Kompresy z maścią jałowe, Grassolind neutral, 17 x 24 cm, 30 szt
Kompresy z maścią jałowe, Grassolind neutral, 17 x 24 cm, 30 szt
241.99 zł

Kompresy z maścią jałowe, Grassolind neutral, 17 x 24 cm, 30 szt

Kompresy z maścią jałowe, Grassolind neutral, 17 x 24 cm, 30 szt
Ostatnia cena produktu
241.99 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Grassolind neutral to opatrunek z maścią przeznaczony do opatrywania ran.
 

Skład

Siatka tiulowa o dużych oczkach z czystej bawełny, impregnowana maścią nie zawierającą wody, w skład której wchodzi: biała wazelina, diglycerolester kwasów tłuszczowych jednokarboksylowych i dwukarboksylowych, wosk.

Działanie

Siatka tiulowa o dużych oczkach umożliwia łatwy odpływ wydzieliny do wchłaniającej części opatrunku, w ten sposób unika się nagromadzania wydzieliny. Maść zapewnia elastyczność brzegów rany, sprzyjając tworzeniu się tkanki ziarninowej, wspomagając proces epitelizacji i zapobiegając przyklejaniu się opatrunku do rany. Zmiana opatrunku jest bezbolesna i nie powoduje podrażnienia tkanki ziarninowej i warstwy młodego nabłonka.

Wskazania

Opatrywanie ran, zwłaszcza powierzchniowych ran sączących (jak np. otarciach, ranach szarpanych, ranach tłuczonych, oparzeniach spowodowanych działaniem płomieni, gorących płynów i substancji żrących oraz okrywania miejsc pobrania i nakładania tkanek w praktyce przeszczepów skóry, w chirurgii plastycznej i kosmetycznej, po zabiegach usunięcia paznokci, operacjach usuwania stulejki itp). Dzięki zastosowaniu maści nie zawierającej substancji czynnych opatrunki te są szczególnie zalecane w dermatologii, a także u pacjentów o skórze wrażliwej i z uczuleniami lekowymi.

Sposób użycia wyrobu medycznego

Wyjąć opatrunek z obiema nakładkami osłaniającymi z opakowania jednostkowego i w razie potrzeby przyciąć odpowiednio do wielkości rany. usunąć nakładkę osłaniającą z jednej strony opatrunku i położyć go na ranie, po czym usunąć drugą nakładkę osłaniającą. W celu odprowadzenia wydzieliny z rany umocować ponad opatrunkiem z maścią jałowy opatrunek chłonny. O ile lekarz nie zaleci inaczej, Grassolind neutral należy zmieniać przy każdej zmianie opatrunku.

Możliwe działania niepożądane wyrobu medycznego

Nie zaobserwowano żadnych działań ubocznych.

Producent

HARTMANN
Partyzancka 133/151
Pabianice
Cechy produktu
PRODUCENT