Dicopeg, proszek do sporządzania roztworu doustnego, 10 g, 14 saszetek
21.99 zł

Dicopeg, proszek do sporządzania roztworu doustnego, 10 g, 14 saszetek

Dicopeg, proszek do sporządzania roztworu doustnego, 10 g, 14 saszetek
21.99 zł
BEZPŁATNIE
Kurier DHL
4.99 zł
Paczkomat InPost
4.99 zł
Wysyłka zagraniczna
19.99 zł

Opis

Dicopeg ma postać proszku do sporządzenia roztworu doustnego.

Skład

makrogol 3350.

Substancje pomocnicze: dwutlenek krzemu, aromat, sól sodowa sacharyny.

Nie zawiera glutenu.

Działanie

Dicopeg jest wyrobem medycznym o osmotycznym działaniu przeczyszczającym, który w sposób naturalny reguluje pracę jelit. Nie jest wchłaniany i nie ulega fermentacji w jelitach. Nie podrażnia błony śluzowej. Jest wydalany z kałem w niezmienionej formie.

Dzięki swoim właściwosciom hydrofitowym Dicopeg zmiękcza stolec ułatwiając wypróżnienie przy czym nie powoduje skurczów, bólów brzucha ani nagłego parcia. Skuteczność wyrobu nie zmniejsza się z upływem czasu.

Wskazania

Dicopeg jest szczególnie zalecany w przypadku przewlekłych zaparć oraz w przypadku sporadycznych zaburzeń pracy jelit.

Sposób użycia wyrobu medycznego

Zalecane dawkowanie (Dicopeg 10 g):

Od 6 miesiąca życia do lat 2 (do 12 kg): 1 saszetka dziennie

Od 2 do 11 roku życia (od 12 kg do 20 kg): 1-2 saszetki dziennie

Powyżej 11 roku życia (lub > 20 kg): 1-3 saszetki dziennie

Dawkę dzienną można zażywać w kilku podaniach. Dawkę można zwiększyć lub zmniejszyć w zależności od indywidualnej reakcji pacjenta na leczenie. 

Zazwyczaj największa potrzebna dawka dzienna nie przekracza 3 saszetek.

Należy rozpuścić zawartość saszetki w 1 szklance wody (125 ml) i wypić sporządzony roztwór. Można rozpuścić wszystkie saszetki przewidziane na dany dzień w odpowiedniej ilości wody i wstawić roztwór w zamkniętym pojemniku do lodówki na okres nie dłuższy niż 24 godziny. Zaleca się zażywać Dicopeg w długich odstępach czasu od posiłków.

Jeśli okres stosowania produktu przekracza 30 dni, zaleca się przerwę w stosowaniu na 3-5 dni.

Przeciwwskazania i środki ostrożności

Nie należy stosować Dicopegu w przypadku stwierdzonej nadwrażliwości na makrogol, w przypadku perforacji i/lub niedrożności układu pokarmowego, zmian chorobowych układu pokarmowego lub wydalniczego, poważnych chorób zapalnych jelit, takich jak choroba Leśniowskiego-Crohna wrzo-dziejące zapalenie jelita grubego, ostre rozdęcie okrężnicy.

Możliwe działania niepożądane wyrobu medycznego

W początkowym okresie terapii mogą wystąpić zaburzenia układu pokarmowego (ból brzucha, burczenie w brzuchu, biegunka, nietrzymanie kału, nudności, lekkie wymioty, wzdęcia, wiatry, stany zapalne i podrażnienie okolic odbytu), ale zazwyczaj znikają w dalszym okresie zażywania lub po zmniejszeniu dawki. Jeśli powyższe dolegliwości utrzymują się, należy przerwać leczenie i skonsultować się z lekarzem.

W rzadkich przypadkach mogą wystąpić reakcje alergiczne (wysypka skórna, pokrzywka, świąd, duszności). Należy wtedy przerwać leczenie i skonsultować się z lekarzem.

 

Uwagi

Preparat należy przechowywać w oryginalnym opakowaniu, w chłodnym, suchym miejscu, w temperaturze nieprzekraczającej 25°C. 

Produkt jednorazowego użycia: nie stosować, części zawartości saszetki lub produktu z otwartej dawniej saszetki (naraża to na ryzyko skażenia produktu).

Przechowywać w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Podczas stosowania Dicopegu należy przestrzegać odpowiedniej diety, uwzględniającej spożywanie doustnego płynchnawadniającego (DPN) który pozwoli uniknąć odwodnienia.  Zaleca się także konsultację z lekarzem.

Stosowanie wyrobu z innymi lekami

Nie stwierdzono interakcji preparatu z innymi lekami, niemniej zaleca się zażywanie Dicopegu w odstępie co najmniej 2 godzin od zażycia innych leków doustnych, ponieważ działanie osmotyczne makrogolu oraz przyspieszenie pasażu jelitowego mogą zmniejszyć ich skuteczność.

W trakcie leczenia innymi lekami, zaleca się skonsultowanie z lekarzem przed rozpoczęciem zażywania Dicopegu.

Stosowanie wyrobu z jedzeniem i piciem

Zaleca się zażywać Dicopeg w długich odstępach czasu od posiłków.

Ciąża i karmienie piersią

W okresie ciąży i karmienia orodukt stosuje się tylko po przepisaniu przez lekarza.

Stosowanie u dzieci i młodzieży

Nie podawać dzieciom poniżej 6 miesiąca życia.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 919 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h
Produkt w kategoriach
Cechy produktu
Wiek
Typ produktu
Pora stosowania
Postać
Płeć
Część ciała
Problem
Działanie/właściwości
Układy narządowe
Sposób aplikacji
PRODUCENT