Onyster, maść, 10 g + 21 opatrunków
83.79 zł

Onyster, maść, 10 g + 21 opatrunków

Onyster, maść, 10 g + 21 opatrunków
Ostatnia cena produktu
83.79 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE
Kurier DHL
4.99 zł
Paczkomat InPost
4.99 zł
Odbiór w punkcie DHL
4.99 zł
Wysyłka zagraniczna
19.99 zł

Opis

Preparat Onyster zaleca się pomocniczo w miejscowym leczeniu grzybic paznokci rąk i stóp.

Skład

mocznik, lanolina, wazelina biała, 21 plastrów.

Działanie

Preparat Onyster zawiera 40% mocznika, dzięki czemu osłabia przyleganie do łożyska paznokcia zmienionych grzybiczo części paznokcia. Zmniejszenie przylegania umożliwia oddzielenie zmienionych chorobowo części paznokcia od łożyska, ułatwiając odcięcie i usunięcie tych części i przygotowanie paznokcia do dalszego leczenia przeciwgrzybiczego.

Sposób użycia wyrobu medycznego

Raz dziennie nakładać odpowiednią ilość maści na całą powierzchnię zakażonego paznokcia. Utrzymywać maść pod plastrem okluzyjnym przez 24 godziny. Nakładać nową maść i zmieniać plaster raz na dobę. Przed zmiana maści i plastra usunąć nadmiar uprzednio nałożonej maści. Leczenie prowadzi sie przez 1-3 tygodnie, w zależności od rozległości zmian chorobowych i grubości paznokcia. Po 1-3 tygodniach leczenia zaleca się odcięcie nożyczkami do paznokci oddzielającej się, zmiękczonej części paznokcia: zabieg powinien wykonać wykwalifikowany personel medyczny. Po usunięciu zmienionej chorobowo części paznokcia należy kontynuowac leczenie przeciwgrzybicze.

Przeciwwskazania i środki ostrożności

Nie stosować na uszkodzoną skórę. Nie stosować w przypadku uczulenia na którykolwiek ze składników.

Możliwe działania niepożądane wyrobu medycznego

Preparat może u niektórych osób wywoływać kłopotliwe objawy: zaczerwienienie, podrażnienie. lub macerację skóry, złuszczenie naskórka, ryzyko reakcji alergicznej, suchość skóry.

Uwagi

Wyłącznie do użytku zewnętrznego.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 956 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Onyster - zastosowanie i działanie

Skład:

mocznik lanolina wazelina biała

Postać:

maść

Kategoria:

Wyroby medyczne

Specjalności:

Dermatologia i wenerologia

Działanie :

wspomaga leczenie grzybic paznokci

Wskazania:

Pomocniczo w miejscowym leczeniu grzybic paznokci rąk i stóp.

Dawkowanie:

Miejscowo. Raz dziennie nakładać odpowiednią ilość maści na całą powierzchnię zakażonego paznokcia. Utrzymywać maść pod opatrunkiem okluzyjnym przez 24 godziny. Nakładać nową maść i zmieniać plaster raz na dobę. Przed zmianą maści i plastra usunąć nadmiar uprzednio nałożonej maści. Leczenie prowadzi się przez 1-3 tygodnie, w zależności od rozległości zmian chorobowych i grubości paznokcia. Po 1-3 tygodniach leczenia zaleca się odcięcie nożyczkami do paznokci oddzielającej się, zmiękczonej części paznokcia; zabieg powinien wykonać wykwalifikowany personel medyczny. Po usunięciu zmienionej chorobowo części paznokcia należy kontynuować leczenie przeciwgrzybicze.   Uwaga! Nie stosować na uszkodzoną skórę. Po aplikacji należy dokładnie umyć ręce.   Zapoznaj się z właściwościami preparatu opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem preparatu należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować preparatu po terminie ważności. Przechowuj preparat w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

U niektórych osób może pojawić się zaczerwienie, podrażnienie lub maceracja skóry, reakcje alergiczne.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadrważliwość na którykolwiek ze składników preparatu.   Gdy stosujesz miejscowo inne preparaty. Nie zaleca się jednoczesnej aplikacji z innymi produktami do miejscowego stosowania.