Ciśnieniomierz, Accumed, CH91, półautomatyczny, 1 szt.

sprzęt medyczny, wyrób medyczny, nadciśnienie, niskie ciśnienie

To jest wyrób medyczny. Stosuj go zgodnie z instrukcją użycia lub etykietą.

Produkt usunięty z oferty doz.pl

O produkcie

Opis

Ciśnieniomierz Accumed CH91 - wyrób medyczny zawierający opatentowany, ergonomiczny mankiet, bez lateksu oraz duży wyświetlacz LCD. Produkt przeznaczony dla osób dorosłych.

Zawartość opakowania

Ciśnieniomierz, Accumed, CH91, półautomatyczny, 1 sztuka.

Przeznaczenie produktu

Produkt przeznaczony do pomiaru ciśnienia tętniczego u osób dorosłych, w warunkach domowych.

Charakterystyka produktu

Półautomatyczny ciśnieniomierz CH19 marki Rossmax, z ergonomicznym mankietem, posiada wskaźnik nieregularnego rytmu serca. Funkcja ta pozwala wykryć zaburzenia rytmu serca, dzięki czemu możliwe jest uzyskanie prawidłowego pomiaru w przypadku osoby, u której pojawi się nierówna praca serca. Dodatkowym atutem produktu jest prosta, intuicyjna obsługa za pomocą jednego przycisku oraz pamięć ostatnich 90 pomiarów. Można je przejrzeć korzystając z przycisku „pamięć". Wraz z pojawieniem się kolejnych danych, po przekroczeniu 90 pomiarów, najstarsze wyniki są automatycznie usuwane. Produkt posiada funkcję automatycznego wyłączania się po 1 minucie od ostatniego wciśnięcia przycisku.

Sposób użycia wyrobu medycznego

By zapewnić odpowiednią dokładność przed rozpoczęciem pomiaru ciśnienia tętniczego należy odczekać jedną godzinę od kąpieli, wykonywanych ćwiczeń fizycznych, spożycia posiłków lub napojów zawierających alkohol czy kofeinę oraz od palenia tytoniu.
Przed wykonaniem pomiaru należy siedzieć w wygodnej pozycji przez minimum 5 minut.
Podczas wykonywania pomiaru użytkownik nie powinien być zmęczony czy też wyczerpany, w stanie stresu lub napięcia nerwowego.
Podczas pomiaru nie należy poruszać ramieniem ani mówić.
Ciśnienie powinno być mierzone przy normalnej temperaturze ciała. W przypadku gdy użytkownik odczuwa szczególne gorąco lub zimno, powinien odczekać chwilę z wykonaniem pomiaru.
Jeżeli urządzenie jest przechowywane w niskiej temperaturze (bliskiej zera), przed użyciem należy umieścić go na co najmniej godzinę w temperaturze pokojowej.

Wykonanie pomiaru

  1. Należy nacisnąć przycisk włączania/wyłączania. Przez około dwie sekundy wyświetlone zostaną wszystkie symbole, po czym urządzenie powróci do wyświetlania cyfry „0”. Po usłyszeniu sygnału dźwiękowego urządzenie jest gotowe do przeprowadzenia pomiaru.
  2. Należy nacisnąć pompkę, aby zwiększyć ciśnienie w mankiecie. Na wyświetlaczu wyświetlone zostanie ciśnienie odczytywane wewnątrz mankietu. Należy kontynuować pompowanie, aż do chwili, kiedy ciśnienie osiągnie wartość wyższą o mniej więcej 50~60 mmHg od zwykłego ciśnienia skurczowego użytkownika. Jeżeli ciśnienie tętnicze użytkownika jest wyższe od 180mmHg, a ciśnienie w mankiecie nie jest wystarczające, strzałka skierowana do góry zostanie wyświetlona na ekranie oraz pojawią się krótkie sygnały dźwiękowe informujące, że należy kontynuować pompowanie do wartości powyżej 200 mmHg. Trzy krótkie sygnały dźwiękowe zasygnalizują, że należy zakończyć pompowanie.
  3. Siedząc całkowicie nieruchomo należy zaczekać, aż urządzenie zacznie wypuszczać powietrze i przeprowadzi pomiar ciśnienia. Podczas pomiaru użytkownik powinien pozostawać w nieruchomej pozycji. Jakiekolwiek ruchy mogą spowodować zakłócenie wyników pomiaru.
  4.  Po zakończeniu pomiaru na wyświetlaczu pokazana zostanie równocześnie wartość ciśnienia skurczowego i rozkurczowego oraz tętna. Wyniki zostaną automatycznie zapisane w pamięci urządzenia.

Przeciwwskazania i środki ostrożności

Ciśnienie tętnicze zmienia się przy każdym uderzeniu serca i podlega ciągłym wahaniom podczas dnia.
Wynik pomiaru ciśnienia może być uzależniony od pozycji użytkownika, jego stanu fizjologicznego oraz innych czynników.
Urządzenie jest wyposażone w podzespoły o wysokiej precyzji. Należy więc unikać ekstremalnych temperatur, wilgotności oraz bezpośredniego działania promieni słonecznych.
Należy zachować ostrożność by nie narażać urządzenia na nagłe uderzenia, należy chronić je przed kurzem.
Obudowa ciśnieniomierza i mankiet powinny być czyszczone miękką ściereczką, delikatnie zwilżoną.
Nie prać mankietu i nie czyścić go żadnymi produktami chemicznymi. Do czyszczenia urządzenia nie wolno używać rozcieńczalnika, alkoholu ani benzyny.
Wyciek z baterii może spowodować uszkodzenie urządzenia. W przypadku gdy urządzenie nie będzie używane przez dłuższy czas, należy wyjąć baterie.
Urządzenie nie może być naprawiane przez użytkownika.
W przypadku wszystkich ciśnieniomierzy, w których wykorzystywana jest funkcja pomiaru oscylometrycznego, możliwe jest pojawienie się problemów dotyczących określenia prawidłowego poziomu ciśnienia u użytkowników cierpiących na cukrzycę, arytmię (przedwczesne migotanie przedsionków lub komór), choroby nerek, zaburzenia schorzenia krwi,  a także u pacjentów po wylewie lub osób nieprzytomnych.
W przypadku gdy ciśnienie w nadmuchiwanym mankiecie przekroczy 300 mmHg, ze względów bezpieczeństwa zostanie on szybko opróżniony.
Urządzenie przeznaczone jest wyłącznie do użytku domowego, nie zastępuje porady lekarskiej.
Wyrób nie może być wykorzystywany w celu diagnozowania lub leczenia jakichkolwiek problemów zdrowotnych.
Wyniki pomiarów posiadają charakter informacyjny. Interpretacja wyników pomiaru ciśnienia tętniczego może być przeprowadzana wyłącznie przez lekarza. W razie jakichkolwiek podejrzeń dotyczących problemów zdrowotnych należy skontaktować się z lekarzem. Nie należy w żadnym wypadku zmieniać zażywanych lekarstw bez wcześniejszego uzgodnienia tego z lekarzem.
Podczas pompowania urządzenia może dojść do zaburzenia sprawności danej kończyny.
Nie wolno zakłócać cyrkulacji krwi poprzez zbyt długi pomiar ciśnienia.
W przypadku błędnego działania urządzenia należy zdjąć mankiet z ramienia.
Należy unikać mechanicznego zwężania, ściskania lub zaginania wężyka mankietu.
Mankietu nie należy zakładać na ramię, w którym leczone są tętnice i żyły oraz na rany.
Nie zakładać mankietu osobom po amputacji piersi.
Należy używać jedynie dostarczonej lub oryginalnej opaski nadgarstkowej. W innym przypadku uzyskuje się błędne dane pomiarowe.
Przechowywać baterie i produkt w miejscach niedostępnych dla małych dzieci.

Cechy produktu

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij