DulcoSoft, proszek na zaparcia do sporządzania roztworu doustnego, 10 saszetek

wyrób medyczny, proszek, zaparcia

To jest wyrób medyczny. Stosuj go zgodnie z instrukcją użycia lub etykietą.

25,99 zł

Produkt chwilowo niedostępny

Powiadom o dostępności

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego

O produkcie

Producent

HALSA PHARMA

Dystrybutor

SANOFI-AVENTIS
Lubelska 52
Rzeszów

Opis

DulcoSoft to wyrób medyczny w postaci proszku do sporządzania roztworu doustnego. Produkt polecany jest do stosowania w przypadku uporczywych zaparć. Preparat działa łagodnie, pomaga zmiękczyć masy kałowe i zwiększyć ich objętość, a tym samym ułatwić wypróżnienie. Wygodna forma opakowania w saszetkach pozwala na zabranie preparatu ze sobą zawsze, gdy tego potrzebujemy. Co więcej, dzięki neutralnemu smakowi proszek nadaje się do rozpuszczenia w dowolnym napoju.

Skład

1 saszetka zawiera 10 g makrogolu 4000 (bez substancji pomocniczych).
Produkt nie zawiera cukru i glutenu.

Działanie

DulcoSoft ma zdolność do wiązania wody. Pomaga zmiękczać masy kałowe, zwiększyć ich objętość i w efekcie ułatwić wypróżnienie. Delikatnie pobudza pracę jelit. Łagodnie i skutecznie przeciwdziała zaparciom i nieregularności wypróżnień.

Wskazania

DulcoSof może być stosowany w objawowym leczeniu zaparć oraz zmiękczaniu twardych mas kałowych.

Charakterystyka produktu

Dieta uboga w błonnik oraz niedostateczne nawodnienie organizmu może powodować spowolnienie perystaltyki (pracy) jelit i przyczyniać się do pojawienia zaparć. Preparat DulcoSof wspomaga tę pracę i wpływa na pozbycie się uciążliwych problemów. 
Produkt przywraca naturalny rytm wypróżnień. Zalecany jest do stosowania w przewlekłych zaparciach. Nie wchłania się z przewodu pokarmowego. Forma saszetek jest wygodna – można zabrać preparat ze sobą dosłownie wszędzie. Neutralny smak produktu nie zmienia smaku napoju i może być rozpuszczany w zasadzie w każdym płynie. Preparat jest odpowiedni dla cukrzyków (nie zawiera cukru) i pacjentów stosujących dietę niskosodową. Może być stosowany przez kobiety w ciąży lub karmiące piersią. Odpowiedni dla dzieci powyżej 8. roku życia.
Nie zawiera glutenu.

Sposób użycia wyrobu medycznego

Dorośli i dzieci powyżej 8. roku życia: zazwyczaj stosowana dawka wynosi 1-2 saszetki na dobę.

Najlepiej przyjmować rano w pojedynczej dawce.
Może być rozpuszczony w dowolnym napoju np. szklance wody, herbaty lub soku (około 150 ml).
Uwzględniając zalecenia dotyczące dawkowania, dawkę można dostosować do własnych potrzeb.
Zakres dawkowania wynosi od jednej saszetki co drugi dzień do dwóch saszetek na dobę. 
Właściwą dawką jest najmniejsza dawka zapewniająca regularne i komfortowe wypróżnienia (miękkie stolce).

Przeciwwskazania i środki ostrożności

Nie stosować wyrobu, w przypadku:

  • nadwrażliwości na makrogol,
  • aktywnego, ciężkiego przebiegu wrzodziejącego zapalenia jelita grubego lub choroby Leśniowskiego-Crohna,
  • toksycznym rozdęciu okrężnicy,
  • ryzyka wystąpienia perforacji (otworów) w przewodzie pokarmowym,
  • porażennej niedrożności jelit bądź też podejrzenia niedrożności jelit lub objawowego zwężenia jelit,
  • brzusznych zespołów bólowych o nieokreślonej przyczynie.

