Sirupus Alte, syrop, prawoślazowy, 125g, butelka plastikowa, kartonik
2.70 zł

Sirupus Alte, syrop, prawoślazowy, 125g, butelka plastikowa, kartonik

Sirupus Alte, syrop, prawoślazowy, 125g, butelka plastikowa, kartonik
Ostatnia cena produktu
2.70 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Rekomendowany produkt zastępczy

Opis

Syrop prawoślazowy Alte zawiera wodny macerat z korzenia prawoślazu, wykazujący działanie łagodzące kaszel oraz osłaniające błonę śluzową jamy ustnej  i gardła. Działanie to jest związane z zawartością śluzu roślinnego z korzenia prawoślazu, konsystencją preparatu oraz jego lepkością.

Skład

100 g syropu zawiera 36 g wodnego maceratu z 5 g korzenia prawoślazu lekarskiego, ekstrahent- mieszanina wody i etanolu (47,9:1), substancja pomocnicza- kwas benzoesowy.
Substancje pomocnicze: sacharoza, kwas benzoesowy. Produkt zawiera nie więcej niż 1,0% (v/v) etanolu.

Dawkowanie

Dzieci powyżej 3 roku życia do 6 roku życia 1/2 miarki (5 ml) dawkę powtórzyć w zależności od nasilenia objawów podrażnienia (do 3 razy dziennie).
Dzieci powyżej 6 roku życia 1/2 miarki (5 ml) dawkę powtórzyć w zależności od nasilenia objawów podrażnienia (do 5 razy dziennie).
Młodzież od 13 roku życia i dorośli 1 miarkę (10 ml) dawkę powtórzyć w zależności od nasilenia objawów podrażnienia (do 6 razy dziennie).

Działanie

Śluz korzenia prawoślazu tworzy roztwory koloidalne, które pokrywają błony śluzowe cienką warstwą i działają na nie ochronnie. Ponadto śluz, działając osłaniająco na zmienioną zapalnie, przekrwioną rozpulchnioną błonę śluzową gardła, łagodzi także odruch kaszlowy.

Wskazania

  • Stosowany tradycyjnie jako środek pomocniczy w objawach stanów zapalnych jamy ustnej i gardła: chrypka, kaszel np. w przebiegu przeziębienia.
  • Pomocniczo w podrażnieniach i stanach zapalnych błony śluzowej jamy ustnej i gardła.


Przeciwwskazania

Nie należy stosować syropu jeśli występuje nadwrażliwość na składniki preparatu. Uczulenie na kwas benzoesowy.

Działania niepożądane

U osób szczególnie wrażliwych na kwas benzoesowy  może wystapić pobudzone wydzielanie śliny i podrażnienie żołądka.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Ze względu na zawartość kwasu benzoesowego zaleca się zachowanie ostrożności u chorych z astmą.
Nie zaleca się sotosowania u dzieci poniżej 3 roku życia.
Ze względu na brak danych świadczących o bezpieczeństwie stosowania preparatu, nie zaleca się stosowania w ciąży i podczas karmienia piersią.
Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 960 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Sirupus Alte - Altaeae radicis maceratio - zastosowanie i działanie

Skład:

macerat z korzenia prawoślazu

Postać:

syrop

Kategoria:

Układ oddechowy

Specjalności:

Medycyna rodzinna

Działanie :

powlekające osłaniające łagodzące kaszel

Wskazania:

Wskazany głównie w przypadku bólu gardła i krtani, w tzw. „suchym kaszlu”, chrypce, anginie, bronchicie, nieżycie oskrzeli i przełyku. Pomocniczo w podrażnieniach i stanach zapalnych błony śluzowej jamy ustnej i gardła.

Dawkowanie:

Doustnie. Dzieci powyżej 3 roku życia do 6 roku życia 1/2 miarki (5 ml) do 3 razy dziennie. Dzieci powyżej 6 roku życia 1/2 miarki (5 ml) do 5 razy dziennie. Młodzież od 13 roku życia i dorośli 1 miarkę (10 ml) do 6 razy dziennie.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.