Termometr, elektroniczny, DT 03
11.19 zł

Termometr, elektroniczny, DT 03

Termometr, elektroniczny, DT 03
Ostatnia cena produktu
11.19 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Zakres pomiarowy: 32-42 st.CDokładność pomiaru: +/- 0,1 st.C
Bateria: LR/SR 41 lub AG3
Żywotność baetrii: ok 200 godzin
Masa: ok. 9g

Pomiar temperatury można dokonywać trzema metodami: pod pachą, w ustach lub rektalnie.

Działanie

 Wyposażony jest w elektroniczny układ czujnika pomiarowego i wyświetlacza ciekłokrystalicznego, gwarantuje wysoką precyzję pomiarów.

Inne zalety termometru elektronicznego to:

  • stosunkowo szybki pomiar (ok. 20-30 sekund),
  • czytelny wyświetlacz ciekłokrystaliczny,
  • sygnał dźwiękowy zakończena pomiaru,
  • wysoka dokładność +- 0,1 0C,
  • łatwość odczytu,
  • autowyłącznik.

 

Wskazania

Termometr elektroniczny lekarski jest nowej generacji wyrobem medycznym zaprojektowanym i wykonanym w celu dokonywania pomiarów temperatury ciała człowieka, z zachowaniem wytycznych mających na celu stopniową eliminację rtęci z urządzeń pomiarowych, a tym samym realizuje działania człowieka w kierunku ochrony środowiska naturalnego.

Sposób użycia wyrobu medycznego

Przed każdym uzyciem należy wyczyścić końcówkę z czujnikiem. Należy przemyć ten element roztworem wody z mydłem oraz alkoholu izopropylowego, przy użyciu miękkiego materiału, np. gazy. Pomiaru temperatury można dokonywać trzema metodami: pod pachą, w ustach - pod językiem lub rektalnie (przy tej metodzie należy użyć żelu do sond rektalnych). Po zakończeniu pomiaru i dokonaniu odczytu, należy termometr ponownie przemyć i zdezynfekować.

W celu dokonania pomiaru temperatury należy:

  1. Nacisnąć przycisk włącznika/wyłącznika znajdujący się obok wyświetlacza.
  2. Na wyświetlaczu pojawi się zapamiętany wynik ostatniego dokonywanego pomiaru, następnie pojawi się litera L oraz zacznie mrugać  0C - termometr jest gotowy do pracy. W tym momencie należy umieścić termometr w miejscu dokonywania pomiaru.
  3. Po ok. 20-40 sekundach usłyszymy sygnał dźwiękowy oznaczający zakończenie pomiaru (przestanie mrugać  0C, należy wówczas wyjąć termometr z miejsca gdzie dokonywaliśmy pomiaru i odczytać na wyświetlaczu temperaturę.
  4. Po odczycie temperatury należy wyłączyć termometr naciskając na przycisk włącznika/wyłącznika. Termometr zapamieta odczytaną temperaturę, która pojawi się na wyświetlaczu jako pierwszy komunikat po kolejnym włączeniu termometru. Jeśli nie wyłączymy termometru przez naciśnięcie przycisku wyłączy on się automatycznie po ok. 4 minutach.

 

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 956 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h