GenTeal, żel do oczu, 10 g
29.49 zł

GenTeal, żel do oczu, 10 g

GenTeal, żel do oczu, 10 g
Ostatnia cena produktu
29.49 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE
Kurier DHL
4.99 zł
Paczkomat InPost
4.99 zł
Wysyłka zagraniczna
19.99 zł

Rekomendowany produkt zastępczy

Opis

GenTeal Gel – nawilżający żel do oczu.

GenTeal Gel to jałowy, nieznacznie hipotoniczny, wodny żel zawierający 3mg/g hypromelozy oraz Carbopol jako czynnik żelujący.

Skład

Hypromeloza, Karbomer (Carbopol* 980), Sorbitol, Nadboran sodu czterowodny, Wodorotlenek sodu, Kwas fosfonowy (Dequest* 2060S), Woda do wstrzykiwań

Zawiera środek konserwujący: Nadboran sodu czterowodny

Działanie

GenTeal Gel jest długotrwale nawilżającym żelem do oczu dla osób z podrażnieniem oczu, wywołanym suchością, zmęczeniem czy dyskomfortem spowodowanym działaniem czynników zewnętrznych ( np. Kurz, dym, klimatyzacja) lub operacjami oczu.

GenTeal Gel można stosować również jako optyczną i mechaniczną powłokę nawilżającą i chroniącą rogówkę podczas stosowania diagnostycznych lub leczniczych soczewek kontaktowych w badaniu kąta przesączania, wziernikowania oka i zabiegów chirurgicznych. Może być stosowany ze wszystkimi typami soczewek kontaktowych.

GenTeal Gel zawiera również unikalny system GenAqua, wytwarzający małe stężenie nadboranu sodu, będącego skutecznym środkiem bakteriobójczym.

Sposób użycia wyrobu medycznego

Przed wkropleniem preparatu należy umyć ręce.

Należy wkroplić 1 lub 2 krople do worka spojówkowego każdego oka (unikając dotknięcia końcówką zakraplacza do oka) i kilkakrotnie zamknąć i otworzyć oko.

Przeciwwskazania i środki ostrożności

Uczulenie na którykolwiek składnik preparatu

Możliwe działania niepożądane wyrobu medycznego

Preparat GenTeal krople do oczu jest bardzo dobrze tolerowany.

Po podaniu preparatu donoszono o przejściowym zaburzenia widzenia.

Rzadko obserwowano pieczenie lub kłucie, reakcje alergiczne i zaczerwienienie oka po jego zastosowaniu

Uwagi

Po otwarciu preparatu nie należy go stosować dłużej niż 12 tygodni

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 901 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h
Cechy produktu
Wiek
Postać
Płeć
Część ciała
Problem
Działanie/właściwości
Główny składnik

GenTeal Gel - zastosowanie i działanie

Skład:

hydroksypropyloceluloza nadboran sodu

Postać:

żel do oczu

Kategoria:

Wyroby medyczne

Specjalności:

Okulistyka

Działanie :

nawilżające

Wskazania:

Uczucie suchości wywołane np. przez soczewki kontaktowe, dym, wiatr, długotrwałą pracę przy komputerze lub inne czynniki drażniące.

Dawkowanie:

Wkroplić jedną lub 2 krople preparatu do każdego oka, unikając dotknięcia końcówką zakraplacza do oka. Zamknąć i otworzyć oko kilka razy. Żel może być stosowany przez osoby stosujące soczewki kontaktowe. Jeśli nosi się soczewki kontaktowe przez zmianą rodzaju stosowanego żelu oraz użyciem jakiegolwiek leku należy się skontaktować z lekarzem okulistą. Przed zastosowaniem należy umyć ręce. Zaleca się, aby preparat był stosowany przez jedną osobę. Po otwarciu opakowania preparatu nie należy stosować dłużej niż 1 miesiąc.

Możliwe skutki uboczne:

Preparat jest bardzo dobrze tolerowany jednakże istnieją doniesienia o pieczeniu, kłuciu, reakcjach alergicznych i zaczerwienieniu oka po jego zastosowaniu. W przypadku wystąpienia, któregokolwiek z tych działań należy zaprzestać stosowania preparatu i skontaktować się z lekarzem okulistą.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz uczulenie na jakikolwiek składnik preparatu.

PODYSKUTUJ O PRODUKCIE

Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus