O produkcie
Producent
HERBAPOL WROCLAWŚwiętego Mikołaja 65/68
50-951 Wrocław
herbapol@herbapol.pl
Opis
Paracetamol - lek przeciwbólowy.
Skład
(1 tabletka): zawiera substancję czynną paracetamol - 500 mg.
Substancje pomocnicze: powidon, karboksymetyloskrobia sodowa, skrobia żelowana, kwas stearynowy, celuloza mikrokrystaliczna, krzemionka koloidalna, karboksymetyloceluloza sodowa, magnezu stearynian.
Dawkowanie
Dorośli 1-2 tabletki co 4 godziny do 4 razy na dobę. Maksymalna dawka u dorosłych podczas leczenia krótkotrwałego wynosi 4 g na dobę, podczas leczenia długotrwałego 2,6 g na dobę. Dzieci 6-12 lat od 1/2 do 1 tabletki co 4 godziny do 4 razy na dobę. maksymalna dawka dobowa dla dzieci wynosi 65 mg/kg mc.
Działanie
Paracetamol jest lekiem, który wykazuje działanie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe. Paracetamol jest metabolitem fenacetyny. Działanie przeciwbólowe jest zbliżone do działania niesterydowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). W odróżnieniu od innych leków z tej grupy nie działa przeciwzapalnie i nie wywołuje typowych dla tej grupy obwodowych działań niepożądanych. Jest lekiem bezpiecznym w dawkach terapeutycznych. Czas działania wynosi 4-8 h.Stosowany jest w łagodzeniu bólu ostrego i przewlekłego o umiarkowanym nasileniu. Szczególnie przydatny jest dla osób, które z różnych przyczyn nie mogą być leczone salicylanami.
Wskazania
Bóle głowy, także migrenowe, nerwobóle, bóle zębów, bóle mięśniowe i kostne oraz bóle miesiączkowe, gorączka i ból w przeziębieniu i stanach grypopodobnych.
Przeciwwskazania
Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu, ciężkie zaburzenia czynności nerek lub wątroby, alkoholizm.
Działania niepożądane
Zaburzenia żołądkowo-jelitowe:pieczenie w nadbrzuszu, nudności, wymioty, biegunkę, ból brzucha
Zaburzenia układu nerwowego: ból głowy, senność
Zaburzenia skóry i tkanki podskórnej: świąd, pokrzywka, rumień, wysypka,
Zaburzenia krwi i układu chłonnego: małopłytkowość, methemoglobinemia, agranulocytoza
Zaburzenia wątroby i dróg żółciowych: powiększenie wątroby, żółtaczka
Ostrzeżenia i środki ostrożności
Ciąża i karmienie piersią: Stosować tylko w razie konieczności i po konsultacji z lekarzem.