Baikaderm, krem, 35 g, w tubie
Baikaderm, krem, 35 g, w tubie
11.99 zł

Baikaderm, krem, 35 g, w tubie

Baikaderm, krem, 35 g, w tubie
Ostatnia cena produktu
11.99 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Baikaderm jest to krem zawierający zespół flawonów izolowanych z korzenia tarczycy bajkalskiej (Scutellaria baicalensis G.) oraz alantoinę.

Skład

100 g kremu zawiera:
Substancje czynne
Zespół flawonów izolowanych z korzenia Scutellaria baicalensi 1,33 g

Alantoina (Allantoinum)  1,00 g
Substancje pomocnicze
Polioksyetylenowany alkohol cetylowo-stearylowy, glicerolu monostearynian, alkohol stearylowy, oktylu stearynian, kaprylu trójglicerynian, decylu oleinian, glicerol (E 422), karbomer, sodu węglan bezwodny, propylu parahydroksybenzoesan, metylu parahydroksybenzoesan, woda oczyszczona.
 

Dawkowanie

Jednorazowo stosować na nieuszkodzoną skórę słupek kremu o długości ok. 2 cm. Smarować kremem zmienione chorobowo miejsca 3-4 razy dziennie. Lek może być stosowany pod opatrunkiem okluzyjnym.

Działanie

Przyjmuje się, że działanie przeciwzapalne zespołu flawonów oparte jest na hamowaniu syntezy komórkowych mediatorów zapalenia. Ponadto zespół flawonów hamuje wydzielanie histaminy i zmniejsza przepuszczalność naczyń włosowatych, dzięki czemu łagodzi obrzęk towarzyszącym stanom zapalnym.

Alantoinę zastosowano ze względu na jej właściwości gojące.

Wskazania

Zalecany jako lek uzupełniający terapię stanów zapalnych skóry o nieznanej etiologii, stanów zapalnych powstałych w wyniku urazów mechanicznych oraz w przebiegu trądziku (trądzik grudkowo-krostkowy). Ponadto jako środek łagodzący podrażnienia skóry.

Przeciwwskazania

W przypadku uszkodzeń skóry oraz nadwrażliwości na którykolwiek ze składników produktu.
Lek nie powinien być stosowany u dzieci.

Działania niepożądane

Dotychczas nie stwierdzono występowania działań niepożądanych podczas stosowania leku Baikaderm , jednak w przypadku ich wystąpienia należy powiadomić lekarza lub farmaceutę.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Ciąża i karmienie piersią
Ze względu na nieznane ryzyko stosowania preparatu Baikaderm na skórę u kobiet w okresie ciąży i karmienia piersią, nie zaleca się stosowania.

Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn
Krem Baikaderm nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu.

Producent

HERBAPOL
Świętego Mikołaja 65/68
Wrocław
Cechy produktu
Płeć
Typ produktu
Postać
Sposób aplikacji
PRODUCENT

Baikaderm - Scutellariae baicalensis radicis extractum, Allantoinum - zastosowanie i działanie

Skład:

alantoina ekstrakt z korzenia tarczycy bajkalskiej

Postać:

krem

Kategoria:

Dermatologia

Specjalności:

Dermatologia i wenerologia

Działanie:

zmniejsza obrzęk przeciwzapalne

Wskazania:

Preparat zalecany jest jako środek uzupełniający terapię stanów zapalnych skóry o nieznanej przyczynie, stanów zapalnych powstałych w wyniku urazów mechanicznych oraz w przebiegu trądziku (trądzik grudkowo-krostkowy). Ponadto jako środek łagodzący podrażnienia skóry.

Dawkowanie:

Zewnętrznie. Jednorazowo stosuje się na skórę słupek kremu o długości około 2 cm i smaruje zmienione chorobowo miejsca 3-4 razy dziennie. Preparat może być stosowany pod opatrunkiem okluzyjnym (uszczelniającym).   Nie należy stosować kremu Baikaderm w przypadku uszkodzeń skóry oraz nadwrażliwości na którykolwiek ze składników preparatu.   Nie zaleca się stosować u dzieci.

Możliwe skutki uboczne:

Nie stwierdzono występowania działań niepożądanych podczas stosowania kremu Baikaderm, jednak w przypadku ich wystąpienia należy skonsultować się z lekarzem.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Ze względu na brak stosownych badań i nieznany wpływ leku na zdrowie matki i dziecka w okresie ciąży i karmienia piersią nie zaleca się stosowania leku u kobiet w ciąży i w czasie karmienia piersią.