Calcifos, 500 mg octanu wapnia, tabletki powlekane, 150 szt
Calcifos, 500 mg octanu wapnia, tabletki powlekane, 150 szt
21.49 zł

Calcifos, 500 mg octanu wapnia, tabletki powlekane, 150 szt

Calcifos, 500 mg octanu wapnia, tabletki powlekane, 150 szt
Ostatnia cena produktu
21.49 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Uzupełnia dietę w wapń oraz wiąże fosfor nieorganiczny w przewodzie pokarmowym, tym samym obniżając jego stężenie we krwi.

Składniki

octan wapnia, substancja wypełniająca (celuloza mikrokrystaliczna), substancje do stosowania na powierzchnię (stearynian magnezu, hydroksypropyloceluloza, hydroksy-propylometyloceluloza, talk), barwnik (dwutlenek tytanu). 1 tabletka zawiera - Wapń 126,7 mg* * zawartość wapnia stanowi 15,8 % zalecanego dziennego spożycia.

Właściwości składników

Wapń jest podstawowym składnikiem mineralnym organizmu, który współtworzy tkankę kostną. Odgrywa ważną rolę w utrzymaniu prawidłowej czynności wielu mechanizmów regulacyjnych, wpływa na przewodnictwo nerwowe i kurczliwość mięśni oraz działanie licznych enzymów. Jest przekaźnikiem informacji wewnatrzkomórkowej, a także niezbędnym elementem procesu krzepnięcia krwi.

Calcifos z aktywnym jego składnikiem, octanem wapnia, należny do preparatów uzupełniających dietę w wapń i wiążących fosfor nieorganiczny w przewodzie pokarmowym, tym samym obniżając jego stężenie we krwi. Nadmierna ilość fosforu nieorganicznego w surwoicy krwi określana jest mianem hiperfosfatemii, której przyczyny mogą być związane z niewydolnością nerek.

Suplementacja jonów wapniowych z udziałem Calcifos prowadzi do wyrównania gospodarki wapniowo-fosforanowej w organizmie.Zalecane dzienne spożycie

Dorośli 1 do 2 tabletek dziennie podczas posiłku.Nie należy przekraczać zalecanej dziennej dawki. Preparat nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Równocześnie z preparatem nie powinny być używane inne suplementy diety zawierające wapń. Preparat nie jest wykazany dla kobiet w ciąży.

Producent

BIOFANA
Przytorze 1
Kutno
Cechy produktu
PRODUCENT

Calcifos - zastosowanie i działanie

Skład:

octan wapnia

Postać:

tabletki powlekane

Kategoria:

Suplementy diety

Specjalności:

Medycyna rodzinna

Działanie:

uzupełnia dietę w wapń wspomaga regulację gospodarki wapniowo-fosforanowej

Wskazania:

Preparat polecany dla osób stosujących dietę ubogą w wapń lub szybko tracących jony wapniowe. Ponadto polecany przy zaburzeniach gospodarki wapniowo-fosforanowej w organizmie.  

Dawkowanie:

Doustnie. 1-2 tabletki dziennie podczas posiłku.   Preparat przeznaczony dla osób dorosłych.

Poinformuj lekarza:

Gdy przyjmujesz inne preparat wapnia. Nie zaleca się stosować równocześnie z innymi preparatami zwierającymi wapń.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Nie zaleca się stosowania w okresie ciąży.