Micro Błonnik lniany, proszek, 110 g
Micro Błonnik lniany, proszek, 110 g
13.49 zł

Micro Błonnik lniany, proszek, 110 g

Micro Błonnik lniany, proszek, 110 g
Ostatnia cena produktu
13.49 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Błonnik po spożyciu chłonie wodę i pęcznieje w przewodzie pokarmowym, dając poczucie sytości - zapobiega tyciu. Zwiększa perystaltykę i przyspiesza proces wydalania masy pokarmowej. Skraca to czas kontaktu toksycznych substancji ze ścianą jelit i czas absorpcji tłuszczów, zmniejsza wchłanianie cholesterolu i triglicerydów. Błonnik jest prebiotykiem przyczyniającym się do rozwoju mikroflory jelitowej, tworząc naturalne podłoże i pożywkę dla bakterii probiotycznych.

Składniki

Zmikronizowane nasiona lnu.

Właściwości składników

Przeznaczony dla osób dorosłych:

  • wspomaga perystaltykę jelit
  • reguluje pracę przewodu pokarmowego
  • wspomaga rozwój korzystnych bakterii jelitowych
  • nie podwyższa wartości energetycznej posiłku
  • zapobiega zaparciom

 

Zalecane dzienne spożycie

Codzienna dieta każdego człowieka różni się od siebie dlatego dawkowanie błonnika trzeba dostosować do indywidualnych potrzeb. Zacząć należy od małych porcji (1 łyżeczki ok. 3,5 g dziennie) i stopniowo zwiększać do uzyskania optymalnych rezultatów. Błonnik wymieszać z wodą, napojem lub jogurtem. Każdorazowo popić szklanką wody. Nie spożywać na sucho. Nie należy przekraczać porcji 6 łyżeczek dziennie.

Producent

MICROSTRUCTURE
Cyrulików 37a
Warszawa
Cechy produktu
PRODUCENT

Micro Błonnik Lniany - zastosowanie i działanie

Skład:

błonnik lniany

Postać:

proszek

Kategoria:

Suplementy diety

Specjalności:

Medycyna rodzinna Dietetyka

Działanie:

uzupełnia dietę w błonnik

Wskazania:

Preparat polecany jest dla osób prowadzących siedzący tryb życia, o małej aktywności ruchowej oraz dla osób odchudzających się z tendencjami do zaparć.

Dawkowanie:

Doustnie. Zacząć od małych porcji (1 łyżeczka ok. 3,5g dziennie) i stopniowo zwiększać do uzyskania optymalnych rezultatów. Błonnik wymieszać z wodą, innym napojem lub jogurtem. Każdorazowo popić szklanką wody. Nie spożywać na sucho. Nie należy przekraczać porcji 20 g błonnika (7 łyżeczek) dziennie.   Podczas przyjmowania preparatu zalecane jest przyjmowanie dużej ilość płynów. Spożywanie błonnika bez jednoczesnej dużej ilości płynów może nawet nasilić zaparcia.   Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Nie należy przekraczać zalecanej do spożycia porcji w ciągu dnia.   Przed zastosowaniem suplementu diety należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy go stosować po terminie ważności. Przechowuj preparat w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.