• Icon
Dicopeg, proszek do sporządzania roztworu doustnego, 10 g, 14 saszetek
21.49 zł
  • B DODAJ DO ULUBIONYCH

Dicopeg, proszek do sporządzania roztworu doustnego, 10 g, 14 saszetek

  • Icon
Dicopeg, proszek do sporządzania roztworu doustnego, 10 g, 14 saszetek
21.49 zł
BEZPŁATNIE
Kurier DHL
4.99 zł
Paczkomat InPost
4.99 zł
  • B DODAJ DO ULUBIONYCH

Opis

Dicopeg ma postać proszku do sporządzenia roztworu doustnego.

Skład

makrogol 3350.

Substancje pomocnicze: dwutlenek krzemu, aromat, sól sodowa sacharyny.

Nie zawiera glutenu.

Działanie

Dicopeg jest wyrobem medycznym o osmotycznym działaniu przeczyszczającym, który w sposób naturalny reguluje pracę jelit. Nie jest wchłaniany i nie ulega fermentacji w jelitach. Nie podrażnia błony śluzowej. Jest wydalany z kałem w niezmienionej formie.

Dzięki swoim właściwosciom hydrofitowym Dicopeg zmiękcza stolec ułatwiając wypróżnienie przy czym nie powoduje skurczów, bólów brzucha ani nagłego parcia. Skuteczność wyrobu nie zmniejsza się z upływem czasu.

Wskazania

Dicopeg jest szczególnie zalecany w przypadku przewlekłych zapar oraz w przypadku sporadycznych zaburzeń pracy jelit.

Sposób użycia wyrobu medycznego

Zalecane dawkowanie (Dicopeg 10 g):

Od 6 miesiąca życia do lat 2 (do 12 kg): 1 saszetka dziennie

Od 2 do 11 roku życia (od 12 kg do 20 kg): 1-2 saszetki dziennie

Powyżej 11 roku życia (lub > 20 kg): 1-3 saszetki dziennie

Dawkę dzienną można zażywać w kilku podaniach. Dawkę można zwiększyć lub zmniejszyć w zależności od indywidualnej reakcji pacjenta na leczenie. 

Zazwyczaj największa potrzebna dawka dzienna nie przekracza 3 saszetek.

Należy rozpuścić zawartość saszetki w 1 szklance wody (125 ml) i wypić sporządzony roztwór. Można rozpuścić wszystkie saszetki przewidziane na dany dzień w odpowiedniej ilości wody i wstawić roztwór w zamkniętym pojemniku do lodówki na okres nie dłuższy niż 24 godziny. Zaleca się zażywać Dicopeg w długich odstępach czasu od posiłków.

Jeśli okres stosowania produktu przekracza 30 dni, zaleca się przerwę w stosowaniu na 3-5 dni.

Przeciwwskazania i środki ostrożności

Nie należy stosować Dicopegu w przypadku stwierdzonej nadwrażliwości na makrogol, w przypadku perforacji i/lub niedrożności układu pokarmowego, zmian chorobowych układu pokarmowego lub wydalniczego, poważnych chorób zapalnych jelit, takich jak choroba Leśniowskiego-Crohna wrzo-dziejące zapalenie jelita grubego, ostre rozdęcie okrężnicy.

Możliwe działania niepożądane wyrobu medycznego

W początkowym okresie terapii mogą wystąpić zaburzenia układu pokarmowego (ból brzucha, burczenie w brzuchu, biegunka, nietrzymanie kału, nudności, lekkie wymioty, wzdęcia, wiatry, stany zapalne i podrażnienie okolic odbytu), ale zazwyczaj znikają w dalszym okresie zażywania lub po zmniejszeniu dawki. Jeśli powyższe dolegliwości utrzymują się, należy przerwać leczenie i skonsultować się z lekarzem.

W rzadkich przypadkach mogą wystąpić reakcje alergiczne (wysypka skórna, pokrzywka, świąd, duszności). Należy wtedy przerwać leczenie i skonsultować się z lekarzem.

 

Uwagi

Preparat należy przechowywać w oryginalnym opakowaniu, w chłodnym, suchym miejscu, w temperaturze nieprzekraczającej 25°C. 

Produkt jednorazowego użycia: nie stosować, części zawartości saszetki lub produktu z otwartej dawniej saszetki (naraża to na ryzyko skażenia produktu).

Suplementy diety powinny być przechowywane w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Podczas stosowania Dicopegu należy przestrzegać odpowiedniej diety, uwzględniającej spożywanie doustnego płynchnawadniającego (DPN) który pozwoli uniknąć odwodnienia.  Zaleca się także konsultację z lekarzem.

Stosowanie wyrobu z innymi lekami

Nie stwierdzono interakcji preparatu z innymi lekami, niemniej zaleca się zażywanie Dicopegu w odstępie co najmniej 2 godzin od zażycia innych leków doustnych, ponieważ działanie osmotyczne makrogolu oraz przyspieszenie pasażu jelitowego mogą zmniejszyć ich skuteczność.

W trakcie leczenia innymi lekami, zaleca się skonsultowanie z lekarzem przed rozpoczęciem zażywania Dicopegu.

Stosowanie wyrobu z jedzeniem i piciem

Zaleca się zażywać Dicopeg w długich odstępach czasu od posiłków.

Ciąża i karmienie piersią

W okresie ciąży i karmienia orodukt stosuje się tylko po przepisaniu przez lekarza.

Stosowanie u dzieci i młodzieży

Nie podawać dzieciom poniżej 6 miesiąca życia.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 858 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h
Produkt w kategoriach
Cechy produktu
Wiek
Typ produktu
Pora stosowania
Postać
Płeć
Część ciała
Problem
Działanie/właściwości
Układy narządowe
Sposób aplikacji
PRODUCENT

PODYSKUTUJ O PRODUKCIE

Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus
  • B DODAJ DO ULUBIONYCH