Uwagi i środki ostrożności

Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.
Przechowywać w temperaturze pokojowej.

Możliwe działania niepożądane wyrobu medycznego

Działania niepożądane miały na ogół charakter łagodny i przemijający.
Do głównych działań niepożądanych należą: biegunka, bóle brzucha, rozdęcie brzucha, nudności, wymioty i wzdęcia. Rzadko mogą wystąpić reakcje alergiczne (obrzęk naczynioruchowy, pokrzywka, wysypka, wstrząs anafilaktyczny) wywołane nadwrażliwością.

Uwagi

Podobnie jak w przypadku wszystkich środków przeczyszczających, przed rozpoczęciem leczenia należy wykluczyć chorobę organiczną.

Produktu DulcoSoft nie należy przyjmować codziennie w sposób ciągły przez dłuższy okres bez zbadania przyczyny zaparć. W przypadku utrzymujących się bólów brzucha należy zwrócić się o poradę medyczną.
W przypadku biegunki należy zachować ostrożność u pacjentów podatnych na zaburzenia gospodarki wodno-elektrolitowej (np. pacjentów w podeszłym wieku, osób z upośledzoną czynnością wątroby lub nerek, bądź też pacjentów stosujących leki moczopędne) i należy rozważyć monitorowanie stężeń elektrolitów.

U niektórych pacjentów przyjmujących produkty zawierające makrogol, zgłaszano stany alergiczne (takie jak wstrząs anafilaktyczny, reakcja anafilaktyczna, obrzęk naczynioruchowy, pokrzywka, wysypka i nadwrażliwość). Jeżeli pacjent zauważy u siebie któryś z powyższych objawów, powinien przestać stosować produkt DulcoSoft i natychmiast skonsultować się z lekarzem.

Stosowanie wyrobu z innymi lekami

DulcoSoft powoduje zwiększenie ciśnienia osmotycznego w świetle jelit, przez co może zmieniać wchłanianie jelitowe innych produktów podawanych równocześnie.

Ciąża i karmienie piersią

DulcoSoft może być przyjmowany w trakcie ciąży lub w okresie karmienia piersią. Wchłanianie produktu Dulcosoft jest pomijalne, dlatego nie powinien on wywierać wpływu na organizm. Kobiety w ciąży lub karmiące piersią powinny jednak skonsultować się z lekarzem przed zastosowaniem wyrobu medycznego DulcoSoft.

Stosowanie u dzieci i młodzieży

Dzieci poniżej 8. roku życia nie powinny stosować tego wyrobu. 

Cechy produktu

Polecane artykuły
  • Zespół przekrwienia biernego miednicy mniejszej objawia się występowaniem przewlekłego bólu w okolicy podbrzusza. Charakterystyczne jest nasilenie dolegliwości w pozycji stojącej czy po stosunku. Najczęściej schorzenie dotyczy kobiet, które rodziły wielokrotnie, a także ciężarnych. Poznaj wszystkie objawy PCS i dowiedz się, jak wygląda diagnostyka i leczenie zespołu biernego przekrwienia miednicy mniejszej.

  • Krwawienie z odbytu jest najczęściej objawem schorzeń, takich jak hemoroidy, szczeliny odbytu, nieswoiste zapalenie jelit, wrzody i rak jelita grubego. Zwykle krwawienie z odbytu można zauważyć na papierze toaletowym, w wodzie w muszli klozetowej lub w stolcu. Ważne jest, aby w momencie zauważenia problemu skontaktować się z lekarzem, ponieważ może to być oznaką poważnej choroby, która rozwija się w organizmie.

  • Zaparcia u niemowląt, inaczej zatwardzenia, to problem, który bardzo często niepokoi rodziców. Długie nieoddawanie stolca może mieć wiele przyczyn, w tym zmiana diety, czy też alergia pokarmowa, a nawet wada anatomiczna. Według gastroenterologów dziecięcych, zaparcia u niemowląt to najczęstsza dolegliwość kliniczna. Co stosować na zaparcia u niemowląt?

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij