Test kałowy Tumor M2-PK, 1 szt
145.49 zł

Test kałowy Tumor M2-PK, 1 szt

Test kałowy Tumor M2-PK, 1 szt
Ostatnia cena produktu
145.49 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE
Kurier DHL
4.99 zł
Paczkomat InPost
4.99 zł
Wysyłka zagraniczna
19.99 zł

Opis

Test Tumor M2-PKTM jest prostym i pewnym testem enzymatycznym na obecność izoenzymu M2 kinazy pirogronianowej.
Izoenzym M2-PK został zidentyfikowany jako kluczowy enzym glikolizy szybko rosnących komórek (w polipach i rakach jelita grubego).

Wskazania

  • raz w roku osoby powyżej 35 roku życia,
  • osoby z grupy ryzyka (np. polipowatość rodzinna; przewlekłe zapalne choroby jelit: choroba Leśniowskiego-Crohna, Colitis ulcerosa; rak jelita grubego u krewnych pierwszego stopnia; występowanie choroby nowotworowej u najbliższych krewnych - rak jelita, rak żołądka, rak macicy, rak piersi, rak jajnika; zespół Gardnera lub Peutza-Jeghersa; złe nawyki żywieniowe; otyłość i brak ruchu; palenie tytoniu),
  • pacjenci zagrożeni wznową choroby nowotworowej.

Sposób użycia wyrobu medycznego

Próbka kału musi być dostarczona do laboratorium w nieprzekraczalnym terminie 48 godzin od pobrania. Wysyłka próbki powinna mieć miejsce bezpośrednio po pobraniu kału (możliwie na początku tygodnia - od poniedziałku do środy). Należy wypełnić załączone zlecenie wykonania badania, w tym wypisać dane adresowe oraz datę pobrania próbki. Czerwono-żółtą probówkę należy włożyć do przezroczystego woreczka i go zamknąć. Woreczek foliowy należy włożyć wraz z wypełnionym zleceniem wykonania badania do koperty - kopertę zakleić.

W górnym lewym rogu na przedniej stronie koperty należy jeszcze raz napisać adres nadawcy. Z kopertą należy udać się do urzędu pocztowego i wysłać ją przy pomocy usługi Pocztex (w załączeniu znajdu je się druk Pocztex oraz wzór wypełnienia druku - nie należy samemu naklejać druku, stosownych czynności dokona urząd pocztowy). Wysyłka w przypadku prawidłowego wypełnienia druku nie wymaga opłat od nadawcy.

Do czasu wysłania kopertę z próbką kału należy przechowywać w lodówce. Przy zachowaniu terminu dostarczenia próbki kału do laboratorium należy jednocześnie unikać jej wysyłki w ekstremalnie gorące dni.

Wynik testu otrzymacie Państwo listownie w przeciągu 10 dni roboczych od momentu dotarcia próbki do laboratorium.

Uwagi

Materiał do badania: kał.
Test nie zastępuje badań endoskopowych w tym kolonoskopii.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 941 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h
Cechy produktu
Wiek
Typ produktu
Pora stosowania
Postać
Płeć
Przeznaczenie testu