Verino® Pro Sars-CoV-2 Ag Rapid Test, test antygenowy, wymaz z nosa, 1 szt.

test diagnostyczny, wyrób medyczny, test, ból, gorączka, zmęczenie, infekcja, kaszel suchy

Produkt usunięty z oferty

O produkcie

Producent

PMT SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
Tetmajera 79
31-352 Kraków

Opis

Verino® Pro Sars-CoV-2 Ag Rapid Test, test antygenowy, wymaz z nosa, 1 szt. – szybki test immunochromatograficzny przeznaczony do szybkiego, jakościowego wykrywania antygenu białkowego nukleokapsydu SARS-CoV-2 w próbce wymazu z nosa. Test ten pozwala na wstępne wykrycie infekcji COVID-19 w krótkim czasie - wynik badania otrzymywany jest po 15 minutach od momentu wykonania testu. Negatywny wynik testu u osób z charakterystycznymi objawami COVID-19 powinien zostać potwierdzony dodatkowo badaniem molekularnym. Test Verino Pro SARS-CoV-2-Ag to test przeznaczony do samokontroli. Odpowiedni dla osób powyżej 16 roku życia.

Charakterystyka:
- Swoistość - 99,48 %
- Czułość - 96,69%
- Dokładność - 98,68%

Wskazania

Wskazaniem do wykonania testu jest: gorączka, zmęczenie, bóle mięśni, suchy kaszel, a także utrata węchu i smaku. 

Sposób użycia wyrobu medycznego

1. Przed przystąpieniem do wykonania testu należy umyć ręce ciepłą wodą z mydłem lub środkiem dezynfekującym.
2. Należy wsunąć sterylną wymazówkę do jednego nozdrza na głębokość około 2,5 cm i obrócić nią delikatnie 5 razy, by dobrze zebrać wymaz. Powtórzyć czynność wkładając tą samą wymazówkę do drugiego nozdrza. Pobraną próbkę należy zbadać w ciągu 5 minut od zebrania wymazu.
3. Ampułkę z buforem należy obrócić w ten sposób, aby cały roztwór buforowy spłyną na dno ampułki. Następnie należy otworzyć ampułkę i przelać roztwór buforowy do probówki.
Włożyć wymazówkę do probówki wypełnionej płynem buforowym i obrócić wymazówką 5 razy, ściskając probówkę i trzymając główkę wymazówki przy dnie i bokach probówki.
4. Wyjąć kasetę testową i umieścić na płaskiej powierzchni. Nanieść 3 krople próbki badanej na wgłobienie widoczne na kasecie testowej.
5. Odczytać wynik 15 minut po naniesieniu roztworu. Wynik odczytany po 20 minutach będzie niewiarygodny.

Nie zamieniaj ani nie mieszaj roztworów buforowych z różnych partii. Ostrożnie obchodź się z roztworem buforowym, nie dopuszczaj do kontaktu roztworu z oczami lub skórą. Jeśli dojdzie do kontaktu oczu lub skóry z płynem buforowym należy obficie spłukać je wodą. Podczas testowania innych osób stosuj niezbędne środki ochrony osobistej (rękawiczki, maskę na twarz).

Uwagi i środki ostrożności

Interpretacja wyników:
Wynik pozytywny:
- Obecność dwóch linii jako linii kontrolnej (C) i linii testowej (T) w oknie wyników wskazuje na wynik pozytywny. Nawet przy bardzo słabo różowej linii testowej wynik jest również oceniany jako pozytywny. Jeśli wynik testu jest pozytywny: wynik pozytywny oznacza, że ​​prawdopodobnie jesteś zarażony COVID-19. Należy skontaktować się z lekarzem, aby ustalić dalsze postępowanie. Wynik testu należy potwierdzić testem PCR. Dopóki wynik nie zostanie potwierdzony, należy pozostawać w izolacji zgodnie z lokalnymi wytycznymi.
Wynik negatywny:
- W obszarze kontrolnym (C) pojawia się kolorowa linia. Brak widocznej różowej/czerwonej linii w obszarze testowym (T). Jeśli wynik testu jest ujemny: Wynik ujemny oznacza, że prawdopodobnie nie masz COVID-19. Należy pamiętać, że wynik ujemny nie wyklucza całkowicie zakażenia COVID-19, zwłaszcza w przypadku występowania charakterystycznych dla COVID-19 objawów. Jeśli wynik jest ujemny a Twoje objawy świadczą o infekcji COVID-19, powinieneś skontaktować się z lekarzem.
Nieprawidłowy wynik:
- Jeśli linia kontrolna (C) nie jest widoczna w oknie wyników po wykonaniu testu, wynik jest uważany za nieważny. Jeśli wynik testu jest nieprawidłowy: być może nie wykonałeś testu poprawnie. Przeczytaj ponownie instrukcję użycia i powtórz test z nowym zestawem testowym. Jeśli wyniki testu są nadal nieważne, skontaktuj się z lekarzem lub centrum testowym COVID-19.

Cechy produktu

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij