkowy, Dąb bezszypułkowy / Quercus robur, Quercus petraea Encyklopedia ziół - Dąb szypułkowy, Dąb bezszypułkowy / Quercus robur, Quercus petraea

Zastosowanie lecznicze:

Wewnętrznie: Korę dębu stosuje się w biegunkach nieswoistych, wywołanych przez bakterie, zatrucia pokarmowe, związki drażniące i uszkadzające błonę śluzową przewodu pokarmowego. Również w nieżytach żołądka i jelit, nawet połączonych z drobnymi krwawieniami. Zewnętrznie: Nasiadówka z kory dębu polecana jest w żylakach odbytu, zakażeniach pochwy i odbytu. W postaci kąpieli przeciw nadmiernej potliwości stóp i w zapaleniach skóry. Z odwarów robi się okłady leczące odmrożenia, pęknięcia skóry, wyprysk sączący i zatrzymujące niewielkie krwawienia. Jako płukanki do gardła i jamy ustnej w lekkich zapaleniach dziąseł i błon śluzowych.

Przeciwwskazania:

:przeciwwskazania

Ostrzeżenia:

Unikać kontaktu preparatów dębu z oczami. Nie zażywać kąpieli w przypadkach poważnych zranień, zapaleń skóry, gorączki i chorób zakaźnych. Dębianki i występującej w niej taniny nie należy stosować łącznie z preparatami zwierającymi sole metali ciężkich, alkaloidy i pankreatynę. W ciąży i okresie karmienia piersią stosować po konsultacji z lekarzem. Przed zastosowaniem należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu. Nie należy stosować po terminie ważności. Należy przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, w zamkniętych opakowaniach, zgodnie z wymaganiami producenta, chronić od światła i wilgoci oraz wpływu obcych zapachów.

PODYSKUTUJ O PRODUKCIE

Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus
  • B DODAJ DO ULUBIONYCH
  • B POWIADOM O WYPRZEDAŻY