Soledum forte, 200 mg, kapsułki dojelitowe miękkie, 20 szt.

cyneol, kapsułki, kaszel, kaszel mokry

18.99 zł

Produkt chwilowo niedostępny

Powiadom o dostępności

Dostawa

  • ODBIÓR W APTECE

    BEZPŁATNIE

  • Kurier DHL

    9.99 zł

O produkcie

Opis

Soledum forte to lek wykrztuśny, czyli ułatwiający odkrztuszanie przy kaszlu mokrym. Produkt leczniczy ma postać kapsułek dojelitowych miękkich stosowanych w leczeniu produktywnego kaszlu oraz jako środek wspomagający w ostrym, nieropnym zapaleniu zatok. Soledum forte jest przeznaczony do krótkotrwałego leczenia osób dorosłych jak również dzieci w wieku powyżej 12 lat.

Skład

Substancją czynną leku jest cyneol (Cineolum).

1 kapsułka miękka dojelitowa zawiera 200 mg cyneolu.

Substancje pomocnicze: triglicerydy kwasów tłuszczowych o średniej długości łańcucha, żelatyna, sorbitol ciekły, niekrystalizujący, glicerol 85%, woda oczyszczona, zawiesina Surelease - Nutrateric (etyloceluloza, triglicerydy kwasów tłuszczowych o średniej długości łańcucha, kwas oleinowy, amonowy wodorotlenek stężony, woda oczyszczona), NS Enteric - Nutrateric (sodu alginian, kwas stearynowy), wosk Candelilla.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Lek podaje się doustnie, połykając całą kapsułkę w całości (bez rozgryzania) na 30 minut przed posiłkiem. U osób z wrażliwym układem pokarmowym lek można przyjąć podczas posiłku.
Zalecane dawkowanie Soldeum forte dla dorosłych i dzieci w wieku powyżej 12 lat to 1 kapsułka 3 razy dziennie na pół godziny przed posiłkiem. Przy kontynuacji leczenia zwykle stosuje się 1 kapsułę 2 razy dziennie. Maksymalna dawka dobowa leku to 2 do 3 kapsułek.

Czas trwania leczenia powinien być dostosowany do charakteru, nasilenia i rozwoju choroby. Produkt przeznaczony jest do krótkotrwałego stosowania (nie dłużej niż tydzień), chyba że lekarz zaleci inaczej. Pacjenci powinni skonsultować się z lekarzem, jeśli objawy utrzymują się dłużej niż tydzień, jeśli wystąpi duszność, gorączka lub krwawe albo ropne odkrztuszanie.

Działanie

Substancja czynna Soldeum forte nazywana jest również eukaliptolem i stanowi podstawowy składnik olejku eukaliptusowego. Cyneol wspomaga odkrztuszanie i rozrzedza wydzielinę, czyli działa sekrotolitycznie. Soldeum forte pomaga również w zmniejszeniu objawów ostrego zapalenia zatok.

Wskazania

Soldeum forte podaje się w kaszlu mokrym oraz ostrym zapaleniu zatok.

Przeciwwskazania

Nie stosować leku u osób z uczuleniem na cyneol lub którykolwiek z pozostałych składników leku. Przeciwwskazaniem do podawania Soledum forte jest krztusiec lub pseudo-krztusiec.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Niezbyt często (od 1 do 10 na 1000 pacjentów) występujące działania niepożądane to: Zaburzenia żołądkowo-jelitowe (nudności, biegunka).

Rzadko (od 1 do 10 na 10000 pacjentów) występujące działania niepożądane to: reakcje nadwrażliwości (obrzęk twarzy, świąd, zaburzenia oddychania, kaszel) i trudności w połykaniu.

Należy bezzwłocznie przerwać stosowanie leku Soledum forte jeśli wystąpią oznaki reakcji nadwrażliwości.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Przed zastosowaniem leku należy skonsultować się z lekarzem w  przypadku pacjentów z chorobą zawiązaną ze znaczną nadwrażliwością dróg oddechowych oraz gdy objawy utrzymują się dłużej niż 7 dni, jeśli występuje duszność, ropne czy krwawe odkrztuszanie albo gorączka.

Soledum forte w jednej kapsułce zawiera 17 mg sorbitolu, czyli 0,0015 jednostki chlebowej.

Przechowywać w temperaturze poniżej 30 ºC.
Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

Stosowanie leku z jedzeniem i piciem

Soledum forte należy stosować co najmniej 30 minut przed posiłkiem. W przypadku osób z wrażliwym układem pokarmowym, lek można przyjąć podczas posiłku.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Lek przeznaczony dla dzieci powyżej 12 lat.

Podmiot odpowiedzialny

Klosterfrau Healthcare
Hrubieszowska 2
01-209 Warszawa

Cechy produktu

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij