Dynid Gem, 5 mg, tabletki, 10 szt.

desloratadyna, tabletka, alergia, uczulenie

7.99 zł

Produkt chwilowo niedostępny

Powiadom o dostępności
Potrzebujesz konsultacji z lekarzem?

Umów się na najbliższy dostępny termin.

Umów e-wizytę

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego

O produkcie

Podmiot odpowiedzialny

GLENMARK PHARMACEUTICALS S.R.O.
Fibichova 143
Vysoké Mýto, Czechy

Opis

Tabletki Dynid Gem to lek przeciwalergiczny z desloratadyną. Produkt leczniczy stosuje się w alergicznym zapaleniu błony śluzowej nosa wywołane uczuleniem, objawiające się np. katarem czy łzawieniem oczu. Dynid Gem można podawać również w skórnych objawach uczulenia, czyli pokrzywce. Lek jest przeznaczony dla osób powyżej 12 lat.

Skład

Substancją czynną leku jest desloratadyna (Desloratadinum).

1 tabletka zawiera 5 mg desloratadyny.

Substancje pomocnicze: celuloza mikrokrystaliczna, laktoza jednowodna, skrobia kukurydziana, krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Lek do podawania doustnego, tabletki należy połykać w całości. Zwykle stosowanie dawkowanie Dynidu Gem u osób dorosłych oraz młodzieży w wieku powyżej 12 lat to 1 tabletka dziennie na czczo lub z posiłkiem. Czas trwania leczenia określa lekarz.

Działanie

Lek Dynid Gem zawiera przeciwhistaminową desloratadynę o działaniu przeciwalergicznym. Tabletki hamując wydzielanie histaminy w konsekwencji łagodzą objawy alergii.

Wskazania

Dynid Gem stosuje się w celu łagodzenia objawów alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa wywołanej uczuleniem. Wskazaniem do zastosowania leku jest również pokrzywka.

Przeciwwskazania

Nie stosować tabletek Dynid Gem w przypadku uczulenia na desloratadynę lub loratadynę albo którykolwiek z z pozostałych składników.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Często występujące działania niepożądane (nie częściej niż u 1 na 10 pacjentów): zmęczenie; suchość w jamie ustnej; ból głowy.

Dorośli
Bardzo rzadko występujące działania niepożądane (nie częściej niż u 1 na 10 000 pacjentów): ciężkie reakcje alergiczne; wysypka; kołatanie oraz nieregularne bicie serca; szybkie bicie serca; bóle brzucha; nudności; wymioty; rozstrój żołądka; biegunka; zawroty głowy; senność; bezsenność; bóle mięśni; omamy; drgawki; niepokój z nadmierną; zapalenie wątroby

Częstość nieznana: nietypowe osłabienie; zażółcenie skóry i (lub) gałek ocznych; zwiększona wrażliwość skóry na słońce, nawet w przypadku zachmurzenia słońca i na promieniowanie UV (ultrafioletowe), na przykład na  solarium; zmiany w sposobie bicia serca; nietypowe zachowanie; zachowanie agresywne; zwiększenie masy ciała, zwiększony apetyt.

Dzieci
Częstość nieznana: wolne bicie serca; zmiana w sposobie bicia serca; nietypowe zachowanie; zachowanie agresywne .

Ostrzeżenia i środki ostrożności

W przypadku pacjentów z zaburzeniami czynności nerek lub drgawkami w wywiadzie rodzinnym czy medycznym, przed zastosowaniem leku należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Lek zawiera laktozę, dlatego jeśli stwierdzono wcześniej u pacjenta nietolerancję niektórych cukrów, pacjent powinien skonsultować  się z lekarzem przed zastosowaniem Dynidu Gin.

Lek przechowywać w temperaturze pokojowej.
Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

Dotychczas nie stwierdzono interakcji.

Stosowanie leku z jedzeniem i piciem

Lek można stosować niezależnie od posiłku, ale podczas terapii Dynidem Gin należy zachować ostrożność spożywając alkohol.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Nie zaleca się stosowania Dynidu Gin w czasie ciąży oraz karmienia piersią.

Wpływ na badania laboratoryjne

Lek może powodować nieprawidłowe wyniki badań czynności wątroby

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Nie stosować leku u dzieci poniżej 12 lat.

Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn

Nie przypuszcza się, aby lek ten stosowany w zalecanej dawce wpływał na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn. Chociaż u większości osób nie występuje senność, zaleca się powstrzymanie od wykonywania czynności wymagających koncentracji uwagi, takich jak prowadzenie pojazdów lub obsługiwanie maszyn do czasu ustalenia , w jaki sposób reagują na ten lek.

Cechy produktu

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij